Дмитро Воронін про Швейцарію в Київській області, сміттєпереробний завод та роботу у Viber

Бориспільський район – це Швейцарія у Київській області, вважає голова РДА Дмитро Воронін. На підсумковій конференції він розповів журналістам, як разом із міською владою боротиметься за госпітальний округ, а ще про початок реалізації проекту створення музею Чубинського, який чиновники перекладали із шухляди в шухляду 25 років.

Поговорили також про реформи, освіту, медицину і перспективи будівництва сміттєпереробного заводу, а ще чому губернатор Київщини телефонує Д. Вороніну о 03.30 та як організовано роботу служб і відомств у меседжері Viber.

 

Заводи, склади, податки, або як вийти у лідери на Київщині

За словами голови РДА Дмитра Вороніна, Бориспільський район у 2016-му закріпив лідерські позиції практично з усіх показників народного господарства у Київській області.

«Якщо у 2015 році на території району зареєструвалося близько 150 підприємств та фізичних осіб-підприємців, які розпочали працювати, то у 2016-му – 82 малих підприємства та 191 фізична особа-підприємець. Підприємств, які б закрили свою роботу чи перейшли працювати в інші райони, практично немає», — зауважив
Д. Воронін.

Водночас очільник РДА наголосив, що в 2015 р. вдалося перевести багато підприємств, які працювали у столиці та інших регіонах України на територію Бориспільського району. Йдеться, зокрема, про «Юніверсал Лоджістік», «Глобал Гласс», ДП «Чайка» та ін.

«Протягом цього року нові підприємства додатково заплатили до бюджету близько 18 млн грн, які спрямовано на виконання програми соціально-економічного розвитку», — наголосив голова РДА.

Окрім того, протягом 2016-го запущено в роботу Центр «Вольво» на Бориспільській трасі, відкрито складські приміщення фармацевтичних складів «Біокон» на території Великоолександрівської сільської ради, зерносклади у Лебедині, а у Горі – завод, що виготовляє обладнання для АЗС.

Щодо зведеного бюджету району, то, за попередніми оцінками, перевиконання планових показників становитиме близько 120 млн грн.

«У 2016-му ми маємо другий показник по області. Більше за нас збирає податків тільки Києво-Святошинський район, де проживає близько 165 тис. мешканців», — підкреслив Д. Воронін і додав, що Бориспільщина, за показником податкової спроможності, є Швейцарією Київської області.

Д. Воронін також нагадав, що Бориспільський район на сьогодні є одним із основних донорів державного бюджету за вилученнями. Йдеться, зокрема, про реверсні дотації. Так, до бюджетів вищих рівнів відраховується близько
40 млн грн.

 

Село і спорт

У 2016 р. в Бориспільському районі серйозно взялися за фізичну культуру і спорт. «Було розроблено чотири проекти. На сьогодні на території Процева спортивний майданчик уже побудовано, розпочато роботи в селах Старе і Глибоке й завершено проектну документацію у Сеньківці», — повідомив
Д. Воронін.

Окрім того, за його словами, у Лебедині відновлять зал, де раніше виховували чемпіонів Європи та світу із важкої атлетики: «Цей зал довгий час був у занедбаному стані. Нинішнього року нам вдалося спрямувати кошти на його реконструкцію. Сподіваюся, до кінця року його відкриємо».

 

ЦРЛ: реформи, будівництво та приціл на госпітальний округ

Із досягнень у галузі медицини Д. Воронін назвав виготовлення документації на будівництво нового корпусу ЦРЛ, де розмістяться відділення неврології, терапії та політравм. Вартість проекту становить 71 млн грн. Окрім місцевої влади, профінансувати його мають також Фонд регіонального розвитку та обласний бюджет.

За словами голови РДА, за рік було придбано два авто для Центру первинної медико-санітарної допомоги, виконано ремонтні роботи у ЦРЛ, дільничних лікарнях та амбулаторіях.

Із завдань на 2017 рік – боротьба за госпітальний округ.

