Сесія міської ради: перезавантаження

Кількість зареєстрованих депутатів на 26 пленарному засіданні Бориспільської міської ради засвідчила про готовність останніх активно працювати та розглянути всі питання, що стояли на порядку денному, та навіть більше. Нагадаємо, перша частина цього засідання відбулася 30 травня, тоді до порядку денного так і не дійшли, більшість часу витративши на одне-єдине питання – «Про розірвання договору оренди від 15.06.2015, укладеного між міською радою та комунальним підприємством КП «ВУКГ» на земельну ділянку площею 0,19 га для іншої житлової забудови по вул. Героїв Небесної Сотні, 15-а м. Бориспіль». Питання, через яке виникло так багато суперечок та невдоволень першого сесійного дня, так і не набрало достатньої кількості голосів народних обранців. Договір між міською радою та КП «ВУКГ» щодо оренди земельної ділянки на вул. Героїв Небесної Сотні вирішили не розривати. Не дійшли компромісу, тож, цілком ймовірно, ця історія ще не завершилася. Адже багатьох цікавить майбутня доля 19 соток у центрі міста. А представник від учасників АТО Богдан Меташоп пообіцяв звернутися до прокуратури, аби довести незаконність цього рішення.

Офіцерський склад не призиватимуть до бойових підрозділів

Перш ніж перейти до порядку денного, слово надали військовому комісару м. Борисполя Роману Горбачу, який зауважив, що наразі триває призов офіцерів запасу до ЗСУ. Призиватимуть осіб, які закінчили військову кафедру, мають звання офіцера запасу та стоять на обліку у військовому комісаріаті. Це особи до 43 років, які взагалі не проходили службу. З Борисполя та району планують призвати 6 офіцерів. Військовозобов’язаних осіб офіцерського складу не призиватимуть до бойових підрозділів, вони служитимуть 18 місяців, з яких перші три виділять на підготовку та перепідготовку у вищих військових навчальних закладах.

Адресна допомога та гроші на ліки

Не оминули увагою народні обранці й питання соціальної сфери. Зокрема, проголосували за надання одноразової адресної матеріальної допомоги незахищеним верствам населення міста Борисполя, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі учасникам антитерористичної операції, які проходять службу за контрактом в особливий період, а їх сім’ї опинилися в складних життєвих обставинах. Також затвердили Бориспільську міськрайонну програму забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет на 2017 рік. Метою програми є стовідсоткове забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет, що проживають у місті Борисполі та Бориспільському районі. Для виконання цієї програми передбачено 4 065 852,96 грн, у тому числі 1 501 779,54 грн з міського бюджету.

500 тис. грн – на комунальний аудит

Для аудиту комунальних підприємств планують виділити кошти у розмірі 500 тис. грн. Депутати внесли пропозицію розділити цю суму для кожного підприємства окремо по 100 тис. грн. Окрім того, вони проголосували за зміни до Програми енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках міста Борисполя на 2015-2018 роки і Програми розвитку та модернізації об’єктів теплопостачання у м. Бориспіль на 2016-2020 роки. Це стосується закупівлі лічильників обліку тепла, ремонту тепломереж та ін. Під час обговорення питання про списання основних засобів комунальних підприємств депутати запропонували передати списані автомобілі в зону АТО.

Будівельні та земельні справи

Міський голова Анатолій Федорчук повідомив, що в Борисполі планують побудувати борошномельний цех та, у перспективі, хлібозавод. Таке право отримає ТОВ «Київський хлібопродукт».

ТОВ «Київобленерго» будуватиме трансформаторні підстанції на вул. Шолохова. Для цього виділяють вісім ділянок по 0,1 га кожна.

КП ВКГ «Бориспільводоканал» передасть частину земельної ділянки, яку він не використовує, на вул. Ватутіна, 116 для добудови НВК «СШ ім.. Костянтина Могилка», а саме – для розміщення спортивних майданчиків.

За дорученням земельної комісії було внесено зміни до плану зонування території м. Бориспіль. Зокрема, переглянули межі відведення земельних ділянок у Лозівці, Нестерівці, скоригували межі зеленої зони біля Олесницького озера тощо.

Не підтримали народні обранці питання щодо будівництва на території міського парку культури та відпочинку багатофункціонального громадського центру.

Більшість питань про затвердження проектів землеустрою та передавання безоплатно у власність земельних ділянок громадянам для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд у м. Борисполі (землі житлової та громадської забудови) відправили для додаткового вивчення на земельній комісії.

Інвестори йдуть у Бориспіль

Серед інших питань розглянули й затвердження інвестиційного договору, укладеного між міською радою та ТОВ «Контініум Енерджі Груп» про здійснення інвестування, будівництва та експлуатацію сміттєпереробного комплексу на території Бориспільського району Київської області. Мають намір побудувати комплекс з вузлом переробки ресурсоцінних компонентів твердих побутових відходів з використанням технологічного обладнання, що відповідає Європейським стандартам безпеки виробництва та екології. Вартість будівництва – 2,5 млрд грн. Будівництво такого заводу у місті є актуальним. Воно вирішить питання стихійних сміттєзвалищ та сприятиме покращенню екологічної ситуації.

Іншим потенційним інвестором для міста може стати ТОВ «Газтрон», що займається імпортом та реалізацією скрапленого газу в Україні. Представник компанії презентував проект реконструкції асфальтобетонного заводу під газонаповнювальну станцію, з метою створити сучасне підприємство у м. Бориспіль. Завдяки цій інвестиції місто може отримати до свого бюджету 100 млн грн, створити робочі місця для 100 людей. Окрім того, можливим стане зниження роздрібних цін у регіоні на соціальний вид палива, покращення інвестиційного клімату м. Бориспіль та розвиток суміжних напрямів підприємницької діяльності. І хоча це питання викликало чимало зауважень і заперечень, однак за надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки для станції народні обранці проголосувати.

Працювати за 3200 не бажають

Міський голова зауважив, що існує низка проектів, від яких відмовляються будівельні компанії, оскільки там передбачено низьку заробітну плату – 3200 грн. Аби вивести середній показник мінімальної кошторисної заробітної плати, обрано шість підрядників, з якими найбільше співпрацює місто, а саме: КП «ЖРЕУ», ПрАТ «Броварське ШБУ-50», КП «ЖЕК-1», ПрАТ «Агробудмеханізація», ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів» та ПМК-10. Дані направлятимуть до виконавчого комітету, і зарплата буде коливатися від 4200 до 5800 грн.

Окрім того, розглянули питання звернення до прокуратури із заявою про кримінальне правопорушення щодо протиправного привласнення земельних ділянок територіальної громади міста Борисполя, що знаходяться біля окружної дороги. Вирішили доручити управлінню юридично-кадрового забезпечення  виконавчого комітету вжити заходів для повернення вказаних ділянок у власність громади міста на черговій сесії міської ради.

Не підтримали пропозицію депутата Євгенія Боженка стосовно погодження закупівлі товарів та послуг на кошти з міського бюджету через систему публічних закупівель ProZorro, починаючи від 20 тис. грн. Заступники міського голови Людмила Ковальова та Микола Корнійчук пояснили, що тендер – доволі складний і довготривалий процес, і таке нововведення потребуватиме додаткових штатних одиниць. До того ж існують аварійні ситуації, коли, наприклад, комунальним підприємствам потрібно щось придбати і замінити терміново.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button