ДО ВЕРЕСНЕВОЇ СЕСІЇ БЮДЖЕТ ДООПРАЦЮЮТЬ

Із сесії Бориспільської міської ради

79 сесія Бориспільської міської ради, що відбулася 27 серпня, прогнозувалася організованою, адже в порядку денному значилося небагато питань. Однак чи то наближення передвиборчих перегонів, чи то накопичення проблемних питань внесли корективи до початку сесійного засідання. І хоча питання «Про внесення змін до бюджету» до обговорення не було внесено, депутати самостійно ініціювали його розгляд у контексті затвердження порядку денного.

Різні питання – різні рішення

Найбурхливіше обранці дискутували щодо закупівлі для загальноосвітніх закладів рециркуляторів. Аналізували цьогорічний бюджет і міркували, з яких затверджених об’єктів зняти кошти, адже на рециркулятори потрібно виділити 1,2 млн грн.

Депутати почергово виносили на розгляд питання, що потребували невідкладного фінансування. Валерій Мартишко наголосив, що через відсутність коштів комунальна аптека не видає ліки онкохворим за пільговими рецептами, тож потрібно вишукати гроші в бюджеті. Ігор Шалімов звернувся до колег допомогти оплатити оренду приміщення, в якому займається військово-патріотичний клуб «Ратоборець», оскільки воно не комунальне.

Пропонували відкласти ремонт дороги по вулиці Лермонтова. Однак депутат цього округу Катерина Шабан заперечила, аргументувавши, що з цим проханням до неї звернулися виборці, як і щодо ремонту дороги по вул. Гоголя.

Володимир Мельник говорив про необхідність будівництва лікувального корпусу «ББЛІЛ», адже та кількість ліжок в терапевтичному відділенні і неврології, що є, не забезпечує реальних потреб. Окрім того, він нагадав про необхідність будівництва малої об’їзної по вул. Горбатюка.

Будівництво лікувального корпусу підтримав і його колега Ілля Луців. За словами депутата, вже сьогодні лікарня не може забезпечити потреб щодо госпіталізації, і навів приклад, що днями через відсутність ліжкомісць бориспільського хворого довелося госпіталізувати в Броварську лікарню, бо замість 50 ліжок для хворих у терапевтичному відділенні залишено 36. Кількість цих ліжкомісць розрахована на місто із 60-тисячним населенням, після нового року ця кількість ще збільшиться внаслідок об’єднання районів.

І. Луців розповів, як оплачується заробітна плата тих медиків, які працюють з хворими на корона вірус. Розрекламовані 300% ніхто з медиків у Борисполі не отримує, адже для виплачування таких коштів у документах висунуть певні вимоги. Медпрацівники обурені такою несправедливістю, оскільки робота з цією категорією пацієнтів нелегка і небезпечна.

Депутат Юрій Адамовський запропонував відкласти ремонт ліфта в приміщенні міськвиконкому, на який виділено 1,5 млн грн, і придбати для шкіл рециркулятори. Міський голова А. Федорчук пояснив, що ремонт ліфта відтерміновувати не варто, адже до міської ради звертається чимало жителів Борисполя, і не кожен фізично може піднятися сходами.

Ярослав Годунок висловив невдоволення проведенням ремонту пологового відділення: за його словами, витрачено дуже великі кошти, які можна було б зекономити, тому місту не варто оплачувати неякісно зроблений ремонт. Міський голова в цьому контексті наголосив, що без перевірки об’єкта акти не буде підписано, і жодної копійки з міського бюджету не проплатять. Також А. Федорчук пояснив, чому не було реалізовано проєкт будівництва лікувального корпусу: на той час він застарів і проєктанти не захотіли його затверджувати. Тож всю роботу потрібно починати наново. Депутати наполягали на виділенні одного мільйона для матеріальної допомоги містянам, які вкрай потребують лікування.

