«ПОКАЗОВО» ГАСИЛИ ПОЖЕЖУ, ПОКИ ЩО ДІСТАЛИСЯ ЛИШЕ 12-го ПОВЕРХУ

Під прицілом фото та відеокамер 29 червня бориспільські «надзвичайники» демонстрували професійні навички: боротьбу з полум’ям та порятунок людського життя. На якусь годину  ЖК «Сонячний», що на Привокзальній, 2а, став майданчиком для проведення командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту міста.

До уваги публіки вибух газового балона в одній із квартир, пожежа та руйнування перекриття між  13 та 14 поверхами. У складі чотирьох відділень на допомогу прибувають підрозділи 23-ДПРЧ м. Бориспіль. Умовну пожежу ліквідовують, на місці працює оперативний штаб з евакуації та розміщення постраждалих мешканців будинку.

Така географія не випадкова: Біла Церква та Вишневе – єдині в Київській області, які мають 50-метрову автодрабину, що дістає 15 поверху. На балансі Борисполя – одна з 13-ти 30-метрових. За словами першого заступника міського голови Миколи Корнійчука, мешканці, які купують квартири вище 9 поверху, стають заручниками ситуації: «Перед забудовниками необхідно ставити вимогу забезпечувати вишками свої будинки».

Київська область – лідер серед інших, де найбільше зводиться багатоповерхівок. Зокрема, введено в експлуатацію 131 будівлю висотою понад 26,5 метрів, із них – 128 житлових. У Борисполі теж з’являються комплекси, де будинки сягають 20 поверхів. Наразі сесією міської ради від 22 грудня 2016 року заборонено будувати будівлі вище 12 поверху.

Серед присутніх на «умовній» пожежі очільник міста Анатолій Федорчук, міські голови Київщини, керівники ДСНС району, перший заступник голови КОДА Олександр Савченко.

Начальник Головного управління ДСНС України у Київській області Василь Слободяник розповів: «Проблема гасіння «висотних» пожеж і рятування людей стоїть дуже гостро. Успіх евакуації за допомогою автодрабин полягає у швидкому прибутті рятувальників до місця виклику. В середньому однокімнатна квартира повністю згорає за 6-8 хвилин. Маємо надію, що після побаченого кожен замислиться не тільки над кількістю збудованого житла, а й безпекою людей, які там проживатимуть».

О. Савченко зауважив: «Повинен бути контроль з боку влади, оскільки від цього залежить життя людини. Вартість такої драбини від 20 млн грн. Очільники міст не можуть в складчину купити її і спільно користуватися. Звичайно, якщо станеться вкрай непередбачувана ситуація, залучатимемо авіацію».

До слова: Микола Корнійчук повідомив, що у місті Борисполі, відповідно до розпорядження голови КОДА, у четвер 29 червня о 8.00 ранку відбулися командно-штабні навчання цивільного захисту населення. Через службу сповіщення отримано повідомлення про різке погіршення погодних умов, штормовий вітер швидкістю понад 30 метрів на секунду, значні опади. Відповідно до цієї ввідної зібрали комісію з надзвичайних ситуацій, підпорядковану міському голові. Всі служби приведено у готовність – рятувальну, медичного забезпечення, пожежогасіння, комунально-технічну, електротехнічну, газову. Проведено навчання з частковим розгортанням техніки для усунення наслідків, що виникли внаслідок надзвичайних ситуацій, а саме: падіння дерев, лінії електропередач, порушення водопостачання, електропостачання. Ці проблеми відпрацьовано.

Інф. «ТС»

Share Button