Ірина Панкявічене: «Живу своєю роботою»

У нинішньому депутатському корпусі Бориспільської міської ради із 34-ох обранців чотири жінки, які є представниками чотирьох політичних сил: «Солідарність», «Наш край», «Свобода» і «Сила людей». Як працюється жіноцтву над вирішенням нагальних питань громади, чи не роз’єднує їх політична приналежність і чи вдається консолідувати чоловіків-депутатів – у розмові з дупутатом по 29 виборчому округу Іриною Панкявічене.

Досьє від «ТС»:

Народилася Ірина Панкявічене 1966 року в м. Чорнобиль, там закінчила школу. Обрала фах учителя, отримавши диплом музично-педагогічного факультету Київського національного університету ім. М. Драгоманова (на той час ім. М. Горького). Працювала вчителем музики в ЗОШ № 1 ім. Ю. Головатого, заступником директора цієї школи. Лауреат обласного конкурсу «Вчитель року-2001», лауреат Бориспільської міської премії «За заслуги в галузі освіти міста Борисполя», «Відмінник освіти України». З 2011 року – директор ЗОШ № 3.

І. Панкявічене, очоливши ЗОШ № 3, вагалася, чи правильно прийняла рішення, бо майже 25 років віддала роботі у ЗОШ № 1. Проте й у новому колективі почувалася не менш комфортно, Ірину Анатоліївну як керівника підтримали в усіх її починаннях.  

Освіті – максимум уваги

Коли мене обрали депутатом, хотілося взятися за все одразу. Питань, порушених людьми, було вдосталь. Але як освітянин, звичайно, в першу чергу, бачила шляхи вирішення шкільних проблем. До речі, ставши директором школи, підготувала програму розвитку навчального закладу на п’ять років, що частково перетинається з моєю депутатською роботою. Обгородити третю школу від озера Гульківка — це те, що назрівало давно. Через шкільний двір ходять сторонні люди, на спортивному майданчику, де проводяться уроки фізкультури, залишають сміття. На сьогодні кошти на паркан уже виділено, до нового року його буде встановлено, але не тільки від озера Гульківка, а й оновлено старий. Плануємо обгородити заклад і закривати територію школи на ніч. Так зручніше і безпечніше. Програми з енергозбереження за підтримки міського голови Анатолія Федорчука, депутатського корпусу в місті діють, під них виділяються кошти. Наприкад, у ЗОШ № 3 на сьогодні замінено всі старі вікна на сучасні, які дадуть змогу зберігати тепло та покращили естетичний вигляд навчального закладу.

Для мене, як і для моїх колег, небайдужі питання, що стосуються освітньої галузі. Під пильним оком залишаються програми оздоровлення. Уважно переглядаємо, які категорії дітей відпочивають за рахунок бюджету. Змінено також постачальників продуктів харчування до ДНЗ, ЗНЗ, планово завозяться продукти, є всі відповідні сертифікати. Адже минулого року було чимало нарікань від батьків щодо харчування дітей. Перевірили, виправили.

Уранці в школі діти, ввечері на окрузі – мешканці мікрорайону

Виборчий округ № 29 – це приватний сектор, він охоплює 41 вулицю. Свій округ знаю добре, оскільки всі діти, які навчаються в школі, проживають тут, знаю і більшість їхніх батьків. Зрештою, і я тут мешкаю. Освітлення і дороги – наболілі й завжди актуальні питання. За час депутатської роботи не раз зустрічалася з виборцями, почула про дуже багато проблем. Але все не так швидко робиться, як того хочуть люди. Наприклад, коли вирішується проблемне питання однієї вулиці, приходять виборці сусідньої з проханням, що й вони також хочуть покращити довкілля. Кажу людям: усе буде, проте не одночасно. Тільки-но стала депутатом, об’їхала округ, описала проблеми, все зафотографувала. Підготувала Програму. Вважала, що багато зможу вирішити за рік. Однак, вникнувши в депутатську роботу глибше, зрозуміла: не все так просто. Проте й за цей час зроблено чимало, зокрема, що стосується асфальтування доріг, освітлення вулиць.

