У «Борисполі» пояснили, чому його не назвуть «Мазепою»

Профспілка ДП «МА «Бориспіль» наполягає залишити нинішню назву

Хоча на сайті Міністерства інфраструктури України за допомогою інтернет-голосування вже обрано нову назву аеропорту «Бориспіль» — на честь гетьмана Івана Мазепи, але аеропорт ще не перейменовано. Відповідно до пункту 5 статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імені (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», ініціатива розширення назви Міжнародний аеропорт «Бориспіль» має пройти широке громадське обговорення і бути схвалена трудовим колективом підприємства. Але думку працівників аеропорту ще не озвучили. Прес-служба аеропорту «Бориспіль» пояснює, що дуже складно зібрати весь чотиритисячний трудовий колектив, тому свою думку озвучила профспілкова організація аеропорту: залишити нинішню назву.

У свою чергу, в Мінінфраструктурі зауважили, що присвоювати чи ні нову назву аеропорту вирішуватиме парламент. За словами міністра Мінінфраструктури Володимира Омеляна у питанні перейменування потрібно враховувати не лише думку колективу, й прийти до кінцевої мети: перейменовувати чи ні аеропорт. Якщо так, то яку назву обрати.

Нагадаємо, голосування про присвоєння аеропорту імені видатної особистості тривало на сайті Мінінфраструктури з 29 червня до 15 липня. Серед варіантів були імена Ігоря Сікорського, Казимира Малевича, Олега Антонова, Павла Чубинського та Івана Мазепи. Також було передбачено варіант «залишити без змін». У підсумку найбільше проголосували за ім’я Івана Мазепи.

Share Button