СПРАВИ КОМУНАЛЬНІ

«ЖРЕУ» освоїло нову техніку

Минулого тижня працівники КП «ЖРЕУ» вперше випробовували новопридбану техніку у «бойових» умовах. Нагадаємо, 10 травня до комунального підприємства прибули асфальтоукладальник та каток американської фірми «Катерпіллар».

Як розповів директор КП Іван Хворостянка, з допомогою спеціалістів фірми-постачальника комунальники освоїли нову техніку за п’ять днів і водночас заасфальтували перехрестя по вул. Горького, 6 та прибудинкові території по вул. Момота, 46, Соцмістечко, 12, 348. Цього тижня активна експлуатація «Катерпілларів» продовжилася на інших вулицях міста. До речі, за словами І. Хворостянки, можливості нової техніки виявилися досить таки суттєвими: за годину вона встигає «покласти» близько 500 тонн асфальту.

Тарифи на тепло  встановлюватиме міська рада

З 1 вересня КПТМ «Бориспільтепломережа» вийде з-під контролю Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. За словами директора «Бориспільтепломережі» Володимира Палінки, вже оприлюднено Постанову щодо вимог ліцензування, згідно з якою тарифи на послуги «Тепломережі» встановлюватимуть органи місцевого самоврядування, тобто – міська рада. Натомість дію постанов НКРЕКП, які стосувалися «Бориспільтепломережі», буде призупинено.

Як пояснив міський голова Анатолій Федорчук, враховуючи, що жодного впливу на вартість газу міська рада не має (а вона невдовзі зросте), тарифи доведеться встановлювати також вищі. Тож увесь негатив від громадян буде спрямовано саме на міську владу.

Однак у планах міськради встановити так званий «двоставковий» тариф, який передбачає цілорічну виплату за теплопостачання. На думку очільника міста, це має дещо спростити «життя» підприємству й одночасно зменшити навантаження на гаманці бориспільців узимку. Проте остаточне рішення – за депутатами.

До речі, у планах НКРЕКП передати повноваження на встановлення тарифів у населених пунктах до 100 тис. жителів органам місцевого самоврядування й стосовно інших комунальних послуг, зокрема, електроенергії.

Почистили труби, відремонтували мережі

18 та 19 травня у Борисполі проводилося очищення всіх мереж водопостачання. Як розповів директор КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександр Гануш, за цей час працівники провели не лише повне очищення труб, а й гіперхлорацію мереж, резервуарів, насосних станцій і фільтрів грубого очищення станції знезалізнення. Також, за словами О. Гануша, за ці два дні працівники «Водоканалу» провели низку ремонтних робіт, що потребували перекриття мереж.

У Борисполі подорожчає вода

Невдовзі у Борисполі зростуть тарифи на воду до майже 24 грн за «куб». Про це повідомив директор «Бориспільводоканалу» Олександр Гануш. За його словами, таке рішення пов’язане зі збільшенням витрат підприємства на електроенергію, зростанням мінімальної заробітної плати, вартістю комплектуючих й обладнання тощо. До всього, завдяки клопотанню міської ради, до тарифу буде включено вартість погашення кредиту від Світового банку, який підприємство взяло для модернізації обладнання ще у 2008 році.

Точну дату підвищення тарифу та його вартість повідомлять після прийняття відповідного рішення НКРЕКП і його опублікування в офіційних ЗМІ – щонайменше через місяць.

Ольга РОГАЧ, «ТС»

Share Button