У центрі зайнятості шукали роботу, фахівців і де навчатися

21 жовтня у Бориспільському міськрайонному центрі зайнятості відбулися традиційні ярмарки професій і вакансій. Відвідати їх прийшло понад тисячу осіб, серед яких безробітні, роботодавці, учні загальноосвітніх закладів, представники вишів та ін. Як наголосив в. о. директора центру Євген Самойленко, подібні заходи – чудова можливість, аби визначитися зі своїм майбутнім, знайти достойну роботу чи обрати навчальний заклад.

Працевлаштування «не відходячи від каси»

На ярмарок вакансій було запрошено близько 20 роботодавців з Борисполя і району. А це, за словами Є. Самойленка, понад 230 актуальних робочих місць. Серед шукачів роботи було зареєстровано більше 200 осіб. Кількох з них працевлаштовано безпосередньо під час ярмарку.

Помічник керівника ТОВ «Енком» Тетяна Попович розповіла, що це вже далеко не перший подібний захід у її практиці: на минулорічному ярмарку підприємство найняло головного бухгалтера, інженера-проектувальника. Сьогодні «Енком» пропонує вакансії сантехніка, монтажника, інженера-проектувальника, менеджера зі збуту. Жінка зізнається, що за день примітили трьох кандидатів, з якими у подальшому будуть проводити більш ретельні співбесіди.

У пошуках робітників на ярмарок завітала начальник відділу кадрів СТОВ «Старинська птахофабрика» Марина Бородіна. За її словами, на підприємстві для працівників діє повний соцпакет, передбачений законодавством, офіційне працевлаштування, «біла» зарплата та гарячі комплексні обіди. За необхідності СТОВ готове навчати своїх працівників безкоштовно, якщо ті не мають відповідної фахової освіти.

Школярі визначалися з майбутнім

Щойно закінчився ярмарок для працездатного населення, розпочався ярмарок професій. Його представляли близько 30-ти вищих навчальних закладів з різних міст.

Зокрема, Міжнародний університет розвитку людини «Україна», що в Києві, представляв свої спеціальності та можливості для навчання. Професор кафедри маркетингу Ірина Кутліна окреслила весь спектр послуг для студентів, представлених в «Україні»: «У нас дуже багато цікавих і актуальних спеціальностей. Але особливість нашого вишу – адаптація навчального процесу під людей з обмеженими фізичними можливостями. Наприклад, для тих, хто не чує, є спеціальний сурдоперекладач, для зручності пересування обладнано спеціальні «переходи» тощо. Окрім цього, є можливість дистанційного навчання для студентів, які хочуть вчитися паралельно за кордоном чи деінде. А ще – безкоштовне навчання для осіб, яким більше 45-ти років», – підсумувала професор.

Цікавий проект на ярмарку презентувала директор Університету економіки і права «КРОК» Наталія Панченко. За її словами, на базі вишу створено безкоштовний проект для бійців АТО: «Хлопці, які вже демобілізувалися і шукають можливості для подальшого розвитку, мають змогу навчитися, як стати підприємцями, вести власну справу тощо. Тож ми запрошуємо тих учасників АТО, хто хоче розвивати власний бізнес».

Десятикласниці Олена, Поліна, Ярослава та Ольга приїхали з Ревного, як зізнаються,  ̶  щоб нарешті обрати майбутню професію. Кожна з дівчат має власні уподобання, але остаточно з фахом ще не визначилися. А от учениця 9 класу Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива» Ксенія визначилася і зі спеціальністю, і з вишом. Мріє стати архітектором і вступити до НАУ. Батьки вибір дівчини підтримують. Її подруга й однокласниця Вікторія планує стати бухгалтером, як її мама. Вибір вишу довірила батькам.

Загалом, ярмарок професій відвідали учні 12-ти шкіл міста і району.

Інф. «ТС», фото Тетяни Підгурської

Share Button