Адаптивний карантин продовжено до 31 серпня

Запроваджено зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень небезпеки поширення COVID-19 

Кабінет міністрів затвердив поділ країни на 4 типи епідемічних зон та критерії такого поділу. Відповідна постанова була ухвалена на засіданні уряду 22 липня.

«Пропонується проєкт постанови Кабінету міністрів про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на територіях із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19. Це нова постанова, пропонується застосування її з 1 серпня по 31 серпня, вона буде регламентувати встановлення карантину на території країни. В чому відмінність: залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19», – сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, кожен рівень визначатиметься автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних, та затверджуватиметься на рівні Національної комісії з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Базовим рівнем моніторингу буде моніторинг на рівні області показників, які використовуються і зараз: завантаженість ліжок не більше 50%, середня кількість тестувань на COVID-19 не менше 24 на 100 тис. населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування не менше 11%, показник зростання випадків інфікування не більш ніж 10%.

При відсутності перевищень по цих показниках область та всі її райони перебувають в зеленій зоні, де діють наступні обмеження: масковий режим в громадських будівлях, проведення масових заходів із розрахунку не більше 1 особи на 5 кв. метрів, проведення заходів у театрах або кінотеатрах із розрахунку не більше 50% заповненості, в громадському транспорті перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях.

За словами Степанова, регіони, що постійно перебувають в зеленій зоні, не потребують окремого втручання та посилення протиепідемічних заходів на національному рівні.

Водночас якщо протягом п’яти днів змінюватимуться вказані показники, регіон переходитиме або в жовту зону, або в помаранчеву, або в червону.

Степанов також додав, що всі ці критерії розроблені з врахуванням як національного досвіду боротьби з COVID-19, так і практик інших країн.

Уряд підтримав постанову, але документ ще буде доопрацьований.

Водночас уряд планує змінити підходи до статистики захворюваності на коронавірус відповідно до європейських, тепер рахуватимуть не за кількістю хворих, а за динамікою захворюваності.

ДО ТЕМИ

Держстат показав офіційні дані щодо смертності від коронавірусу в Україні

642 українці померли від коронавірусу, у тому числі від неідентифікованого вірусу втратила життя 21 людина.

Усього у січні-травні 2020 року померло 239967 українців, заявили у Державній службі статистики України.

Від інфекційних хвороб померло 5 896 українців. Зокрема від:

туберкульозу – 1 405;

СНІДу – 1 355;

пневмонії – 2 699.

Від раку померло 31 930 людей.

Найбільш часта причина смерті – хвороби системи кровообігу (164384).

Share Button