Поліція цьогоріч нарахувала на Київщині вже майже 8 тисяч ДТП

На дорогах Київської області загалом цьогоріч сталося 7876 ДТП, з яких майже 800 — з потерпілими. Про це повідомляє поліція Київської області у Facebook.

«Загалом, з початку 2020 року, на автодорогах Київської області сталося 7876 дорожньо-транспортних пригод, інформація про які внесена до Єдиного обліку заяв та повідомлень. З них 799 дорожніх аварій, де отримали травми 1021 особа та 119 людей, на жаль, загинуло», – йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що на дорогах столичної області триває поліційне відпрацювання, метою якого є посилення контролю за безпекою дорожнього руху, поведінкою дітей на вулицях, дотриманням правил дорожнього руху його учасниками, запобігання скоєння аварій, попередження загибелі та травмування людей на вулично-дорожній мережі.

Зокрема, до місць концентрації дорожніх аварій приближені наряди поліціянтів. Також з метою профілактики ДТП поліція столичної області проводить інформаційну кампанію.

Зазначається, що відповідно до норм чинного законодавства за порушення правил безпеки дорожнього руху передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Санкції статей передбачають покарання від штрафу до позбавлення волі, позбавлення права керувати транспортними засобами на певний строк, відповідно до тяжкості скоєного правопорушення.

У поліції Київської області закликають водіїв і пішоходів неухильно дотримуватися ПДР, бути уважними, берегти здоров’я та життя своє та інших.

До слова, 24 липня голова Нацполіції Ігор Клименко заявив, що в Україні стартувало профілактичне відпрацювання автошляхів «Безпечне шосе», яке триватиме до кінця літа і має на меті підвищення безпеки учасників дорожнього руху та профілактику ДТП.

Ситуація на українських дорогах настільки загострилася, що дорожньо-транспортна пригода, яка закінчилася загибеллю однієї людини чи важким травмуванням кількох її учасників, вже не вважається чимось надзвичайним. Це просто чергова одиниця у добовій звітності. У багатьох країнах ставлення до таких трагедій кардинально відрізняється від нашого. Приміром, якщо на дорогах Ізраїлю за добу загинуло більш як п’ятеро людей, це вважають подією національного масштабу, до якої прикута увага всієї країни.

ДО ТЕМИ

Як інформацією заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, «із 1991-го по березень 2019 року в ДТП загинуло 174095 осіб, травмовано 1 мільйон 264 тисячі».

Статистика стверджує, що смертність внаслідок ДТП на 100 тисяч населення у США — двоє людей, у ЄС — майже четверо, в Україні — близько 15, у країнах Африки — понад 25.

За даними експертів, щороку внаслідок ДТП у світі гине майже 1 мільйон 300 тисяч людей, інвалідами стають близько 50 мільйонів. В Україні, згідно зі статистикою, — понад 3,6 тисячі летальних та майже 30 тисяч випадків інвалідності.

Відомо, що серед причин смертності на першому місці — захворювання серцево-судинної системи, які вражають насамперед людей похилого віку. А ДТП на наших дорогах забирають життя переважно молоді.

Share Button