«На Лівому березі передбачено лише один госпітальний округ, і нам разом із міською та районною радами необхідно буде поборотись за те, аби він розмістився на території Борисполя, адже це нові можливості, ресурси й послуги», — наголосив Д. Воронін.

Якщо ж владі міста і району не вдасться втілити цей задум, то, за словами Д. Вороніна, «ми можемо втратити пологове та хірургічне відділення».

«Необхідно показати, що ЦРЛ відбудовується, і ми зробили все, щоб закупити нове обладнання – рентгенапарати, УЗД, та зробити максимум ремонтів», — уточнив голова РДА, додавши, що цього року на медичну галузь було додатково виділено 10-11 млн грн.

 

Освіта: будівництво і ще раз будівництво

Зрештою зрушило з мертвої точки питання будівництва та добудови шкіл і дитсадків. Справжнім «подарунком під ялинку» стане добудоване приміщення дитсадка у Гнідині, розраховане на 40 місць.

«Вартість цього проекту приблизно 4,5 млн грн. Половину коштів виділено із сільського бюджету, а половину – з районного», – підкреслив Д. Воронін.

Очільник РДА також зауважив, що у 2016-му вдалося розробити й отримати позитивні експертизи на будівництво двох дитячих садків – у селі Вишеньки (вартість 31 млн грн, розрахований на 175 місць) і в селі Сошників (вартість 24 млн грн, розрахований на 100 місць).

Тривають роботи над проектом добудови школи у Горі, і тільки-но він буде готовий, РДА теж обіцяє долучитись до роботи.

 

Культура: імідж, найбільший прапор та музей ім. П. Чубинського

«Для іміджу району зроблено чимало. Так, відкрито до 30-річчя аварії на ЧАЕС пам’ятний знак у Великій Олександрівці. Із районного бюджету було витрачено небагато – 170 тис. грн, а решту взяла на себе сільська рада», — повідомив Д. Воронін.

У 2016 р. році на території Бориспільського району розмістився найбільший прапор України.

«Прапор з’явився на узбіччі траси Київ–Бориспіль, де проїздять тисячі іноземців. Вони мають бачити наше ставлення до державних символів, тим паче, під час конфлікту на Донбасі. Ми любимо свою країну і свої символи», – наголосив голова РДА.

Ще одним вагомим здобутком, на думку Д. Вороніна, є початок будівництва музею Чубинського, проект якого розроблено ще 1991 року: «Спільно із сільською радою Великої Олександрівки сплановано виділення коштів — 70% від району і 30% від сільради. Загалом вартість будівництва 7 млн грн. Половину вже освоєно, у 2017 р. плануємо завершити будівництво».

 

Соцстандарти: надбавки, виплати, ініціативи

Соціальні стандарти освітян, за словами Д. Вороніна, було не прос-то витримано, а піднято за рахунок надбавок за інтенсивність.

«Ми виплачуємо 20%. Більше того, на найближчу сесію районної ради винесено питання про додаткову річну стимулюючу надбавку для працівників освіти, яка
обійдеться району у 800 тис. грн. Такі ж надбавки плануємо започаткувати в галузі медицини. Усі медпрацівники в 2017 р. отримуватимуть додаткові надбавки за свою роботу», – наголосив голова РДА.

За його словами, у 2016 р. управлінням соцзахисту виплачено малозабезпеченим категоріям населення понад 1,6 млн грн, а учасники АТО та їх родини отримали 405 тис. грн.

Один із найцікавіших соціальних проектів реалізується на території Щасливської сільради, де 27 учасників АТО змогли обміняти свої земельні ділянки на двокімнатні квартири у новобудові.

 

Після брифінгу про досягнення району Дмитро Воронін відповів на запитання журналістів.

Кореспонденти «ТС» помітили на дверях кабінетів голови та його першого заступника магнітні замки, тож вирішили поцікавитись про їх доцільність у РДА.

— Скільки у 2016 р. було виділено коштів на забезпечення роботи РДА? Поясніть, навіщо голові РДА та заступнику магнітні замки на дверях?

