У Борисполі зафіксовано сказ

Як повідомив в. о. міського голови Микола Корнійчук, у Борисполі виявлено сказ домашньої тварини по вул. Кошового, 4 і введено карантин. Місцева жителька звернулася зі скаргою, що її кішка поводилася агресивно і нанесла численні подряпини їй та її дітям. Кішка не мала щеплення проти сказу. Начальник Бориспільської районної державної лікарні ветеринарної медицини Олександр Радосолович виїхав за цією адресою. Коли кішку намагалися вилучити, вона покусала й працівника ветлікарні, в результаті чого йому теж знадобилася вакцинація.

Прикро те, що в Україні сироватка від сказу не зареєстрована, тож апріорі лікувати таких пацієнтів нічим. Нагадаємо, сказ – недуга смертельна, і якби не «чорний ринок», на якому й придбали сироватку потерпілі, врятувати їх було б неможливо.

Як повідомив М. Корнійчук, за даними ветмедицини, у 2017 році в Борисполі налічується 2800 дворів, офіційно зареєстровано 823 собаки і 795 котів. Щеплено проти сказу 415 собак і 356 котів, тобто менше половини. На сьогодні у ветлікарні в наявності 7240 вакцин проти сказу тварин. До слова, вакцинація набагато дешевша, ніж лікування.

Інф. «ТС»

Share Button