Інформаційна освіта: про безпеку в соціальних мережах, фейкові новини та дезінформація

Минулого тижня у Міжнародному центрі НГУ відбулися заняття з безпеки індивідуального використання інтернету та безпеки в соціальних мережах. Їх провів експерт з питань інформатизації освіти Артем Кочарян.

Тема вибрана не випадково, адже в умовах сьогодення, інформація через її максимальну доступність на кожного з нас має вплив більший, ніж будь-коли. Інтернет дав можливість «говорити» не лише обраним, а й будь-кому, створивши нових «лідерів громадської думки» та «ресурси впливу», що мають змогу впливати на суспільство кількома натисканнями клавіш.

В умовах російсько-української інформаційної війни вплив інформаційної зброї чиниться на політичну, економічну й, особливо останнім часом, психологічну сферу. Ідеться про інформаційно-психологічні впливи, орієнтовані на порушення ментальних стереотипів, незворотний вплив на глибинні шари свідомості людини.

Під час занять гвардійці ознайомилися з безпекою користування соціальними мережами та «цифровим слідом», що залишається потому, та як убезпечити свій аккаунт і конфіденційність. Особливу увагу було приділено розрізненню правдивої інформації від фейкових новин, відкритої дезінформації та як перевірити її достовірність самотужки.

Гвардійці жваво обговорювали корисну інформація, висловлювали власну думку, а потому отримали відповіді на запитання, що їх цікавили.

Пресслужба НГУ у Міжнародному центрі

 

Share Button