Як у Борисполі боролися з першим снігом

Негода, що вирувала з неділі на понеділок у місті, для комунальників не виявилася несподіванкою. За інформацією начальника ГУ ЖКГ Володимира Аврамчука, про імовірні снігові замети було відомо заздалегідь, тому план проведення заходів щодо ліквідації наслідків стихії обговорили ще у п’ятницю 11 листопада.

«У другій половині дня 13 листопада всі працівники міських комунальних служб були задіяні на прибиранні снігу. Ми поставили завдання: забезпечити безперебійний рух транспорту, зокрема, автобусів. Тому першочергова увага приділялася магістральним вулицям: Київський Шлях, Бежівка, Момота та ін», – розповів В. Аврамчук на понеділковій плановій нараді у міського голови. За його словами, на дорогах, тротуарах і прибудинкових територіях міста було задіяно понад 11 спецмашин та 80 двірників. Станом на 14 листопада на бориспільські вулиці висипано близько 200 тонн соляно-піщаної суміші.

Начальник КП «ЖРЕУ» Іван Хворостянка повідомив, що комунальники боролися зі снігом до 00:30: «Наші працівники працювали на дорогах до глибокої ночі. Кілька годин на сон – і вже о третій ранку знову виїхали на вулиці міста», – наголосив І. Хворостянка і додав, що двірники також активно працювали вже з п’ятої години ранку.

Начальник «ЖРЕУ» скаржився, що робота комунальників місцями була ускладнена через припарковані обабіч доріг автомобілі: «Тракторам, що розчищають вулиці та прибудинкові території, інколи просто не вистачає місця не лише для маневрування, а й безпечного проїзду. Деякі водії просто відмовляються їхати тією чи іншою дорогою, аби випадково не зачепити автомобілі містян. У нас уже був подібний прикрий інцидент. Тоді збирали кошти всім колективом, аби відшкодувати 5 тис. грн за пошкоджене авто».

До всього, керівник комунального підприємства наголосив, що боротися зі стихією повинні не лише комунальники, а й усі жителі міста: «Двірники – переважно люди похилого віку, яким не так просто розчистити таку кількість снігу. На жаль, багато бориспільців ставляться до цього байдуже. Лише в приватному секторі можна помітити, як містяни прибирають сніг біля свого подвір’я. У багатоповерховій забудові я такого жодного разу не бачив». І. Хворостянка закликав містян ліквідовувати наслідки снігопаду спільними зусиллями.

Загалом, за словами В. Аврамчука, перший снігопад у місті продемонстрував готовність комунальних служб оперативно реагувати під час зимової негоди.

Ольга Рогач, «ТС»

Share Button