«СВІТ ДЛЯ ТЕБЕ»

У Міжнародний день людей з обмеженими можливостями з ініціативи Молодіжного парламенту у ЗОШ № 8 відбулася акція «Світ для тебе». І хоча афіша у соціальних мережах, на перший погляд, не набрала багато «лайків», але закликала всіх небайдужих. Свято для особливих людей відбулося за підтримки виконавчого комітету Бориспільської міської ради у співпраці з реабілітаційною установою змішаного типу для інвалідів та дітей інвалідів «Наш дім» імені Валентини Бондаренко та за участі Київського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «ІНВАСПОРТ». Його керівник Марія Віниченко зауважила: «Попри вихідний день і погодні умови, багато паралімпійців з Київської області зголосилися приїхати сюди. Для нас це вже систематична практика. Адже, погодьтесь: спорт лікує і допомагає».

Відкривав захід виступ народного ансамблю «Міленіум» (керівник Світлана Новодворська).

У своєму вітальному слові заступник міського голови Людмила Пасенко наголосила: «Неабияк приємно, що діти, які потребують особливої уваги, сьогодні мають змогу поспілкуватися з людьми, що демонструють незламність нашої держави. А влада, у свою чергу, і надалі сприятиме таким ініціативам. А ще хочеться низько вклонитися батькам, які підтримують своїх дітей і вірять у їх сили».

Депутат округу, голова правління ПрАТ «БКБМ» Ігор Шалімов, який є постійним меценатом РУЗТІ «Наш дім», зауважив: «Ви великі молодці. Від себе і від нашого колективу передаю кошти на купівлю розвиваючої гри бочче (гра з м’ячем)». Директор закладу Андрій Первушин подякував у відповідь: «Такого ми навіть не очікували, але мрії здійснюються».

Слід додати, що меценатами заходу виступили також Борис Шапіро, Євгеній та Олександр Грони, Юрій Білик, Ігор Євтушенко і Євген Боженко.

До глядачів звернулися учасники паралімпійських ігор у Ріо, багаторазові чемпіони України та Європи з різних видів спорту для інвалідів. Майстри спорту України Михайло Савельєв та Наталія Безпалова представили дивовижний танець у візку. Вихованці «Нашого дому» відповіли взаємністю і продемонстрували декламаційні, вокальні та сценічні уміння. Після урочистого відкриття всі учасники мали змогу випробувати власні сили у таких видах спорту, як настільний теніс, бадмінтон, боулінг, дартс, шахи, шашки та бочче. Завершенням акції став смачній обід в їдальні ЗОШ № 8, яка гостинно зустріла всіх бажаючих.

Ініціатор, ведуча заходу, заступник голови МП Анастасія Гаспарян наголосила, що результат перевершив усі очікування: «Найголовніше, що люди з обмеженими можливостями не відчували себе забутими, а особливі діти, наші «ангели з одним крилом», посміхались і дякували, а їхні батьки відчули підтримку».

Тетяна Підгурська, кореспондент міського радіомовлення, фото автора

Share Button