— У мене магнітного замка немає, він не працює, і мої двері відкриті для всіх.

Щодо РДА, то кошти на зарплату, утримання будівель та перерахування на канцелярське приладдя ми отримуємо з Держбюджету. У РДА є службове авто, але бензин для нього не передбачено, тому я їжджу на власному, щоб не просити ні в кого талонів.

— Як відбувалася декомунізація на Бориспільщині? Чи всі вулиці перейменовано, а пам’ятники – демонтовано? І чиї кошти на це використовувались?

— Ми вклалися в терміни перейменування, щоб за нас не вирішувала ці питання КОДА. Районний бюджет нічого не витратив на декомунізацію. Кошти виділялись із бюджетів сільрад, адже необхідно було замінити таблички.

Щодо пам’ятників, то офіційно всі їх демонтовано. Останній був на території с. Старе, але, я так розумію, що на сьогодні питання вирішено. Слід зауважити, що процес пройшов безболісно.

— Після обвалу школи у Василькові було організовано комісії, які мали перевірити стан освітніх закладів. Скажіть, у якому стані освітні заклади Бориспільського району?

— Цього року освітні заклади Бориспільського району було обстежено. У Петропавлівському просідав кут будівлі дитячого садка. Питання довго нами вивчалося, проведено експертизу і, в результаті, воно позитивно вирішене. Можу запевнити, що аварійних будівель ЗОШ у районі немає. Ситуацію тримаємо під контролем.

— Цієї зими уже було кілька снігопадів, розкажіть, як організовано прибирання снігу в районі?

— Район поділений між трьома організаціями, що займаються розчищенням дорожнього покриття: Київське обласне дорожнє управління, Броварське районне дорожнє управління та «Пас-Транс».

Під час снігопаду на трасі Бориспіль–Бровари працювала тільки одна снігоприбиральна машина, тому в результаті аварії там виник 12-кілометровий затор. Роботи розпочали оперативно. В активній зв’язці працювали всі: дорожники, поліція, губернатор, голови РДА.

Слід відзначити, що роботу в області налагоджено в режимі он-лайн через Viber, де зареєстровані всі голови РДА, всі мери міст та
очільники служб і відомств. Особисто мені губернатор зателефонував о 03.30 щодо ситуації на Броварській трасі, щоб оперативно вирішити питання.

— Що не вдалося зробити у 2016 році й що вас найбільше непокоїть?

— Мені болить за все, що нам не вдається реалізувати, оскільки всі питання пропускаю через себе. Із нереалізованого – будівництво великого сільськогосподарського ринку. На жаль, цей проект поки не фінансується. Ми довго про нього говорили, але зараз розумію, що просто не настав час.

Я дійсно дуже переймаюся тим, щоб наші мешканці не залишилися без якісних медичних послуг. Моє щире бажання – разом із міським головою та райрадою відстояти госпітальний округ.

— Назвіть позитивні моменти у співпраці міста і району?

— Жити нам потрібно, як у хорошій сім’ї. Проте спільні проекти реалізовувати важко, адже міський голова більше дбає про свою громаду, а голова РДА – про свою. Хоча маємо й спільні інтереси – ЦРЛ.

— Чи може стати спільним проектом будівництво сміттєпереробного комплексу? Чи піде РДА назустріч місту?

— Питання досить складне, оскільки сміттєзвалища на сьогодні є дуже серйозним конкурентом сміттєпереробному заводу. Чому? Сміттєзвалища – неоподатковані прибутки і неконтрольовані відвантаження сміття.

Щоб побудувати завод, інвестор, що заходить на територію держави чи району, повинен розуміти, яким чином вона поверне кошти.

Проектів замкненого циклу з переробки сміття дуже мало. Але ж Європа диктує умови, що у 2018 році Україна повинна мати закриті переробні заводи.

Проте мені важко передбачити, чи зможемо ми найближчим часом звести сміттєпереробний завод замкненого циклу на території Бориспільського району. Питання залежить не від нас, а від отримання прибутку і можливості завантаження цього підприємства сміттям.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

 

 

Share Button