8 листопада у Борисполі відбулося сімнадцяте пленарне засідання міської ради. Цього разу присутніми були майже всі депутати: 33 з 34. На порядку денному – понад 140 питань, ще з десяток було подано депутатами поза ним. Найважливіші і найпринциповіші обговорювалися жваво й емоційно, а тому сесія дещо «затягнулася».

Перед початком засідання вручено Подяку депутату міськради Володимиру Шалімову за постійну допомогу військовим, що боронять країну в зоні АТО, від командира загону військової частини А 3479 майора Чалія.

По закінченні приємних моментів перейшли до суворих буднів, і робота депутатів «закипіла».

Про бюджет

Першими питаннями на порядку денному були зміни до міського бюджету та Програми соціально-культурного розвитку на 2016 рік. Депутати на диво швидко винесли позитивний вирок та прийняли майже усі зміни, за деяким винятком: замість запланованих 400 тис. грн на прорізування нових вулиць у місті виділили всього 100 тис. грн, але, за словами начальника ГУ ЖКГ Володимира Аврамчука, їх має вистачити. Ще одним неприйнятим пунктом бюджету стали 4 млн грн для придбання земельної ділянки під сміттєвий завод. Детальніше про причини відміни цього рішення йтиметься трохи пізніше.

А поки ще кілька цікавих цифр: 70 тис. грн депутати виділили на розробку проекту реконструкції залізничного переїзду по вул. Київський Шлях (35 км), на який постійно скаржилися автомобілісти. Ще майже 150 тис. грн буде надано у вигляді матеріальної допомоги малозахищеним верствам населенням та сім’ї загиблого учасника АТО, 30 тис. грн – на придбання бензину для поїздок в зону АТО, немало коштів виділили й на освітню, культурну, спортивну та інші сфери.

Про проблеми у «ВУКГ»

Діяльність КП «Виробниче управління комунального господарства» викликало безліч зауважень і претензій з боку депутатського корпусу. Як розповів депутат міськради Володимир Нагорний, сьогодні діяльність комунального підприємства чомусь є збитковою, що викликає занепокоєння. За словами народного обранця, депутатська комісія з питань комунального господарства вже робила виїзну перевірку і виявила низку порушень у роботі КП. Керівництво підприємства на зауваження депутатів не відреагувало. Як результат – міська рада ініціювала проведення перевірки фінансово-господарської діяльності «ВУКГ» за останні три роки. На час проведення аудиту депутати вирішили тимчасово усунути директора підприємства Василя Шукала із займаної посади.

Міський голова Анатолій Федорчук пропозицію підтримав, але наголосив на обранні виключно незалежної аудиторської компанії, аби не виникало жодних політичних спекуляцій. Кінцевою датою проведення перевірки депутати визначили 27 грудня. Тож подальша доля «ВУКГ» буде відома лише після представлення результатів аудиту.

Про сміття

Не погребували депутати зачепити й дещо «смердючу» тему сміттєвого звалища, що на території Глибоцької сільради. Питання в черговий раз було порушено й на цьому пленарному засіданні.

Одна з вимог – заборонити ТОВ «Еко-Сервіс» приймати сміття з будь-яких міст, окрім Борисполя. Адже, за підрахунками, за день з нашого міста на полігон вивозиться близько 25 тонн сміття, що не є суттєвим для звалища. Натомість об’єми відходів з інших міст, зокрема, Києва, можуть стати критичними.

Депутат міськради Ярослав Годунок розповів, що кількість сміття на полігоні дійсно перевищує норму: «Земельна ділянка, яка межує зі смітником і належить жительці Борисполя, вже також завалена відходами».

На думку А. Федорчука, існуючий полігон не має права на існування. І це питання неодноразово розглядалося як виконавчим комітетом, так і міською радою. Навіть позивалися до ТОВ «ЕКО-Сервіс». «Наша сортувальна лінія, яка працює сьогодні, переробляє лише 25% від усього сміття. Інші 75% – захоронюються», — зауважив міський голова. Єдиним позитивним для міста елементом діяльності «Еко-Сервісу» є те, що бориспільське сміття вони приймають по пільговій ціні. Як повідомив міський голова, ця вартість становить всього 5,1 грн за тонну. Для порівняння: на столичному сміттєпереробному заводі «Енергія» за тонну просять 87 грн.

Однак питання має вирішуватися більш глобально, ніж просто заборона приймати «чужі» відходи. Зокрема, таким рішенням є будівництво сучасного сміттєпереробного заводу, який буде не лише задовольняти потреби міста, а й
району.

До речі, в цьому напрямку вже робляться перші кроки: за словами А. Федорчука, серед змін до місцевого бюджету була пропозиція виділити 4 млн грн на придбання земельної ділянки під завод, але через появу нових варіантів тимчасово була знята. Можливо, найближчим часом депутати зберуться позачергово, аби вже до нового року вирішити це питання. Загалом на будівництво сміттєпереробного заводу, за даними міського голови, необхідно близько 45 млн євро.

