ПрАТ «Агробудмеханізація» готова братися за об’єкти будь-якої складності: від дитсадка до космічного майданчика

Його кличуть будувати у Білорусь, Литву та Польщу, а він зайнятий в Україні.

«У нас у роботі близько 25 тисяч квадратних метрів і ще три-чотири тендери, тому нехай вибачають», – каже голова правління ПрАТ «Агробудмеханізація» Володимир Шалімов.

Збудовані компанією школи за яскравістю та комфортом можуть конкурувати з американськими, а нова амбулаторія, яку планують здати за кілька тижнів, із німецькими медзакладами. І, за словами Володимира Ілліча, все тому, що будують, «як треба».

Загалом в «Агробудмеханізації» люблять цікаві й складні виклики.

«Ми готові будувати об’єкти будь-якої складності – від дитсадка до космічного майданчика. Усе на благо України», – підкреслює Володимир Ілліч.

Напередодні Дня будівельника керівник ПрАТ «Агробудмеханізація» Володимир Шалімов розповів про життя компанії, довіру, нові технології, а також поділився секретами успіху з конкурентами.

Про «Агробудмеханізацію» та секрети успіху

– Говорити лише про ПрАТ «Агробумеханізація» без компаній, які співпрацюють з нею, – ДП «Агробуд», ПрАТ «ПМК-508», ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів», ТОВ «Енергія-плюс ЛТД» – неетично. Це одне ціле.

У 2001 році я прийняв дуже правильне рішення: створити не тільки загальнобудівельну компанію, а й електромонтажну компанію, а ще компанію, яка робитиме інженерні мережі на об’єкті – опалення, вентиляцію, газопостачання. Згодом з’явилася ідея, що потрібні свої матеріали – розчин, бетон. Створили! І нині виробляємо залізобетонні конструкції, маємо свою пилораму, металопластикові вікна і двері.

І ще один важливий елемент – матеріально-технічна база. Так, нещодавно нам зателефонували поляки – до 10 серпня ми отримаємо ще один бульдозер. Це їхнє спільне виробництво із США. Оскільки найкращі бульдозери американські – саме на них я й зупинив свій вибір, вибачте, наші європейські партнери, але це так. Така техніка недешеве задоволення – два роки тому ми віддали близько 4 млн грн. Так, дорого, але без бульдозера на майданчик не зайдеш.

Питаєте в чому секрет? Добра матеріальна база, ремонтна база і люди – ось і все.

Проте це не моя вигадка. Я ж працював раніше на лінії, добре знаю специфіку будівельних трестів, які об’єднували декілька загальнобудівельних управлінь, сантехнічне управління, монтажне управління, автобазу та управління механізації, завод залізобетонних виробів та столярний цех.

І ще одне, щоб заробляти, потрібно бути конкурентоспроможними. А це – не захмарні ціни, якість, яка радує, а також порядність – з роботою, коштами, графіками. Якщо ви все це маєте – ви конкурентоспроможні.

Про довіру

– Нині ми працюємо на низці об’єктів – це завод, школа, супермаркети, окрім того, плануємо розпочати роботи на Головатого, 64. Це буде гарний житловий будинок, який завершить «Леваду».

І уже зараз до мене приходять або телефонують зі словами: «Ми готові купувати квартири на Головатого, 64». Я відповідаю: «Люди добрі, ми ще навіть за фундаменти не брались, почекайте». А вони ні в яку: «Ми віримо, ми хочемо купувати».

Для мене довіра людей – найкращий показник. Ми нікуди не зникнемо, ми завершимо об’єкт, ми зробимо все, як треба. Можна говорити про обсяги і цифри, але без довіри їх не буде.

Про будівництво шкіл і дитсадків, «Америку» і турботу

– Я справді люблю будувати заводи, але не менше мені подобається будувати дитсадки і школи. Нині здаємо другу чергу школи на Софіївській Борщагівці. Це гарний об’єкт із великим спортивним комплексом. Там є і повноцінний стадіон із хорошим покриттям, і бігові доріжки, і трибуни на тисячу місць, і сучасне освітлення, яким керує комп’ютер. А ще є сцена, для якої ми закупили чудове звукове обладнання – ось вам і літній театр.

А ще школа вийшла дуже яскрава – з кольоровими стільцями в їдальні, пуфами у коридорах і муралами на стінах. «Америка!» – казали старшокласники, які зайшли подивитися на школу. Їм радісно і нам радісно, бо все заграло, все сподобалось. Адже під час роботи на таких об’єктах проявляється любов робітників до дітей – вони працюють надзвичайно акуратно.

