У ВООЗ назвали ймовірну дату появи вакцини від COVID-19

Дієва вакцина може з’явитися в середині 2021 року, вважають в організації, оскільки зараз в світі розробляють понад 20 вакцин.

Вакцина широкого застосування від COVID-19 може стати доступною вже в середині 2021 року. Про це заявила експерт ВООЗ Сумія Свамінатан в інтерв’ю DPA у вівторок, 28 липня.

«На цей час понад 20 потенційних вакцин перебувають на стадії клінічних випробувань. Ми сподіваємося, що деякі з них будуть ефективними. Виходячи з того, що шанси на ефективність кожної вакцини коливаються на рівні 10%, це означає, що 2-3 або навіть більше можуть бути дієвими. Тому якщо бути практичними, то слід очікувати широкодоступну вакцину десь у середині 2021 року», – сказала Свамінатан.

Водночас у пацієнтів, які побороли коронавірус, з часом зникають антитіла, але це ще «не означає, що зникає імунітет», наголосила експерт. Науці відомо про різні шляхи, якими організм захищається, зокрема існують клітини пам’яті.

Нагадаємо, що раніше в США стартували найбільші випробування вакцини від коронавірусу. У тестуванні препарату візьмуть участь 30 тисяч добровольців, які не знатимуть, чи отримали вони реальну вакцину, чи плацебо.

Також повідомлялося, що Індія почала тестувати вакцину від коронавірусу на людях. Вакцина-кандидат, Коваксін, входить до числа майже двох десятків, які проходять випробування на людях в усьому світі.

А ТИМ ЧАСОМ…

У ВООЗ не знайшли підтверджень сезонності коронавірусу

Системи охорони здоров’я можуть мати додаткове навантаження, якщо сезонний спалах грипу співпаде за часом з інтенсивним поширенням коронавірусу.

Сезонний характер коронавірусу COVID-19 поки не знаходить підтвердження. Про це сказала на брифінгу в Женеві офіційний представник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Маргарет Харріс, повідомляє ТАСС.

Харріс підкреслила, що поширенню коронавірусу можуть сприяти великі скупчення людей, при яких не дотримується соціальна дистанція.

Харріс нагадала, що, на відміну від COVID-19, грип є сезонним захворюванням.

ВООЗ стурбована тим, що системи охорони здоров’я можуть мати додаткове навантаження, якщо сезонний спалах грипу співпаде за часом з інтенсивним поширенням коронавірусу. Організація закликає населення вакцинуватися від грипу, оскільки це «допоможе принаймні обмежити спалах цього вірусу», констатувала Харріс.

Вона пояснила, що нинішню фазу COVID-19 слід вважати першою, а не другою. За її словами, слід очікувати «однієї великої хвилі», яка буде «то збільшуватися, то трохи знижуватися».

Раніше в ООН заявили, що більшість випадків COVID-19 у світі виявлено у великих містах. Люди в мегаполісах виявилися більш уразливі до інфекції через облаштування міст, а також роботу і пересування.

 

Share Button