Бюджет

Про стан бюджету на час проведення сесії прозвітувала заступник міського голови Людмила Ковальова. Вона наголосила, що на рахунку міського бюджету 112,4 млн грн, недовиконання на кінець липня становить 9 млн грн, це трохи менше, ніж з початку року. Л. Ковальова подякувала платникам податків, підприємцям та депутатам, які очолюють виробничі підприємства, адже саме завдяки їм бюджет міста не спорожнів під час карантину. Але кошти, які є на рахунку, розписані до копійки: це зарплати працівників бюджетної сфери, освітні комунальні витрати та інші вкрай необхідні, потреби. Тому депутати, висловивши пропозиції, разом з виконавчим комітетом дійшли спільного знаменника: попрацювати над бюджетом і на вересневу сесію винести напрацьовані зміни.

Медицина

Обговорили питання «Про внесення змін до Програми розвитку комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Як пояснила заступник міського голови Людмила Пасенко, ці зміни пов’язані з вимогами законодавства. Тож усі медичні заклади мають бути облаштовані доступним підходом для маломобільних груп. На сьогодні цим вимогам не відповідає амбулаторія по вул. Гагаріна. Зробити вхідну частину доступною для інклюзивної категорії потрібно до 1 січня. Для цього потрібно 1 млн грн. Кошти в первинці є, вони були зекономлені при проведенні ремонту Центру жіночого здоров’я, що розташований на вул. Чехова, 1. До слова, на його ремонт витрачено 600 тис. грн. Тож ці кошти мають намір перенаправити для облаштування вищевказаної вхідної частини.

Освіта

Також на сесії розглянуто питання «Про затвердження організаційної структури та штатної чисельності управління освіти і науки міської ради з 1 вересня  2020 року». За словами Людмили Пасенко, це пов’язано зі зміною назви одного з освітніх підрозділів. Тож методичний кабінет управління буде називатися центром професійного розвитку педагогічних працівників. Депутат Олег Верес поцікавився, чи забезпечені заклади освіти всім необхідним для роботи в епідемічний період. Л. Пасенко зауважила, що адміністратор міськвиконкому Антон Сидоренко на волонтерських засадах допоміг роздрукувати захисні щитки на 3Д принтері для освітніх закладів міста, зокрема для кухонних працівників. Якщо виникне потреба, він згоден допомогти консультаційно, аби і вчителі були забезпечені захисними щитками. Це б зекономило чималу суму коштів міського бюджету. Загальноосвітні заклади також шиють маски для вчителів.

Гордіїв вузол розірвано…

Тривалий час мешканці вул. Коцюбинського, 24-в зверталися до депутатів з проханням  узаконити за територіальною громадою одну сотку землі, що розташована на розі вулиці. Справа в тому, що поруч з ділянкою з’явився сусід, який забажав взяти цю сотку в оренду. Але ж там знаходиться АТП та дренажний канал, що потребує розчищення. Тож люди побоювалися, що  орендар зробить висип, і в дощову погоду вода затоплюватиме їх городи. Адже з давніх-давен тут розташовувалося русло річки Альта. Депутат Ігор Петренко наполіг на врахуванні позиції мешканців, і депутати цього разу прийняли рішення на їх користь.

Купили квартири, а залишаються без електропостачання

До сесійної зали завітали й представники ОСББ «Вишиванка». Як пояснила голова Яна Бабенко, орендар земельної ділянки, а це Вікторія Пишнюк, яка звернулася на сесію, аби продовжити оренду земельної ділянки, на якій знаходяться їх квартири, має намір побудувати на прибудинковій території магазини. Але власники житла не довіряють забудовнику, оскільки по сьогодні мають великі проблеми із забезпеченням електроенергією. Адже в них не підписаний прямий договір з Київобленерго. Орендар часто не сплачує вчасно за спожиту електроенергію, через що люди залишаються без світла. Порадившись, депутати вирішили разом із виконавчим комітетом і представниками ОСББ розробити прийнятний варіант, що не зашкодить мешканцям житла.

На серпневій сесії не обійшлося й без звинувачень на адресу посадовців, перевиборчого піару та штурханини між депутатами. Однак усі рішення на користь громади було прийнято.

Лідія ЗАХАРЧЕНКО, журналіст

Share Button