Київська митниця: правила переміщення власного автотранспорту до інших країн через непідконтрольну територію

Київська митниця наголошує: в’їжджати на територію України або виїжджати з неї варто лише через пункти пропуску, де здійснюються прикордонні та митні формальності.

Перетнути державний кордон України з РФ на авто та пішки зараз дозволено лише через такі пункти пропуску як «Сеньківка» (Чернігівська область), «Бачівськ» і «Юнаківка» (Сумська область), «Гоптівка» (Харківська область) та «Мілове» (Луганська область).

Митному контролю підлягають усі транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України.

Виїзд на власному автомобілі через непідконтрольну територію України (Донецької і Луганської областей та АР Крим) до РФ через неконтрольовані митниками пункти пропуску –  це порушення митного законодавства, оскільки є виїздом поза митним контролем, тобто поза місцем розташування митного органу,  без виконання митних формальностей.

В разі повернення такого автомобіля з-за кордону на територію України через функціонуючий пункт пропуску, в митній базі даних буде відсутня інформація про виїзд даного транспортного засобу за межі України.

За таке порушення передбачена відповідальність за ст. 482 Митного кодексу України – штраф 100% вартості автомобіля та його конфіскація.

Пресслужба Київської митниці Держмитслужби

Share Button