Київська митниця вилучила з поштового відправлення до Туреччини майже 11 кг бурштинових прикрас та каміння

Київськими митниками зафіксовано незаконне переміщення в міжнародному поштовому відправленні обробленого бурштину та виробів з нього загальною вагою майже 11 кг та на суму 374 тисячі гривень.

15 кам’яних пластин різних розмірів і кольорів – від темно-коричневого до світло-жовтого з білими розводами, прозорих та матових, 2 кам’яні диски жовто-коричневого кольору, а також 157 браслетів з пресованого каменю митники виявили в міжнародному поштовому відправленні, яке прямувало з Харкова до Стамбула.

В декларації відправник вказав, що відправляє за кордон «зразок декорації» без зазначення вартості та кількості.

Маючи підозри щодо коштовності каміння за його зовнішніми ознаками, київські митники вирішили ретельніше дослідити виявлене.

Митні експерти підтвердили здогадку. Виявлені кам’яні пластини, диски та прикраси – це вироби з коштовного каміння органогенного походження – обробленого пресованого бурштину різновиду сукциніт.

Згідно з міжнародним законодавством, товари, що пересилаються через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях, підлягають детальному зазначенню в письмовій декларації, що відправником зроблено не було.

Таким чином, в діях відправника міжнародного поштового відправлення наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 472 Митного кодексу України (недекларування).

Бурштин вилучено до рішення суду.

Пресслужба Київської митниці Держмитслужби

Share Button