«Живи, Бориспіль, в людях щирих!»

У Бориспільській центральній бібліотеці відбулася чергова творча зустріч «Галерея цікавих людей «Бориспіль – місто європейське». Цього разу на ній, окрім містян, було чимало й жителів сіл, представлено не лише творців віршів, музики, пісень, картин, а й рекордних урожаїв. Організували захід працівники бібліотеки (директор Жанна Кручиніна).

Наймолодші зірочки

Ведучі, розпочавши творче спілкування, нагадали: саме в Борисполі Володимир Мономах написав своє «Послання дітям». Тож першими виступили юні таланти – учні старшого викладача музичної школи відділу естрадного мистецтва й сольного співу Любові Пісковець Марина Луцик, Вероніка Кияшко, Дарія Остапенко. Викладач по класу фортепіано Світлана Чернях представила своїх наймолодших, але надзвичайно талановитих учнів Марію Лідзар та Валерію Волошин.

Кольори веселки

Спілкування продовжилося зустріччю з жінкою, яка все своє життя присвятила дітям,— талановитою письменницею, викладачем за фахом Людмилою Тоцькою. Вона прочитала кілька новел та етюд зі своєї книги «Кольори веселки», яка нещодавно вийшла друком, запросивши всіх у світ, де розмовляють ріки, а квіти спілкуються з людьми. Так, тітка її чоловіка цікавий оповідач і знавець рідного краю Анастасія Шульга розповідала їй чимало історій. Одна з них перетворилася у творчому осмисленні авторки на «Легенду про діву Альту». А етюд «Сірий колір невеселки» авторка зачитала під яскравою парасолькою усіх кольорів веселки. І всі погодилися з основною його думкою: ми самі можемо створювати веселковий світ, навіть похмурої осені.

Ще одна проекція талановитої авторки, та цього разу вже в майбутнє, – новела про кіборга, який  двадцять років потому у майбутньому часі подорожує літаком через відбудований Донецький аеропорт. Це творче осмислення реальної історії сучасного героя – захисника Донецького аеропорту Анатолія Свирида. Героя цього твору від вірної смерті врятувала намистинка  янголя – оберега, подарованого йому маленькою українкою Христинкою.

Справжня творчість примітивною не буває!

Особливо теплої атмосфери спілкуванню додавали картини гнідинських майстрів, які прикрашали стіни зали. Прибули й самі їх автори Оксана Веклич та Сергій Кудько з групою підтримки – творчою громадою Гнідина та колишнім вчителем Сергія Анатолієм Дячуком. Яскраві квіти, птахи, золоті колосся на картинах Оксани Веклич милували око, дарували гарний настрій. Вона спочатку й показувати їх соромилася, вважала, що це так звана примітивна творчість. Та коли виставила свої роботи на виставці, присвяченій Дню міста, вони викликали неабиякий інтерес, дехто навіть придбати їх хотів. Але жінка відповідала: «Це мої діти, я їх не продаю!»

Розповів про себе і свою творчість гнідинський художник, а у повсякденні автомеханік Сергій Кудько. Він малює лише три роки, та його картини експонуються у бібліотеці вже вдруге. Їх високо оцінило чимало професійних митців. Цього разу художник уперше додав до своїх пейзажів серію портретів односельців.

Створювач незвичайної краси… на городі

Організатори зустрічі трохи відступили від традицій, та вона лише виграла від того. З неприхованою цікавістю слухали таємниці створення городньої краси від бориспільця Миколи Применка. Результатами своєї праці чоловік по праву може пишатися: один плід вирощених ним томатів сорту Гігант рожевий досягає ваги 1 кг 500 г, урожаї картоплі Рив’єра у десять разів більший, ніж посадив. «Знання з городництва безкоштовно передаю своїм землякам», — стверджує Микола Федорович.

«Бориспільський мій край, моя земля!»

Вечір у бібліотеці перетворився на щире зізнання в любові до рідного краю. Воно лунало в авторській пісні поетеси, музиканта і режисера Ганни Голуб, у віршах Тетяни Лазурної, Ніни Габінської, Галини Писанки, які читала Олена Костюкова, в гуморесках Ольги Волошиної.

Ж. Кручиніна вручила Подяки від центральної бібліотечної системи відомим творчим людям Бориспільщини, які постійно співпрацюють із закладом, виховуючи любов до рідного краю, патріотичні почуття у його жителів, — Олені Кравчун, Людмилі Астаф’євій, Миколі Ракші, Світлані Чернях, Миколі Применку, Сергію Кудьку, Любові Пісковець, Ганні Голуб, Оксані Веклич.

Такий цікавий захід бібліотечні працівники провели напередодні і свого свята – Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначається сьогодні, 30 вересня, і з яким щиро їх вітаємо.

Наталія Можайкіна, «ТС», фото Тетяни Підгурської

Share Button