Святий Миколай роздав подарунки за найкращі малюнки та фото

Близько сотні малюнків і кілька десятків фото учасників міського конкурсу до Дня Святого Миколая прикрасили стіни Центру технічної творчості «Евріка». Сам же конкурс відбувся напередодні одного з найулюбленіших дитячих свят 14 грудня. Діти не тільки змагалися у творчості та вправності, а й мастили руки у фарбу, розмальовуючи іграшки на ялинку, та на запрошення депутата Катерини Шабан співали пісень Миколаю разом із громадою греко-католицької церкви.

Малюнки і фотоекспромт

«Усі роботи чудові. Журі, якому довелося визначати кращих із кращих, — не позаздриш. Ми бажаємо усім вам гарного настрою, веселих свят і перемог», — наголосила редактор громадсько-політичної газети «Трудової слави» Інна Бакум, відкриваючи разом із Борисом Шапіро на правах організаторів конкурс.

Окрім учасників, відзначили і митців, які допомагають із творчою частиною заходу, – Олену Гур’єву і Миколу Чубатюка.

Не обійшлося і без сюрпризів. Одним із них стала фотономінація, роботи в якій представили вихованці одразу трьох фотошкіл —  Сергія Кручиніна, Тетяни Підгурської та Юрія Братуся.

«Номінація фото – це чистий експромт», — зізнався Б. Шапіро і додав, що це одна із родзинок конкурсу, який з року в рік розвивається і змінюється.

Настанови від Миколая і пахучі прикраси

Один із найважливіших етапів конкурсу – очний. Діти, отримавши завдання, мають лише 20-25 хвилин на його виконання. Завдання, як і кожного року, дуже просте – правильно побудувати малюнок. Старша і молодша групи працюють окремо, але з однаковим ентузіазмом.

Поки маленькі художники малюють, їх батьки та викладачі з усіх сил намагаються їм допомогти: хтось схвально киває, а хтось хоча б знаками намагається підказати. Тоді як біля молодших учасників з’являється ялинка, а біля неї на столі дерев’яні іграшки та фарби. Збігають останні хвилини, роботи здано, й учасники конкурсу перетворюються на учасників майстер-класу: радо мастять руки фарбою, а потім наввипередки прикрашають ялинку.

«Чудова забава. Ці фігурки не тільки розмальовуються, а й самі малюють», — каже Олена Гур’єва і разом з дітьми лишає кольорові відбитки іграшок на папері.

Затим до учасників виходить отець Ігор Шабан та дітлахи з греко-католицької церкви. І починається вистава з піснями, віршами та казковими героями.

«Миколай-Миколай, ти до нас завітай!» — співають діти і… О, диво! Миколай таки заходить до холу «Евріки». Святий не тільки вітає малечу й обіцяє всім дарунки та втіху, а й дає настанови.

«Будьте чесними і набожними, шануйте батьків. Пам’ятайте: життєву дорогу здолає той, хто серцем прихилився до Бога і до святої правди», —  каже він.

Голова Діани, рука Давида та премії

Подякувавши громаді греко-католицької церкви, журі та організатори переходять до «солодкого» — оголошення переможців та вручення призів.

Першими подарунки отримують митці. Так, «Х-студіо» дістався макет голови богині Діани, а «Евріці» — рука Давида.

Учасники очного конкурсу отримали презенти від Центру розвитку дитини «Країна мрій», а переможці у номінаціях – грошові премії від меценатів.

«Трудова слава» також визначали трьох переможців, які завоювали симпатії нашого видання. Тож річну передплату за неймовірні фотороботи отримає Олександр Погребняк, за чудовий малюнок – Дар’я Косенко, а також колектив і вихованці «Нашого дому» — за творчість, що не має меж. Заохочувальний приз за фотороботу від «ТС» отримала вихованка Тетяни Підгурської Анастасія Нікольнікова.

Б. Шапіро відзначив преміями авторів робіт, які припали йому до смаку.

«Зазвичай я не беру участі у визначенні переможців разом із журі, але потім обов’язково обираю емоційні та класні роботи, які згодом знайдуть місце у моєму кабінеті», — розповів він і додав, що за час проведення конкурсу їх назбиралося чимало.

Вдячності та ініціативи

Закривати традиційний зимовий конкурс малюнка вирішили одразу з оголошення про започаткування ще одного конкурсу – дитячої фотографії.

«Ближче до травневих свят проведемо конкурс дитячої фотографії. Сподіваюсь, цей захід також стане щорічним», — підкреслив Б. Шапіро.

Він подякував усім учасникам та їх викладачам за роботу, а меценатам і друзям – за допомогу.

«Хочу відзначити наших постійних помічників: Олега Третяка – за безцінну дружню допомогу в організації, центр «Країна мрій», ГО «Самопоміч», депутатів міської ради Євгенія Боженка, Ігоря Євтушенка і Катерину Шабан та меценатів Вадима Косинського, Юрія Білика та Альону Умряєву. Також подякувати медіапартнерам – «ТС», «ТРС «Бориспіль» та «Вісті», — наголосив організатор.

А від редакції газети «Трудова слава» особлива подяка за допомогу в передплаті газети учасникам конкурсу підприємцю Євгену Солов’яну.

До слова, цього року конкурс дитячого малюнка проходив під девізом «Тепло дитячих сердець – воїнам». Тож більша частина робіт поїде на передову для бійців, які захищають Україну.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button