Маленька Франція у центрі Мартусівки

23 серпня українці відзначили 29-ту річницю Державного Прапора, символу держави, нашої гордості, нашої сили. Святкували і жителі Мартусівки. Втім, так співпало, що село відзначало подвійне свято. Саме цього дня тут урочисто відкрили для відвідування парк культури і відпочинку. Найцікавіше, він облаштований так, що чимось нагадує парки десь у Європі, а місцеві між собою почали говорити про нього не інакше, як «наша маленька Франція».

Ідея створення гарного парку для мартусівців та гостей села належить Мартусівському сільському голові Василю Косовцю. Ще 2015 року він почав обговорювати з депутатами та жителями втілення ідеї в життя. І тільки через три роки це стало можливим.

– У 2018 році я вніс на сесію Мартусівської сільської ради питання створити парк-красень у селі, – розповідає Василь Косовець. – Депутати мене підтримали. Все спланували, обговорили, розробили проєкт, провели тендери. Тепер маємо чудове місце для відпочинку. Люди повинні знати, що в Мартусівці є не лише виправна колонія, а й місця, що надихають на творчість. Я буду щасливий, якщо сюди приходитимуть, щоб освідчитися в коханні, писати вірші чи пісні.

Дійсно парк закладений на місці, куди колись стікала дощова і тала вода, біля місцевого будинку культури, на перехресті вулиць Шкільна та Мойсеєва. Старожили пам’ятають, як до 90-их років тут усе заливало. Коли вода зникла, місце почало заростати чагарниками та верболозом. Завезли землю, щоб вирівняти ділянку, адже тут була яма завглибшки 3-4 метри. Продумували все до найменших дрібниць: спершу зробили інженерну споруду, яка вміщує до 200 тонн води й одночасно є пожежним гідрантом. Потім перейшли до обговорення, як виглядатиме парк і що там буде, консультувалися зі спеціалістами. Розробили і затвердили проєкт.

– Ідеї надавали представники сільської ради, а наш дизайнер планувала, – розповідає директор компанії «Грінмарт» Людмила Міцкевич, яка і консультувала, і втілювала в життя створення парку-красеня. – Це парк безперервного квітування. Тут посаджено багато квітучих рослин, які змінюватимуть одна одну. Першими розквітатимуть первоцвіти. Потім – рожеві та білі сакури. Гадаю, сакури будуть такою собі родзинкою цього парку. Для газону було передбачено автоматичний полив. Тепер ми впевнені, що рослини почуватимуться добре. Саджали досить дорослі дерева, тому вже наступного року в парку можна буде знайти затишне місце для відпочинку. А загалом, щоб парк набрав сили, має пройти років п’ять.

Територія парку культури та відпочинку в селі Мартусівка чимала. Тобто якщо прийти з дитиною, то їй буде де побігати. Парк розбитий на кілька зелених зон, уздовж яких покладено бруківку. В одному із куточків парку встановлено арку. Навпроти неї побудовано сцену. Як розповів Василь Косовець, сцену встановили для проведення урочистих заходів; можна поставити проєктор і переглядати фільми; можна використовувати як літній театр. У Мартусівці діють гуртки, вони також зможуть скористатися сценою для своїх потреб.

Уздовж доріжок встановили гарні ковані лавки, а також лавки-гойдалки, як біля будинку культури. І якщо там вони з’явилися, коли проводили благоустрій території, то тут саме для парку. Позаду лавок зелені зони з різноманітними квітами та деревами. Серед іншого посаджено туї, клени, липи тощо.

Окрасою парку, безперечно, є фонтан, встановлений по центру.

За словами працівників Мартусівської сільської ради, парк культури та відпочинку є комунальною власністю. Якщо за рослинами доглядатимуть працівники «Грінмарту», чистоту підтримуватимуть працівники комунальних служб, а за порядком мають стежити самі жителі села. Із часом тут обіцяють встановити камери відеоспостереження.

Журналісти «ТС» вирішили розпитати жителів села Мартусівки, що вони думають про парк.

Галина:

– Парк гарний. Звісно, ми хотіли такий у нашому селі, адже треба і з дітьми кудись піти відпочити, і посидіти. Тепер приходитимемо сюди з онукою. Добре, що впорядкували це місце, раніше тут стояла вода, а потім її не стало, і все заростало чагарниками.

Тетяна:

– Навіть не знаю, що й сказати. Ми ще толком і не зрозуміли. Один парк ніби є, а це другий. Коли вже зробили, то нехай буде, куди ж його подіти. Поживемо – побачимо.

Віталій:

– Прекрасний парк, дітям потрібен і дорослим. Ми ж ніби у цивілізованому світі живемо. Тепер буде куди ввечері прийти. Єдине, хотілося б, щоб на дорозі біля парку лежачі поліцейські встановили. Бо зараз сюди почнуть люди ходити, а машини по цій вулиці ганяють частенько, і маршрутка їздить.

А яке ж свято без танців та пісень, запитаєте? Звісно, цього дня було все. Переважно виступали діти, які ходять на гуртки при місцевому будинку культури. А в перервах між виступами перед громадою дякували тим організаціям і людям, які заклали в Мартусівці таку чудову зелену оазу. Подяки та цінні подарунки отримали колективи ТОВ «ЕКСПРЕС-ВР» (виконували будівельні роботи, розмітку, облаштування барбюрів та ФЕмів, будівництво сцен), ФОП Кондратюк Віта Вікторівна (виготовлення всіх металевих виробів, лавок, ліхтарів, лавок-гойдалок, облаштування сцени), ТОВ «Грінмарт» (будівницто свердловини, встановлення автоматичного поливу, облаштування газонів, висаджування дерев, кущів, квітів, догляд за рослинами, косіння); депутати сільської ради Ігор Вошкулат, Анатолій Щербань, Юрій Поминальний; житель села Мартусівки Віктор Семенюк.

На урочистостях було відзначено господарів кращих будинків і садиб, яких визначили члени виконавчого комітету Мартусівської сільської ради. Це Григорій Тихоненко (вул. Мойсеєва, 4) Надія Вошкулат (вул. Гагаріна, 10-а), Петро Шупер (вул. Шевченка, 40), Ніна Прядко (вул. Мойсеєва, 24). Їм вручено таблички з написом «Двір зразкового утримання», які можна буде з гордістю прикріпити на паркані, а також по 1000 гривень винагороди.

Подяку від Мартусівської сільської ради отримали завідуюча бібліотекою с. Мартусівка Л. Шаровська, завідуюча клубом С. Степуренко, завідуюча ФАПом М. Мельник, інструктор БРЦФЗН «Спорт для всіх» О. Деревенко.

Окрім того, сільська рада придбала для дітей екскурсійний тур до Межигір’я.

Журналісти «ТС» також вітають мартусівців із появою такого чудового парку. Нехай у кожному селі Бориспільського району з’являються такі місця відпочинку – з лавками, доріжками, фонтанами, де можна посидіти в затінку та помилуватися квітами.

Павло МАГДЕНКО, «ТС», фото автора

Share Button