Освітні новини

100% шкіл і садочків енергозберігаючі

Поки школярі відпочивають на канікулах, місто продовжує впроваджувати програму з енергозбереження у школах і дитсадках. За інформацією заступника міського голови Людмили Пасенко, цього тижня завершується заміна вікон в останніх двох начальних закладах: ЗОШ № 6 і ДНЗ «Росинка». Для завершення програми з енергозбереження з міського бюджету виділено 2,8 млн грн.

Нові перемоги творчих дітей

За повідомленням Л. Пасенко, 28 жовтня вихованці Бориспільської дитячої музичної школи взяли участь у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Осінні зорі 2016» і привезли два «золота» й одне «срібло».

Ще одне «срібло» здобув колектив творчої студії «Чабрець» міського Будинку дитячої і юнацької творчості, який взяв участь у Київському обласному конкурсі театральних колективів «Театральні обрії». Учасниця колективу Анастасія Дубініна на цьому конкурсі отримала нагороду за краще виконання жіночої ролі.

Бориспільським дітям подарували мультфільм і циркову виставу

Маленькі бориспільці взяли участь у благодійній акції «Подаруй дитині мультфільм». За словами Л. Пасенко, 180 дітей, серед яких інваліди, творчо обдаровані, діти, позбавлені батьківського піклування, з сімей учасників АТО та інші, на початку минулого тижня відвідали перший український 3D мультфільм «Микита Кожум’яка». До речі, акція проходить за підтримки дружини президента Марини Порошенко по всій країні.

Окрім цього, ще 50 дітей з Борисполя побували в столичному цирку «Кобзов» на виставі «Італійський цирк». Квитки дітлахам подарував сам «Кобзов».

У навчальних закладах готові до всього

Освітяни вчаться діяти в екстрених ситуаціях. Як розповіла начальник управління освіти і науки Бориспільської міської ради Тетяна Чернойван, 26 жовтня в усіх дошкільних навчальних закладах міста проведено навчальну евакуацію з приміщень ДНЗ. Окрім цього, з 1 по 3 листопада управління освіти спільно з загоном швидкого реагування міськрайонного Товариства Червоного Хреста влаштували навчання з першої медичної допомоги для педагогічних працівників шкіл. Таким чином, на думку головного освітянина міста, всі учасники навчального процесу будуть готові до екстрених ситуацій.

Зовнішнє незалежне оцінювання зазнало чергових змін

Т. Чернойван поінформувала про нововведення Міністерства освіти до процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році: «Відтепер випускники зможуть пройти ЗНО не більше, ніж з чотирьох предметів. Результати трьох із них зараховуватимуться як підсумкова державна атестація і будуть занесені до атестата учня. Обов’язковими залишаються українська мова і література. Другий обов’язковий предмет – історія України чи математика на вибір. Третій обирає випускник з наступного списку: біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, російська, французька мови».

За словами Т. Чернойван, вже відома дата першого зовнішнього оцінювання – тест з української мови і літератури відбудеться 23 травня. Триватиме ЗНО до 16 червня. Результати оцінювання повідомлять 23 червня.

Випускний-2017 відбудеться 27 червня

Через новації в проведенні зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році міський випускний перенесуть на кінець червня. Міський голова Анатолій Федорчук повідомив, що імовірна дата проведення свята – 27 червня, коли всі результати ЗНО будуть відомі.

Університети Японії чекають українських абітурієнтів

Випускники українських шкіл отримали змогу здобувати вищу освіту в Японії. За словами Т. Чернойван, відтепер випускники можуть вступати до вишів Японії, незважаючи на 11-річну тривалість навчання (в Японії вчаться 12 років). Українських абітурієнтів прийматимуть одразу на перший курс університетів. Для вступу до японських вишів необхідно подати заявку в навчальний заклад, де вчиться випускник. Останній день подавання – 10 листопада. Детальнішу інформацію можна знайти на офіційному сайті управління освіти і науки.

Ольга Рогач, «ТС»

Share Button