Новий рік без ялинки – не свято

П’ятирічний Максим Захарчук до Нового року уже підготувався і навіть замовлення Діду Морозу зробив. Залишилося тільки ялинку придбати.

«Я і маленьку хочу, і велику, і середню», — каже Максим, озираючись на всі боки, але тато Євген вважає, що вистачить й однієї.

«Середню візьмемо», —  погоджується малюк, а прикрашати новорічну красуню Максим буде разом з татом і мамою.

«Бо сам не розберуся», — пояснює. Під ялинкою Максим очікує знайти робота під прикриттям – Дінобота-трансформера. І щиро вірить, що Дід Мороз добре знається на іграшках і ні з чим не переплутає його замовлення.

Мама Катерина подарунків ще не замовляла, але Нового року чекає не менше, ніж її син. Зізнається, що ставити ялинку вдома — це традиція. Штучних ялинок вона не сприймає, а на живу готова виділити з родинного бюджету не більше 150 гривень.

Сосни — з Гори

Поспілкувавшись із продавцями новорічних красунь, ми дізналися, що середня вартість сосни не перевищує суму, що може виділити родина Захарчуків – 100-150 грн. Погонний метр, в середньому, коштує 50 грн.

«За 80 грн можна придбати сосну висотою 1,5 метра, за 150 грн – 1,7 м. Великі й шикарні, висотою 2,2 м, коштуватимуть – 200-250 грн», — розповіла продавчиня.

На запитання, звідки товар, пояснила, що сосни з Гори, з Бориспільського лісгоспу. До речі, всі дерева, як і годиться, з бирками.

«ТС» поцікавилася і вартістю штучних ялинок, які останнім часом теж користуються популярністю, і з’ясувала: вони на порядок дорожчі. Так, 50-сантиметрове штучне дерево із не менш штучними прикрасами коштуватиме від 100 грн, а метрове – від 200 грн. Штучні сосни без прикрас коштують ще дорожче. Так, за 1,5 м просять 700 грн, а за 2,1 м – 1,3 тис. грн.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button