Ринок праці має потенціал

Безробіття є однією з найбільш актуальних та гострих проблем сьогодення. Сучасна економічна криза, бойові дії на сході, міграція  переселенців – все це негативно впливає на стан ринку праці. Досвід європейських країн свідчить, що зайнятість населення – це та сфера, яку має регулювати держава, сприяючи створенню нових робочих місць, стимулюючи підприємців.

Останні три роки рівень безробіття є найвищим за всі роки існування України. Проте експерти вважають, що пік зростання ми вже пройшли, на ринку праці спостерігаються  позитивні зміни.

Отже, активна державна політика сприяння зайнятості, на переконання фахівців,  має бути зорієнтована передусім на підтримку регіонів. Попри складну соціально-економічну ситуацію, можливості для розвитку ринку праці є, потрібно лише правильно їх використовувати. Позитивний досвід у цьому напрямі має Бориспільський міськрайонний центр зайнятості.

Урядом поставлено завдання щодо реформування Державної служби зайнятості, зокрема, у напрямі стимулювання створення нових робочих місць. Ми, не чекаючи внесення змін до законодавства, активно долучилися до роботи і маємо певні результати. Якщо минулого року в цей період на обліку в центрі зайнятості перебувало 814 осіб, то на сьогодні зареєстровано 511 безробітних. Такій динаміці сприяло зростання кількості якісних вакансій, і як результат – активне й довготривале працевлаштування безробітних.

У м. Бориспіль та Бориспільському районі налічується понад 2 тис. фінансово активних роботодавців, з них 1,5 тис. юридичних осіб і понад 600 фізичних осіб-підприємців. Наразі маємо 235 актуальних вакансій. Найзатребуваніші робочі професії – слюсарі, електрики, сантехніки, зварювальники, механіки. До речі, заробітна плата, яку пропонують роботодавці кваліфікованим столярам або зварювальникам, значно вища, ніж, скажімо, у  бухгалтера.

Для успішного розвитку ринку праці потрібно враховувати потреби й можливості регіону, використовуючи будь-який шанс.

Слід зауважити, що для державної служби зайнятості інвестування у малий і середній бізнес є важливим моментом, адже саме їх розвиток сприяє зменшенню кількості безробітних громадян. А в розвинутих європейських країнах рівень участі малого та середнього бізнесу в економіці становить 80-90%.

Розуміючи можливості краудфандінгу (від англ. «сrowdfunding» («сrowd» — натовп, «funding» – фінансування) – збір коштів від усіх бажаючих (в міру можливостей) на втілення цікавих ідей, проектів, розробок – ред.), державна служба зайнятості прийняла рішення розпочати запровадження цього інноваційного в нашій галузі інструменту у своїй діяльності. Концепція краудфандінгової платформи для підтримки малого й середнього бізнесу полягає в тому, що безробітний розміщуватиме свій бізнес-проект на відповідному сайті.

За результатами розгляду проекту спільною комісією служби зайнятості та Програми розвитку ООН безробітний отримуватиме фінансування від державної служби зайнятості у вигляді одноразової допомоги на відкриття власної справи, гранту від Програми розвитку ООН, допомоги з місцевих бюджетів, а також грошової допомоги від усіх бажаючих, які через сайт зможуть зробити відповідний внесок.

Таким чином, завдяки краудфандінговій платформі, залучатимуться інвестиції у розвиток малого й середнього бізнесу не тільки з коштів населення, а й із коштів міжнародних організацій, місцевих громад і держави.

Хочу окремо зауважити, що подібного проекту не існує не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Запрошую місцеві громади і місцеві органи влади, міжнародні організації, українські громадські організації та інших потенційних інвесторів приєднатись до реалізації наших проектів.

Євгеній Самойленко,

в. о. директора Бориспільського міськрайонного центру зайнятості

Share Button