Сесія міської ради, дія перша: доленосні питання та відставка секретаря

19 пленарне засідання Бориспільської міської ради розтягнулося на цілих два дні. Перша його частина відбулася запланованого 13 грудня. Однак через велику кількість питань на порядку денному та поза ним, сварки і суперечки між депутатами й працівниками виконавчого комітету, другу його частину довелося перенести на 15 грудня. Про що саме говорили народні обранці та чому сесійне засідання затягнулося? Розпочалося засідання досить традиційно – з привітань і подяк. Так, голова об’єднання волонтерських рухів «Архангел» Надія Литвиненко передала подяки депутатам і працівникам комунальних підприємств, які активно допомагають українській армії на передовій, але не змогли бути присутніми на святкуванні Дня волонтера 5 грудня. Зокрема, відзнаки отримали депутати Євген Грона, Андрій Пилипчук, начальник КП «ВУКГ» Василь Шукало, активіст Олексій Бондаренко.

Бориспільці мріють про безперебійні 220 вольт

Проблема з постачанням електроенергії у Борисполі відома містянам далеко не з чуток. Особливо сьогодні від перебоїв в електропостачанні страждають жителі приватного сектору. Дехто, не витримавши такої якості послуг, прийшов вирішувати проблему до депутатів.

Жителька вул. Городецького Світлана Коляда з трибуни скаржилася на дії Бориспільського РП ПАТ «Київобленерго» — не лише на постійні вимкнення світла, які повторювалися кілька разів за добу, а й на байдужість керівництва підприємства до їх проблем: «Починаючи з 3 грудня, у нашому мікрорайоні щодня вимикали світло по кілька разів. Більше того, у мережу подається напруга близько 150 кВт. Ми почали звертатися зі скаргами ще у жовтні, як до «Київобленерго», так і до Кабміну, але нічого так і не домоглися. У відповідь чуємо лише відмовки», – розповідає жінка.

Подібна ситуація склалася й у жителя вул. Перемоги Дмитра Піддубного. Чоловік упевнений: проблему мають розв’язувати терміново, адже незадоволених – тисячі.

Інформацію підтвердив депутат міськради Олег Верес: «Дійсно, у приватному секторі практично в усіх будинках низька напруга».

Для з’ясування ситуації депутати хотіли викликати керівника РП Романа Гаменицю, але, як повідомив міський голова Анатолій Федорчук, той уже написав заяву на звільнення.

Зрештою, прийняти «вогонь» на себе зголосився перший заступник міського голови Микола Корнійчук, який запевнив, що електроенергії вистачає на всіх, а проблема полягає у нестачі розвантажувальних підстанцій, які й мають забезпечити нормальним електропостачанням усіх бориспільців: «Хоча за поточний рік «Київобленерго» витратило близько 20 млн грн на реконструкцію існуючих ліній електропередач і будівництво підстанцій, цього виявилося замало. Сьогодні у місті ведеться активне індивідуальне будів-ництво, за яким «Київобленерго» просто не встигає. Ще одна проблема – багато містян на додаток до різних електроприборів використовує й електричне опалення, а це додає мережі навантаження».

До всього, як розповів М. Корнійчук, міська влада не має важелів впливу на вказану компанію, адже вона приватна. За словами посадовця, єдино правильний вихід із ситуації – будівництво достатньої кількості розвантажувальних підстанцій.

А. Федорчук запропонував в черговий раз звернутися до Київської обласної ради та Кабінету міністрів щодо націоналізації підприємства, оскільки це один із стратегічних об’єктів, і передавання його в державну або комунальну власність. «У Борисполі не стоїть так гостро проблема з жодним комунальним підприємством, оскільки вони є власністю міста. А питання з «Обленерго» потрібно вирішувати на державному рівні», – додав міський голова.

Пропозицію очильника міста депутати підтримали, тоді як обурені бориспільці вирішення своєї проблеми так і не отримали. Тож, імо-вірно, їм доведеться чекати конкретних дій від Уряду.

 

Медична реформа: що буде з Бориспільською ЦРЛ?

Ще одне питання державного рівня порушив депутат міськради Ілля Луців. Воно стосувалося медичної реформи, яка невдовзі має кардинально змінити всю систему лікувальних закладів в Україні. Як наголосив І. Луців, вже з 2017 року планується реформа первинної та вторинної ланок лікувальних медичних закладів. Пацієнти закладів первинної ланки (центри первинної медико-санітарної допомоги, колишні поліклініки) змушені будуть обирати собі одного лікаря на весь наступний рік. Інакше його призначить Міністерство охорони здоров’я. До іншого лікаря, крім обраного, записуватися – зась. Тож депутат закликав уже сьогодні обирати собі гарного спеціаліста, адже змінити свого лікаря можна буде лише з 2018-го.

