«Ламали списи» об статут ЦРЛ, та й знову відправили на доопрацювання

У четвер, 24 листопада, восьма сесія районної ради продовжила свою роботу. У роботі другого пленарного засідання взяло участь 29 депутатів із 34-ох. До активного обговорення питань порядку денного долучилися голова районної ради Владислав Байчас, його заступник Іван Недогибченко, голова РДА Дмитро Воронін та його заступники, заступник міського голови Людмила Ковальова, сільські голови.

Владислав Байчас: «Людям байдуже, хто є співзасновником, хто фінансує лікарню, головне – створити умови і якісно лікувати»

Перерву в кілька тижнів у роботі сесії було оголошено, аби детальніше вивчити питання стосовно затвердження Статутів закладів охорони здоров’я Бориспільського району. З представників району і міста створено робочу групу, яку очолив заступник голови РДА Роман Шуменко.

Відбулося три засідання робочої групи. З’ясовано, лікарня працює за Статутом 2006 року, де чітко прописано, що м. Бориспіль ніяким чином не є ані засновником, ані співвласником Бориспільської ЦРЛ. Робоча група прийняла рішення: привести Статут ЦРЛ 2006 року відповідно до норм чинного законодавства. Члени групи – представники міста не підписали протокол, аргументуючи це деякими зауваженнями.

Людмила Ковальова, член робочої групи, констатувала факти:

— Ми не знайшли компромісу у вирішенні нашого спільного питання. Вважаю, робоча група не відпрацювала той варіант, який задовольнив би обидві сторони. Ми пропонували, аби ЦРЛ була заснована на власності громад сіл району та міста. Цей важливий нюанс не взято до уваги, тому й протокол нами не підписано. Логічно, щоб затвердження Статуту, призначення головного лікаря відбувалося за рішенням районної та міської рад, й, відповідно, укладався контракт. Ці моменти не було враховано.

Ми передаємо районному бюджету субвенцію на фінансування ЦРЛ. Місто побудувало за власний кошт патологоанатомічне відділення,  у нашій власності стоматполіклініка, яка є складовою ЦРЛ. Тож і міська влада, і міський депутатський корпус вважають: Бориспіль має бути  співзасновником лікарні. Ми підпишемо протокол, коли буде враховано вищезазначені пропозиції.

Голова районної ради Владислав Байчас аргументував, що районна рада не бачила пропозицій, їх озвучили лише сьогодні на сесії. Були запитання в головуючого і щодо патологоанатомічного відділення, яке не передано на баланс ЦРЛ, а є власністю міста: «Районна рада готова до співпраці. Якщо в ЦРЛ вкладатимуться  кошти і міста, і району, від цього виграють усі, а найперше — наші громади. Нашим людям байдуже, хто є співзасновником, хто фінансує лікарню, головне – створити умови і якісно лікувати».

За словами головного лікаря Олександра Щура, цьогоріч район додатково  виділив понад 10 млн грн на фінансування ЦРЛ, що дало змогу придбати деяке сучасне медобладнання та зробити ремонт у відділеннях. У той час як місто кілька років вкладало кошти у свою власність – патологоанатомічний корпус.

Депутати підтримали пропозицію заступника голови районної ради Івана Недогибченка, який запропонував зняти це питання з розгляду і шукати шляхи порозуміння між міською та районною радами щодо Статуту ЦРЛ.

Дмитро Воронін подякував керівництву району за мудре рішення: «Юристи попрацюють, і до наступної сесії повідомлять про результати. Маємо зробити Статут таким, щоб лікарню могли нормально фінансувати, а лікарі – спокійно працювати».

 

Додаткові кошти на розвиток району

На сесії доповнили «Програму соціально-економічного розвитку Бориспільського району на 2016 рік» в частині будівництва, капітального ремонту об’єктів соціальної сфери, відповідно внесли зміни до бюджету.

Рішенням передбачено додатково виділити кошти на поточний ремонт коридорів між спортзалою та їдальнею Ревнівської школи; виготовити  проектно-кошторисну документації на добудову п’яти класів Процівської ЗОШ I ступеня; відремонтувати допоміжні приміщення їдальні Сеньківської ЗОШ.

Народні обранці підтримали прохання Головурівської сільської ради щодо виділення 300 тис. грн на будівництво громадсько-розважального  комплексу, що в Кийлові.

 

Щасливе й Проліски розширюються

Голова постійної комісії з питань земельних відносин, комунальної власності, будівництва та архітектури Антон Мотрич озвучив питання про затвердження проекту встановлення меж сіл Щасливе та Проліски. Ініціатором виступила Щасливська сільська рада. Тож площа Щасливого збільшиться на 472 га, Пролісок – на 92 га.

 

«Благоустрій» з новим керівником

Ще 2009 року було створено КП  Бориспільської районної ради «Благоустрій», яке пізніше призупинило роботу. На сесії затвердили нову редакції Статуту та призначили нового керівника. Ним став Андрій Величенко.

 

Дитсадок у Гнідині відновить роботу

Перелік питань, що виносилися на розгляд другого пленарного засідання, доповнило звернення Гнідинської сільської ради та мешканців села щодо відновлення навчально-виховного процесу у ДНЗ «Веселка». Нагадаємо, рішенням районної ради призупинено роботу дитсадка 21 липня 2016 року у зв’язку з добудовою двох груп.  Депутати підтримали рішення, доручивши районному відділу освіти провести необхідні процедури обстеження території щодо створення безпечних умов виховання дітей.

Насамкінець додамо: голосування у місцевих радах є поіменними. Ознайомившись із ними, складається враження, що всі політичні сили, представлені у райраді, переймаються нагальними проблемами життєдіяльності району, окрім ВО «Свобода».

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення

Share Button