Майданчики, Гульківка, сміттєпереробний комплекс

Округ, яким опікуюся, це приватний сектор. Але більшість садиб є новою забудовою. Тішить, звичайно, що мікрорайон розвивається, але водночас ускладнюється вирішення питань з певних причин. Наприклад, мешканці звернулися з пропозицією побудувати дитячий майданчик, але робоча група, обстеживши місце, виявила, що там проходить електромережа високої напруги. Шукаємо інший варіант, однак потрібен час, оскільки забудова триває, важче визначити, де є вільне місце. Та ми працюємо, тож, переконана, усе обов’язково вдасться.

Нещодавно збурила мешканців округу проблема із забудовою багатоповерхівками території біля озера Гульківка. Мій колега Юрій Локайчук на десятому пленарному засіданні сесії міської ради звернувся до депутатів призупинити рішення щодо забудови, провели громадські слухання. Надійшли пропозиції від громади облаштувати там зону відпочинку, можливо, частково розподілити земельні ділянки між молодими спеціалістами, воїнами АТО. Наступного року заплановано виділити 800 тисяч гривень на очищення Гульківки за рахунок екологічних коштів.

І будівництво сміттєпереробного комплексу, і сміттєзвалище, що поблизу села Глибоке, – застарілі «мозолі» для Борисполя, які турбують і мене як депутата, й жителів Борисполя. Особливо потерпають мешканці наших мікрорайонів. Тож при першій нагоді місту слід негайно вирішувати ці питання – залучати інвесторів, вишукувати власні кошти тощо. Ще одне «отруйне» питання, яке не дає спокою всім, — спалювання сміття. Сморід і задимленість від цього не личать європейському місту. До того ж це вкрай небезпечно для здоров’я.

Співпраця з колегами, підтримка громадськості

Так сталося, що округ, на якому працюю, межує з округами Валерія Мартишка та Юрія Локайчука. Мої колеги мають більший досвід, я ж є обранцем першого скликання. Хоча співпрацювати з ними ще почала як директор школи. Тож і сьогодні вони діляться зі мною досвідом, дуже допомагають голови вуличних комітетів вул. Котляревського, Польової, Пилипа Орлика, Олени Пчілки, Зарічної, пров. Польовий та ін. До речі, голова вуличного комітету вул. Зарічної Тамара Коваль – людина, небайдужа до всього. Тільки-но визріває якесь питання – одразу телефонує, пропонує, радить. Також небайдужими до вирішення проблем округу є активісти вул. Польова Л. Луценко, пров. Польовий Л. Шило, вул. В. Стуса О. Коломієць та ін. Такими лідерами громадськості здебільшого є люди середнього та старшого віку, однак хотілося б, аби більше ініціативи проявляла молодь.

Є проблеми й не менш актуальні

Серед питань, які надходять від виборців, є й такі, що дійсно тривожать душу. Не говоритиму про прохання щодо надання матеріальної допомоги, оформлення субсидій. На моєму окрузі є виборець, який потребував допомоги у придбанні ортопедичного матрацу. Завдяки благодійному фонду «Древляни» (голова – В. Чорний) проблему було вирішено.

Депутатський рік – без хвостів

Бюджет міста, на жаль, не бездонний, але розпочате хочеться завершити. Завжди тішуся, коли їду містом і бачу, як щось робиться, і не важливо, хто є депутатом на тому окрузі. Це означає, що і влада міста, і депутат округу постаралися, розробили відповідні програми, на виконання яких виділялися і виділятимуться кошти. Душа радіє від усвідомлення, що невдовзі в Борисполі з’являться нові садочки, школа. Сьогодні приємно пройтися вулицями міста, зручними тротуарами. Завжди голосую за питання бюджету, бо це – розвиток міста. Я за те, аби більше залучати інвесторів, нехай приходять, створюють робочі місця, щоб розвивалася інфраструктура, впроваджувалися найновіші інноваційні технології. Але наразі мене, як і кожного небайдужого депутата, хвилює бюджет міста-2017, адже від того, який матимемо гаманець, залежить, що вдасться зробити на благо громади.

Лідія ЗАХАРЧЕНКО, редактор міського радіомовлення

Share Button