Олександр Туренко: «Попереду копітка робота, але мене це не лякає»

Як повідомлялося у минулому випуску «ТС», президент Петро Порошенко підтримав пропозицію щодо ротації голів районних адміністрацій у Київській області. Бориспільську РДА очолив Олександр Туренко, який до цього обіймав аналогічну посаду в Обухівському районі. Новий очільник Бориспільщини поділився з «ТС» першими враженнями від нашого регіону, планами на найближчу перспективу, розповів, якими засобами боротиметься з корупцією і що очікувати від нього жителям району.

– Олександре Валентиновичу, Ви вже встигли познайомитися з деякими населеними пунктами Бориспільського району. Ваші перші враження?

– Район дуже перспективний, потенціал величезний, тож є над чим працювати. Показники наповнення бюджету досить солідні, одні з найкращих в області. І сьогодні для мене найважливіше завдання – правильно розпорядитися цими коштами, спрямувати їх на розвиток району.

– Що відчули, коли вперше переступили поріг кабінету голови Бориспільської РДА?

– Посада голови РДА для мене не нова, на такій самій працював в Обухівському районі, тому особливих емоцій не було. Район там не менш складний, ніж Бориспільський. Уявіть, завдячуючи своєму розташуванню, на його території проживає чотири президенти, половина Верховної Ради та Кабінету міністрів. Однак, незважаючи на всі труднощі та складні завдання, зокрема, щодо наповнення бюджету, вважаю, нашій команді вдалося впоратися.

А загалом, відчуття такі, що попереду досить копітка робота. Але мене це не лякає, я звик багато працювати.

– Де нині проживаєте, як щоранку дістаєтесь до Борисполя?

– Живу в м. Українка. Дорога до Борисполя займає всього 35-40 хвилин на авто. Єдине хвилює – приділяю менше уваги об’їзду населених пунктів, ніж це було в Обухівському районі. Обухівщина компактніша, тому перш ніж зайти до робочого кабінету, я заїжджав до тих чи інших населених пунктів, визначав для себе проблеми, завдання, і вже на початку робочого дня давав доручення окремим відділам, управлінням щодо їх виконання. Бориспільський район більш розкиданий, тому маю дуже мало часу, щоб оглянути населені пункти зранку. Однак тільки-но впорядкуємо штат, маю намір ввести практику об’їздів сіл іншими спеціалістами, які й визначатимуть проблематику, аби в подальшому враховувати її в програмі соціально-економічного розвитку району та інших загальнорайонних програмах.

– Ви пройшли шлях від простого робітника до очільника району, тож для вас проблеми звичайних трударів мають бути близькими. Чого, на Вашу думку, не вистачає сьогодні селу, щоб людям там жилося комфортно?

– Як і загалом по країні, не вистачає робочих місць, насамперед через відсутність сприятливого інвестиційного клімату. Проблема в тому, що розвиток населених пунктів відбувався нерівномірно, найбільш розвиненими завжди були ті, що ближче до міст. І це, звичайно, велика помилка. Скажімо, якщо у Сошникові побудувати якесь крупне підприємство, до нього обов’язково прокладуть дорогу, що з’єднуватиме його з іншими населеними пунктами, – розвиватиметься інфраструктура.

На мене часто ображається керівництво за критику адміністративно-територіальної реформи. Вважаю, що потрібно на місцях визначати, які громади об’єднувати. Той перспективний план об’єднання громад, який нам представляють, часто не враховує бачення районного керівництва, зокрема районної ради. Але ж районна рада – це представники громади усіх населених пунктів. Потрібно було б спершу їм дати можливість визначитись, як буде краще. І лише розглянувши пропозиції, а не нав’язуючи свою модель, розробити програму об’єднання. Поряд з великими самодостатніми громадами не повинно бути таких же великих, але не спроможних себе забезпечити.

– Після попереднього знайомства з районом Ви вже визначилися, яким напрямам роботи приділятимете першочергову увагу?

– Головне – це, звичайно, наповнення бюджету. Сьогодні недостатньо фінансової уваги приділяється спорту, культурі. Але ж це наше майбутнє. Якщо люди духовно й фізично нездорові, вони не зможуть нормально працювати, а отже, не буде й міцної громади.

Окремі питання – освіта та медицина. Якщо спорту й культурі потрібне фінансування, то тут – запровадження реформ. Міністерство освіти пропонує нам програму сучасної української школи, наскільки вона ефективна – покаже час. Що ж до медреформи, це має бути не виключно розподіл на госпітальні округи, а насамперед сучасні лікарні із сучасним обладнанням, де працюватимуть високопрофесійні кадри, які надаватимуть якісні послуги. До всього – медичне страхування. Але, знову ж таки, все це стане можливим при наповненні бюджету, адже без коштів жодну реформу запровадити неможливо. Я переконаний, що у співпраці з районною радою ми зможемо реалізувати всі програми, що необхідні сьогодні району, звичайно, з урахуванням побажань та пропозицій депутатського корпусу.

– Не секрет, що раковою пухлиною українського суспільства була і залишається корупція. І Бориспільський район – не виключення, оскільки як пристоличний він має для цього сприятливі умови. Як плануєте боротися з цим ганебним явищем?

– Розжареним залізом.

Окреме доручення президента України – боротьба з корупцією, на всіх нарадах це питання номер один. Я доручення президента виконую. Якщо переглянете показники по Обухівському району, переконаєтесь, що це не порожні слова. Впевнений, що у взаємодії із силовим блоком нашій команді вдасться багато чого зробити в цьому напрямі. На мою думку, якщо людина не змогла реалізувати себе і не розуміє, що гроші заробляються, а не беруться, вона взагалі не має права працювати на державній службі. Того, хто звик красти, важко навчити працювати.

– Чого очікувати жителям району від нового голови РДА?

– Там, де добре, ‒ продовження, де погано – змін.

Запитувала Інна БАКУМ, «ТС»

Share Button