Українці в основному не платять за тепло

Сьогодні борги українців за комунальні послуги становлять понад 13,7 млрд грн, повідомив перший заступник міського голови Микола Корнійчук. За його словами, переважна більшість, а це 11,6 млрд грн, – заборгованість за теплопостачання, ще 1,5 млрд грн – за водопостачання.

Проблема несплати за «тепло» існує і в Борисполі. Станом на 13 лютого містяни заборгували за блакитне паливо близько 28 млн грн. До всього, держава не відшкодовує надані громадянам пільги та субсидії – 1,5 млн грн і 4,8 млн грн, відповідно. Для КПТМ «Бориспільтепломережа» ці цифри є катастрофічними. Як підприємство виходитиме з ситуації, наразі невідомо.

Комунальникам не вистачає на зарплати

КПТМ «Бориспільтепломережа» — далеко не єдине підприємство у місті, що не отримує від держави відшкодування пільг і субсидій. За словами М. Корнійчука, КП «ЖЕК-1» не отримало «законних» 700 тис. грн, КП «ЖРЕУ» – майже 400 тис. грн. Саме цих коштів не вистачає комунальним підприємствам на виплату заробітної плати працівникам, сплату податків тощо. Ще більше ускладнює ситуацію і необхідність підняття заробітних плат до рівня нової «мінімалки», тому «ЖРЕУ» змушене «відправляти» співробітників у неоплачувані відпустки. Першим приклад своїм підлеглим показав директор підприємства Іван Хворостянка, який уже написав заяву на відпустку за власний рахунок, але продовжує виконувати свої посадові обов’язки.

Ольга РОГАЧ, «ТС»

Share Button