Окрім всім відомого Глибоцького звалища, у місті з’явився ще один смітник: за словами активіста Ігоря Пєтровскіса, по вул. Запорізька, 38 проводиться неправомірна діяльність зі збору, приймання та складування твердих побутових відходів. Міський голова підтвердив дану інформацію і запевнив, що цим питанням уже займаються правоохоронні органи.

Про складання мандата

Депутат міської ради Юрій Сидоренко вирішив достроково скласти повноваження. Відповідна заява була ним написана ще 24 травня 2016 року, але подана на розгляд лише зараз. Свій вчинок Ю. Сидоренко коментувати відмовився, пославшись, що вся інформація є в заяві.

Депутати відпускати колегу не захотіли, деякі навіть закликали в жодному разі не підтримувати рішення Юрія Миколайовича, розповідаючи про його позитивні якості як депутата. Зрештою депутати проголосували проти рішення Ю. Сидоренка скласти мандат.

На хвилі розмов про складання повноважень згадали і про депутата міської ради, якого запідозрили в хабарництві, – Олега Романова. Зокрема, постало питання, чи буде він позбавлений депутатського мандата. Як пояснив секретар міськради Ігор Левітас, допоки його провина не визнана, він залишатиметься депутатом.

У залі думки щодо О. Романова розділилися: дехто стверджував, що він дійсно вимагав хабарі, інші ж його захищали. Проте, як відомо, депутати за свого колегу внесли заставу у розмірі 116 тис. грн. Цей факт обурив голову Асоціації учасників АТО Бориспільщини Рустама Хамракулова: «Чому ви зібрали таку суму депутату-хабарнику за добу, а коли мова йде про хвору дитину, то процес збору коштів тягнеться з місяць?», – дивувався
Р. Хамракулов і звернувся до народних обранців з викликом: чи зберуть вони за добу 116 тис. грн для учасників АТО – людей, завдяки яким вони знаходяться на своїх місцях у залі?

Відповіді від депутатів не дочекався.

Про зелене місто

Можливо, вже скоро зелених зон у Борисполі побільшає. Про це йдеться у рішенні «Про внесення змін до переліку територій озеленення». Одним з таких місць може стати так звана «яма» у мікрорайоні Соцмістечко (біля будинку № 367), де вже кілька років поспіль різні забудовники починають зводити багатоповерхівки. Як розповів депутат міськради Ігор Євтушенко, першу спробу будівництва зробила компанія «Набережний квартал» півтора року тому. Тоді вони планували звести 800-квартирний будинок, але активісти і місцеві жителі виступили категорично проти і не дали будівництву розпочатися. Сьогодні, за словами І. Євтушенка, там з’явився новий забудовник ТОВ «БК Олімпік», який також планує спорудити 500-квартирний житловий комплекс. Тож жителі мікрорайону знову піднялися на боротьбу з будівельною компанією і попросили, аби міська рада завадила цьому процесу, а натомість облаштувала в «ямі» зелену зону для відпочинку містян. Звернення І. Євтушенка підтримали 25 депутатів.

Житель мікрорайону, голова будинкового комітету будинку № 350 вул. Соцмістечко Віктор Чегодар прийшов на засідання міськради, аби особисто висловити прохання громади: «Можу завірити вас, що всі жителі Соцмістечка категорично проти будівництва, але за рекреаційну зону, де зможуть відпочивати не лише жителі мікрорайону, а й усього міста. Минулого року ви бачили, як войовниче громадськість відстоювала свою позицію. Тож і цього разу ми не відступимось».

Представник потенційного забудовника висловив власні аргументи. Зокрема, вони стосувалися занедбаності «ями», а також чинності договору суборенди: «Згідно з генеральним планом міста там передбачено висотну забудову. Тобто будівництво планувалося ще з 2008 року, коли цю землю виділили ПрАТ «Пентопак» для їх працівників. Із позитиву, який отримає місто: ремонт теплотраси, каналізаційних мереж мікрорайону, а також відрахування у місцевий бюджет», – розповів представник ТОВ «БК Олімпік». Однак слухати його у залі не захотіли, тож чоловіку довелося піти.

Депутатам думка про паркову зону сподобалася, але поставало питання про правомірність такого рішення. Та як би там не було, його  підтримали. Водночас із парком у Соцмістечку Бориспіль може поповнитися ще двома зеленими зонами – по вул. Соборна і на перехресті вулиць Польова – Глибоцька («кар’єр» біля будинку культури).

Крім описаного, депутати розглянули ще безліч інших питань, працюючи до останнього, аби не переносити сімнадцяте пленарне засідання міської ради на інший день. Загалом у сесійній залі народні обранці провели близько восьми годин.

Ольга Рогач, «ТС»,

фото Тетяни Підгурської

 

Share Button