Заради нашої з вами безпеки

У Борисполі активно тривають роботи із заміни старих світлофорів на сучасні світлодіодні. Практично всі вони, регулюючи дорожній рух, зосереджені на головній вулиці міста – Київський Шлях, і лише декілька не так давно встановлено на розі вулиць Головатого – Лютнева, Толстого – Лютнева. Щодня через місто проходить велика кількість автотранспорту. В годину пік утворюються довжелезні затори, через забруднене повітря страждають не лише водії автотранспорту, а й жителі.

За даними Управління патрульної поліції м. Бориспіль, місцями з підвищеною небезпекою, де найбільше трапляється ДТП, вважаються перехрестя Київський Шлях – Броварська, Київський Шлях – Бежівка та Глибоцька, Київський Шлях – Момота. За останні півроку зафіксовано п’ять наїздів на пішоходів, з них троє травмовано та двоє загинуло. Складено 524 адмінматеріалів за проїзд на заборонений сигнал світлофора.

Дорогі сучасні світлофори себе виправдають

За словами першого заступника міського голови Миколи Корнійчука, для здійснення нормального регулювання дорожнього руху і встановлення дорожніх знаків у майбутньому необхідно розробити схему організації дорожнього руху у м. Бориспіль. Та це дуже затратно, оскільки вартість обстеження та виготовлення схеми організації дорожнього руху одного кілометра стартує від 70 тис. грн. На будь-який світлофорний об’єкт та схему дорожнього руху виготовляється проектна документація, що погоджується з поліцією.

Усі міські світлофори, за винятком декількох, встановлені понад 30 років тому. Вони часто виходять з ладу, що призводить до збоїв в організації дорожнього руху та нарікань від водіїв і пішоходів. Окрім того, місто витрачало значні кошти на електроенергію, адже світлофори працювали без електролічильників. Наразі їх обладнують лічильниками, а світлодіоди дадуть змогу заощадити на електроенергії.

Світлофорні об’єкти, як і вуличне освітлення, регулюватиме КП «ВУКГ».

Світлофори встановлювала фірма «SEA Electronics», яка виграла тендер у 2017 році на їх обслуговування. На заміну одного об’єкта витрачено в середньому 450 тис. грн.

Замінено світлофори на вул. Головатого та Лютневій з відповідними програмами. Встановлено, на прохання місцевих жителів, на виїзді в Іванків на вул. Київський Шлях – Каховська, в районі гімназії «Перспектива», на переході вул. Київський Шлях – Бежівка, Центральний ринок, Європейська, Головатого. Планують також встановити на розі вулиць Київський Шлях – Сергія Камінського, Френкеля, Лютнева. У планах – встановлення  світлофорів на розі вулиць Глибоцька – Польова і Котляревського – Польова; на перетині  вул. Шевченка і Нова встановлять невеликий світлофорний об’єкт.

Найближчим часом планують світлофор біля «Топольки» перевести в режим кнопкового. Водночас встановлять світлофор на розі вулиць Київський Шлях – Робітнича та Новопрорізна, адже неподалік будується школа.

«Безпечне місто»

У Борисполі впроваджується система відеонагляду та відеоаналітики. На виконання першого етапу програми «Безпечне місто» у 2017 році виділено близько 1 млн 200 тис. грн. Зокрема, на сервер, спеціальне програмне забезпечення та перші відеокамери. Планують залучати кошти не лише з міського бюджету, а й від приватних підприємців, які виявлять бажання, щоб їх об’єкти знаходились під цілодобовою охороною.

Камери автоматично розпізнаватимуть номерні знаки, і якщо автомобіль у розшуку, то райвідділ поліції отримає відповідний сигнал. Також фіксуватимуть порушення правил дорожнього руху. При впровадженні наступних етапів програми планують встановити камери, що розпізнаватимуть обличчя людей, якщо особа в розшуку чи порушує правопорядок.

Сигнал надходитиме у відділ поліції, окрім того, два монітори стоятимуть у чергового в міській раді. Відеозаписи зберігатимуться на сервері, і в разі надзвичайної події дані завжди можна отримати. Одну камеру вже встановлено на міській раді, вона охоплює центральну площу та пішохідний перехід до кінотеатру.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button