У МОЗ заявили про доступність ІФА-тестів

Чинне законодавство передбачає безкоштовне проведення тестування певним групам населення.

ІФА-тестування на коронавірусну інфекцію проводять в 282 лабораторіях на території України, що дозволяє говорити про доступність масового тестування для українців. Про це в середу, 22 липня, заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Водночас він наголосив, що безкоштовне тестування на COVID-19 є окремим групам громадян.

“І ці групи ми покриємо безкоштовним тестуванням за рахунок держави. Зараз ми робимо близько 14 тисяч тестів на день, але з тією кількістю обладнання, яке приходить в лабораторію, у вересні можливості зростуть удвічі. Головне зараз підтягнути і людей. Ми залучаємо лаборантів з інших центральних органів виконавчої влади”, – сказав Ляшко.

Він наголосив, що уряд не зробив централізовану закупівлю тестів, а виділив кошти і рівномірно розподілив їх у лабораторії.

“Кожна з них купує тести самостійно, залежно від того, якими зручніше працювати саме з тим обладнанням, яке перебуває на території лабораторії. Після розподілу у нас залишилося близько 110 млн гривень для додаткової закупівлі тест-систем. Ми їх будемо розподіляти, залежно від епідеміологічної ситуації в регіонах”, – додав Ляшко.

Також головний санітарний лікар поінформував, що в Україні завершують роботу над розробкою вакцини від коронавірусу.

“Сім вакцин переходять в третю клінічну стадію. Я думаю, навесні у нас будуть вакцини, і ми тоді будемо справлятися з вірусом більш ефективно”, – сказав головний санітарний лікар.

Share Button