«Вибачте, але ці двері хитаються і можуть впасти на дитину. Був столяр і він поставив не так – давайте повернемо його», – це каже мені робітник. Або: «Тут дитина може послизнутися – це погана плитка». І оця любов людей до дітей проявляється у всіх видах робіт.

Про виклики і космічні майданчики

– «Агробудмеханізація» готова до будь-яких викликів, ми готові будувати все, що буде корисно для України. Дайте нам завод чи фабрику будь-якої складності. Космічний майданчик? Справимося, а що там будувати? Ми атомні станції будували, а тут космічний майданчик!

Про запрошення будувати за кордоном

– Нас щороку кличуть будувати за кордоном. Одне з останніх запрошень було з Литви – будувати заводи. У них немає Прозоро, а тендери роблять міністерства. І в Білорусь кличуть уже років із вісім. Компанія «Санта Бремор» пропонує будувати гіпермаркети. І в Польщу запрошення були. Кажуть: «Ось – проєкти, ось – аванс! Приїздіть і починайте будувати». Але я зайнятий! Зайнятий тут, в Україні. У нас ось просто сьогодні здача BMW – як кажуть, залишились останні штрихи. А ще амбулаторія. Дай, Боже, здоров’я Євгенію Павловичу (Черенок – ред.): ми вирішили зробити таку амбулаторію, що не поступиться жодному німецькому медичному закладу. Усе зробимо, як треба. Часто чую: «Ви дуже гарний садочок побудували!» – у відповідь кажу: «Та не «дуже гарний», а такий, як треба!» Коли все, як треба, то і людям комфортно.

Про нові технології і науку

– Будівельна галузь не рутина – ми щороку щось оновлюємо. Закуповуємо нові матеріали, випробовуємо нові технології. Щоправда, все це приходять до нас із закордону.

Одна із новинок допомагає нам пришвидшити процес шпаклювання. Закупили спеціальне обладнання, що дає змогу двом людям упоратись зі стіною в тисячу квадратних метрів за два тижні. Раніше на цей об’єм потрібно було задіяти чотири людини і витратити місяць часу.

Так само освоїли нові методи ідеальної стяжки – закачуємо сухий розчин під великим тиском – до 25 атмосфер.

Для «БКБМ» придбали 500-тонний прес – таких дуже мало в Україні, робимо вібропресовану цеглу і маємо неабиякий попит. А зараз закуповуємо фінське обладнання, щоб робити панелі до 11 метрів довжиною.

Технології сьогодні розвиваються дуже стрімко і ми намагаємося не відставати. Це дає змогу оптимізувати і спростити роботу, а також максимально прибрати ручну працю.

Про об’єкти і тендери

– Щодо наших об’єктів, то нині розпочали будувати завод для «Костал Україна», для «Winner» – три комплекси продажу авто: два у Львові та один у Києві. Для компанії «Цеппелін Україна», яка постачає обладнання Caterpillar, зводимо у Вишневому автосервісний центр.

Будуємо три магазини для «Сільпо» – один в Одесі та два у Києві.

Житлова забудова – це таун-хауси на Польовій, будинок на Київському Шляху – Borispol Grand та новий об’єкт на Головатого.

А поза тим і далі беремо участь у тендерах. До слова, «Ашан» повертає свої інвестиції в Україну, а це значить – можна очікувати продовження співпраці. Ми для них будували, і жоден об’єкт не завалили.

Про Бориспіль, будівельний ринок і конкурентів

– Моє найбільше бажання щодо забудови міста – аби Бориспіль не був хаотичним, не перетворився на спальний район чи придаток до Києва. Я за те, аби у нас була громадська, житлова і промислова зони. Тому, попри крики і шипіння, затягував сюди завод «Рошен», а тепер неабияк тішуся будівництву «Костала». Це поштовх до подальшого розвитку, це зайняті люди і гідні зарплати.

Якщо говорити про наш будівельний ринок і конкурентів… У Борисполі є ціла низка забудовників – 5 чи 6 компаній, але скільки із них здають свої об’єкти без проблем? Щоб людина була певна, що матиме воду, світло, газ і не погодинно, а постійно? Якщо всі так робитимуть – я лише радітиму. Все це не про конкуренцію – це про наше місто, де всім нам жити.

І ще – у ці непрості часи дуже шкода, що деякі компанії розпадаються і закривають свою діяльність. Тож бажаю усім колегам триматись, бо якщо не буде будівництва – не буде країни.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button