Що ж стосується вторинної ланки, за словами І. Луціва, тут сюрпризів не менше: лікарні, подібні до Бориспільської ЦРЛ, реорганізовуватимуть у медзаклади, що входитимуть до так званих госпітальних округів. Такі округи включатимуть хоспіс (приміщення для перебування осіб похилого віку в стаціонарі), а також дві лікарні – планового лікування для хронічних патологій без хірургії та інтенсивного лікування. За даними депутата, наразі на Київщині планується чотири таких округи – три на Правому березі і один на Лівому. Однак, як зауважив І. Луців, реорганізація може призвести до того, що наша лікарня залишиться без хірургічного, травматологічного, гінекологічного та пологового відділень.

Аби такого не трапилося, народний обранець запропонував наді-слати звернення до нардепа, заступника Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ірини Сисоєнко, голови КОДА Олександра Горгана, голови Київської облради Анни Старикової та інших, аби збудувати у Борисполі новий корпус для інтенсивного лікування. Як аргумент депутат представив безліч сучасних засобів для діагностики і лікування, яких немає в інших медичних закладах Київщини. А до будівництва корпусу закликав долучати район і область. Депутати звернення підтримали.

Зі свого боку, А. Федорчук запевнив, що проект майбутнього медичного корпусу вже готовий, експертизу пройдено. Попередня його вартість становить близько 73 млн грн. За словами міського голови, в бюджеті на наступний рік планується закласти 10 млн грн на цей корпус: «Спільними зусиллями місто, район і область зможуть побудувати цей корпус уже за пару років», – додав А. Федорчук.

 

Старі стільці – в міськраду, нові – в лікарню

На цьому питання лікарні і медицини не вичерпалося. Так, невідомі пронесли до залу засідань обшарпані стільці з Бориспільської ЦРЛ, на яких люди зазвичай чекають своєї черги в лікарні, аби наглядно продемонструвати потребу виділення коштів для медзакладу.

До речі, на сайті міської ради вже було розміщено електронну петицію щодо стільців. Станом на 14 грудня вона набрала 248 підписів (з 250 необхідних). Щодо жахливого стану стільців та необхідності їх заміни погодилися всі. Проте, як зауважив міський голова, наразі лікарня є власністю Бориспільського району, а не міста, тож міська рада фінансувати установу права не має. Хоча, як відомо, питання щодо зміни статусу міста для ЦРЛ вже давно розглядається.

 

Молодих лікарів «заманюватимуть» житлом

Останнє, але не менш важливе, «медичне» питання також порушив депутат-лікар Ілля Луців. Він запропонував виділити землю для будівництва соціального житла, так званих таунхаусів, для працівників Бориспільської лікарні. За словами І. Луціва, сьогодні заклад забезпечений кадрами всього на 70%. Більшість із них – пенсіонери. І якщо раніше діяло правило відпрацювання випускників медичних вишів у лікарнях, то сьогодні цю практику відмінено. Тож, на думку депутата, аби хоч якось залучати молодих спеціалістів, необхідно надавати їм житло. Інакше вже скоро в лікарні просто не буде кому працювати. Питання депутати ще мають розглянути.

 

Депутатський корпус залишився без секретаря

Депутат міської ради Євген Боженко подав до порядку денного рішення про відкликання секретаря міськради із займаної посади. Документ підписали 13 народних обранців. Аргументували своє рішення неналежним виконанням І. Левітасом своїх обов’язків секретаря, а також аморальним поводженням як з колегами, так і з містянами.

Після взаємних звинувачень, суперечок І. Левітас написав заяву за власним бажанням. Але пообіцяв, що разом зі своїм звільненням «викладе» чимало компромату на колег, які, користуючись своїм становищем, лобіюють власні бізнес-інтереси. Наостанок екс-секретар подякував усім за роботу й запевнив, що готовий іти на перевибори, адже за рік роботи тут «поклав багато власного здоров’я на благо громади».

Депутати проголосували за відставку І. Левітаса. Хто займе його посаду, наразі невідомо.

Дісталося «на горіхи» не лише секретарю, а й іншим працівникам міськвиконкому «за неналежне виконання службових обов’язків й ігнорування доручень і вказівок депутатів».

Загалом на балачки і лайки витратили чимало часу й «вилили» немало бруду. Врешті, коли всі емоції стихли, перейшли до питань порядку денного.

За понад вісім годин роботи депутати розглянули лише близько половини питань. Які важливі рішення обранці прийняли упродовж  другого сесійного дня, читайте у наступному номері.

Ольга Рогач, «ТС», фото Тетяни Підгурської

Share Button