Близько 40 абітурієнтів в Україні запізнилися на ЗНО з української, а 12 уже подали апеляцію

Металошукачі, охорона та «тонни» хвилювань — в Україні стартувало зовнішнє незалежне оцінювання. Традиційно першим тестом, який складали абітурієнти, була українська мова та література.

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, участь у тестуванні взяло 230053 особи, що становить 95,9% від загальної кількості зареєстрованих. У 2016 році явка учасників на тестування з цього предмета становила 95,07%.

Проте 36 учасників зовнішнього незалежного оцінювання не змогли потрапити до пункту тестування через запізнення, 58 – через відсутність одного з обов’язкових документів. Проведення зовнішнього незалежного оцінювання в пунктах тестування забезпечувало 39817 осіб. За дотриманням процедури зовнішнього незалежного оцінювання спостерігало 567 громадських спостерігачів і 58 представників засобів масової інформації.

До слова, тестові завдання і відповіді на них уже можна переглянути на сайті УЦОЯО.

Проте не обійшлось без форс-мажорів, помилок, вилучених телефонів та апеляцій.

Так, однією з прикростей став брак друку в сертифікаційних зошитах. Про цей факт уже після тестування повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій. Окрім того, за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури до регламентних комісій 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти надійшло 12 апеляційних заяв на порушення процедури проведення тестування, половина з них – від учасників, у яких виявлено заборонені засоби зв’язку, пристрої збереження та відтворення інформації тощо.

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання з української мови і літератури через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії. Для цього необхідно протягом п’яти робочих днів з урахуванням дня проведення тестування подати до регіонального центру, в якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії та відповідну заяву.

У вівторок на тестування з української мови у Борисполі не зявилося 29 осіб

Цього року ЗНО з української мови та літератури складало 310 випускників 11-их класів загальноосвітніх шкіл міста. Загалом для участі  у тестуванні зареєструвалося 717 учасників. Проте 29 абітурієнтів на ЗНО з української не з’явилися.

Як повідомили в управлінні освіти і науки міста Борисполя, пунктами тестування у місті визначено: Бориспільську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 6., Бориспільський НВК «Гімназія «Перспектива» – загальноосвітня школа ІІ ступеня», Бориспільську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 8.

«У пунктах тестування для роботи було обладнано 48 аудиторій і залучено 120 педагогічних працівників із навчальних закладів міста. Порушень процедури проходження ЗНО учасниками не зафіксовано», — повідомили в управлінні.

 

ДУМКА СПЕЦІАЛІСТА

Мінімальний бал набере і лінивий

Бориспільські освітяни задоволені тим, що всі абітурієнти виявилися сумлінними і не намагалися пронести на тестування жодні технічні засоби. У будь-якому разі, охорона з металошукачами не виявила заборонених речей і не вилучила під час технологічної перерви з пункту жодного абітурієнта..

Також в управлінні освіти сподіваються побачити серед випускників-2017 рекордсменів, які наберуть по 200 балів.

«Центр оцінювання якості освіти вже оприлюднив тестові завдання. Вважаю, запитання з української мови (завдання з літератури не перегладала) були досить доступними. Думаю, що мінімальний бал набере і лінивий. Проте це моя особиста думка як учителя, а от як сприймали їх діти – це інше питання! Адже могли розхвилюватись і розгубитись. Водночас все одно сподіваємось, що серед наших випускників будуть ті, кому вдасться набрати 200 балів», — наголошує головний спеціаліст Бориспільського управління освіти і науки Тетяна Павленко, яка є відповідальною особою за проведення зовнішнього оцінювання в Бориспільському окрузі.

Результати з української мови та літератури, за словами Т. Павленко, будуть відомі не раніше 15 червня: «Справа в тому, що серед завдань є ще власне висловлювання, а це значить, що перевіряти роботи буде не лише «машина», а й експерти, що дещо затягне процес».

 

Тестування з фізики та хімії бориспільські випускники складатимуть у столиці

ЗНО у Борисполі складатимуть учасники кількох міст та районів, а бориспільські ж випускники писатимуть тести з фізики та хімії у столиці.

Взагалі графік тестувань, за словами Т. Павленко, виглядає наступним чином: 29 травня – англійська мова, 31 травня – математика, 2 червня – історія України, 8 червня – біологія, 12 червня – географія, 14 і 16 червня – фізика та хімія, але ці тести бориспільські випускники складатимуть у столиці.

До Борисполя на наступні сесії ЗНО приїдуть із міст Березані, Баришівки та Переяслав-Хмельницького.

«Тестування з української у нас складали абітурієнти із Борисполя та Бориспільського району. На ЗНО із математики до нас приїдуть учасники із міст Березань, Переяслав-Хмельницький і Переяслав-Хмельницького, Яготинського, Баришівського районів, це окрім учасників із Борисполя та Бориспільського району.

Історію України у нас складатимуть учасники із Борисполя та Бориспільського району, англійську та географію складатимуть учасники із тих міст і районів, що й математику», — повідомила Т. Павленко.

 

ДУМКА ВИПУСКНИКА

Завдання з української були не з простих

Віка Білецька випускниця. Вона витратила чимало часу на підготовку до ЗНО,  але впевнена, що і їй, і більшості однокласників вдалося подолати необхідний поріг.

— Питання були непрості. Спершу, коли даєш відповідь, здається, що все правильно, а коли перевіряєш, вірним виявляється інший варіант. Блок з літератури теж мав свої особливості, а от тема твору мені сподобалася – все написала. Сподіваюсь, що бал буде хорошим, але остаточно дізнаюся 15 червня. Попереду на мене ще чекають англійська, історія України та географія.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button