«КОЗАЦЬКА ВАРТА-2017» З ЕТНІЧНИМИ ТАНЦЯМИ І СУЧАСНИМ ПОКАЗОМ МОД

Етно-культурний фестиваль «Козацька варта» гостинним «Доброго дня!» привітав бориспільців уже вчетверте. За два дні під сонцем до уваги публіки все: народне, етнічне, фольклорне. Не викреслюючи нічого з «меню» попередніх років, цьогоріч організатори додали родзинок. Якщо перший день «підкупив» деталями і назвав прізвища всіх, хто стоїть за масштабним дійством, то другий приємно потішив гурманів неординарного: чого лишень вартували етнічні танці та сучасний показ мод.

Як-то кажуть – «язик до Києва доведе». І хоча об 11.00 ранку «яблуку було де впасти», вже до 12-ої простір вечірньої школи заполонили відвідувачі. До уваги найпримхливіших усе, чого душа забажає: історичний екскурс, спілкування чи майстер-клас.

Ідейний натхненник дійства, голова ГО «Громада «Козацька варта» Людмила Кущ оголосила фестиваль відкритим, та перед цим зауважила: «Всі ми різні: маємо різну вдачу, характери та вміння. Та попри це, нас об’єднує одна батьківщина. Тому нам необхідно об’єднуватися, аби підтримувати та захищати один одного, як це роблять наші хлопці на сході України».

Короткий анонс голови ГО з того, що відбувається по периметру всієї території, дозволив кожному обирати з довгого культурного списку. А на сцені в цей час розважали фольклорні, вокальні, танцювальні, драматичні колективи, серед яких традиційно перший гурт зі столиці «Рідна пісня», аматорський хор ім. В. Денисенка «Червона калина» (керівник Вікторія Савченко), народний аматорський фольклорний ансамбль «Травневі роси» спільно з Володимиром Синявським, бард, рок-музикант Василь Лютий, студентки Київського коледжу культури та мистецтв,  ансамбль танцю «Міленіум» та багато інших. Варто наголосити: автором поетичних фрагментів сценарію ведучих був Василь Ковтун. Віршовані рядки зі сцени прозвучали особисто з вуст автора.

Заступник міського голови Людмила Пасенко наголосила: «Це яскравий приклад того, як потрібно гуртуватися, співпрацювати і стояти на варті козацьких традицій. Наша бориспільська «Козацька варта» – хоча і краплина, однак величезного духовного простору».

Кожен бажаючий мав змогу поспілкуватися з науковцями – педагогами, істориками, психологами, особисто взяти участь у змаганнях з козацького гарту, долучитися до занять у «Школі виживання». Серед фаворитного – семінар Віктора Бабія, коли у пошуках ключа щасливого сімейного життя прямісінько на сцені давали волю емоціям. «Підкріпитися» можна було оригінальними стравами національної кухні, звареними на живому вогні, натуральними трав’яними чаями та різноманітними смаколиками.

До фестивалю приєдналися і відвідувачі центру психосоціальної адаптації переселенців: представили роботи майстринь центру,  майстер-класи для діток і смачні частування.

Ярмаркували ж разом зі «Спілкою митців Борисполя» під керівництвом лялькарки Олени Кравчун майстри народних та сучасних ремесел Київщини («Спілка митців Обухова», Баришівська спілка «Білий квадрат», гончарі з Василькова), Полтавщини, Кіровоградщини, Житомирщини. О. Кравчун розповіла: «Дехто з народних умільців сам «виходив» на нас і просився на «Козацьку варту», мовляв, «наслухані». Тішить, що наші колеги презентують різне як у плані техніки, так і самих виробів. Тут навіть є петриківці».

Літературний майданчик поціновувачів високого підкупив різноманіттям. Насамперед так званому «поетичному марафону» передував виступ  Павла Браницького – автора віршованих поем про козацтво. Після до уваги публіки Тетяна Шептицька, Олесь Венгринович, Таня-Марія Литвинюк, Ірина Купчинська, Надя Севастьянова, Михайло Боярко та добре відома бориспільцям талановита поетеса, куратор майданчика Світлана Дідух-Романенко. Паралельно з дорослими на дітей чекали майстер-класи та літературні тренінги від дитячих письменниць Наталки Поклад, Марії Морозенко, Оксани Кротюк. До уваги всіх і кожного – чотири книжкові магазини.

Цьогоріч у перший день фестивалю відбувся «круглий стіл» на тему «Культурно-освітній простір Борисполя» за участю громадськості та депутатів міста.

Особливою родзинкою IV фестивалю став показ мод бориспільської капелюшниці Катерини Коваль, ідею якої зробити ігрові покази мод з виробами місцевих майстринь допоміг втілити в життя Театр Мод «Водевіль». П’ять тематичних яскравих номерів презентували зі сцени вишиті сорочки та сукні, трикотажні вироби, танцювальні костюми і головні убори, оздоблені власноруч виготовленими квітами. У ролі моделей як діти, так і дорослі.

Уже традиційними в рамках фестивалю стали бардівські пісні біля вогнища. Цього разу «частували» кобзар Василь Лютий, співочий депутат Валерій Мартишко та дует Вадима Шапошнікова і Людмили Мірошниченко.

Від самого початку створення фестивалю ідею патріотичного виховання молоді втілював у життя клуб «Боривітер»: метанням ножів, тиром та чоловічими забавами, гурт козацького бойового вишколу «Стрибожі правнуки». А на сцені козацьку силу продемонстрували учасники «Чорної сотні» з ходінням по склу та невеличкими змаганнями. Високий рівень підготовки показали вихованці клубу військової справи «Споттер» під керівництвом Вячеслава Бігуна. І, звичайно, ніщо так не піднімає настрій, як народні танці на траві, які музично завів гурт «Буття». Запальні, нестримні, дикі, етнічні вони закликали кожного до святкового ритму в рамках IV фестивалю «Козацька варта».

Вікторія Білецька, вихованка гуртка «Слово» при БДЮТ «Дивоцвіт»

Організатори фестивалю «Козацька варта» дякують за підтримку: виконавчому комітету Бориспільської міської ради на чолі з міським головою Анатолієм Федорчуком, секретарю міської ради Ярославу Годунку, депутатам Валерію Мартишкк та Юрію Локайчуку, ГО «Психологічна кризова служба», ГО «Червоний Хрест», ГО «Сектор безпеки», Асоціації учасників АТО, Бориспільському професійному ліцею, ліцею «Дизайн-освіта», ЗОШ № 6, керівництву Бориспільської вечірньої школи, Центру туризму, Бориспільській філії «ПриватБанк», видавництву «Люксар», колективу кафе «Ситий кум», ПрАТ «Агробудмеханізація», комунальним службам міста,  інформаційним партнерам та всім, хто долучився до організації заходу.

Share Button