ВООЗ констатувала початок другої хвилі COVID-19

Зростанню захворюваності і початку нової хвилі коронавірусу сприяли літні відпустки, наголошують у ВООЗ.

Всесвітня організація охорони здоров’я констатує початок другої хвилі коронавірусу у світі. Більше того, як заявив у середу, 12 серпня, представник Європейського бюро ВООЗ Олег Стороженко, деякі країни переживають вже третю хвилю.

«Друга хвиля в багатьох країнах почалася тоді, коли почали пом’якшувати карантинні заходи. Ми бачили певний прогрес у контролі над інфекцією у квітні-травні цього року, але під тиском економічних обставин уряди послабили заходи, статистика захворювання пішла вгору, і ми можемо розцінювати це як другу хвилю. Деякі країни переживають вже третю хвилю», – сказав він.

Однією з причин зростання захворюваності він назвав відпустки – люди поверталися інфікованими.

«Також ми з тривогою очікуємо навчального року. Нам ще належить вивчити, як відкриття шкіл і вищих навчальних закладів впливає на поширення інфекції, і які заходи можуть бути введені додатково, щоб контролювати захворювання», – уточнив Стороженко.

Напередодні глава МОЗ Максим Степанов заявив, що в Україні, як і в країнах Європи, вже спостерігаються ознаки початку другої хвилі коронавірусу, хоча вона очікувалася в середині осені.

 

Share Button