Справи комунальні

На вуличне світло не вистачило коштів

За інформацією першого заступника міського голови Миколи Корнійчука, місто вже витратило на вуличне освітлення кошти, передбачені на 2016 рік. Така ситуація склалася через здорожчання електроенергії. Для порівняння: у січні вартість 1 кВт електроенергії становила 0,66 грн, нині – 1,52 грн. Тому з’явилася необхідність виділити додаткові кошти, а це близько 600 тис. грн, аби сплачувати за світло на вулицях.

До міської влади надходить дедалі більше звернень з проханнями продовжити роботи з освітлення вулиць. До кінця року планується освітити ще 10 вулиць.

Бориспіль «натопив» на 3 млн грн

З початку опалювального сезону в Борисполі використано природного газу на загальну суму 3,2 млн грн. Як поінформував Микола Корнійчук, у місті ще лишився один житловий будинок по вул. Оврашка, 4, який і досі не підключено до центральної системи опалення. Однак жителі будинку з подібними проханнями поки що не зверталися. Не підключені до «тепла» і приміщення Управління патрульної поліції та податкової інспекції.

Все для дітей

КП «ЖЕК-1» продовжує встановлювати у місті дитячі майданчики. Минулого тижня гойдалками і гірками обладнано двір будинку по вул. Головатого, 36-а. Найближчим часом планують встановити ще чотири майданчики: по вул. Бежівка, 166, Глибоцька, 83-а, Шевченка, 7, Франка, 7.

На один довгобуд у місті може стати менше

Проблема з довгобудом по вул. Ватутіна, 97 невдовзі може вирішитися. Як розповів заступник міського голови Дмитро Гопанчук, який побував на засіданні комітету з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства Верховної Ради, за вирішення питання взялися на «вищих рівнях».

Як пояснив міський голова Анатолій Федорчук, проблема полягає у неможливості передавання довгобуду і створеного там кооперативу в комунальну власність. Через це страждають люди, які придбали там житло, адже забудовник ДП «Укрвійськбуд», що підпорядковується Міністерству оборони, є банкрутом. Відповідно, завершити будівництво не в змозі. За словами А. Федорчука, вже знайшлися інвестори, які готові добудувати цей будинок.

Як виявилося, тема довгобудів актуальна не лише для Борисполя. Як зауважив М. Корнійчук, у Києві через недобудоване житло постраждало 40 тис. осіб, які витратили кошти, але так і не отримали на квартири. У столиці знайшли спосіб, аби вберегти киян від потрапляння до цього «капкану»: створили інтерактивну мапу, де вказано, кому із забудовників варто довіряти, а кому – ні. У свою чергу, М. Корнійчук запропонував створити подібну і в Борисполі. Присутні ідею підтримали.

Ольга РОГАЧ, «ТС»

Share Button