На порядку денному: переваги об’єднання територіальних громад та харчування школярів

Відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрація. Голова ради Михайло Музика нагадав присутнім про заходи з нагоди святкування 25-річчя Дня незалежності України, зокрема про відкриття рекордного наземного прапора з каміння на пагорбі в бік аеропорту «Бориспіль».

Заступник голови районної ради Іван Недогибченко зупинився на питаннях децентралізації та об’єднання територіальних громад, нагадавши, що у вересні 2015 року Постановою Кабміну в районі затверджено дві територіальні громади: Вороньківська та Мирненська. Але 31 серпня цього року на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування Київської обласної ради Перспективний план формування територіальних громад не затвердили. Своє рішення аргументували тим, що потрібно почути думку мешканців Київщини. Водночас І. Недогибченко наголосив на перевагах об’єднання: село, що входитиме до складу територіальної громади, матиме більше повноважень та ресурсів для розвитку соціально-економічної сфери, інфраструктури та інших складових благополуччя. Йдеться також, що надходження від акцизного податку залишатимуться у громади. Села, які не об’єдналися в громади, можуть втратити прибутки від акцизу вже в 2017 році.

Члени громадської ради порушили питання харчування в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах. Станом на вересень 2016 року гарячим харчуванням у загальноосвітніх навчальних закладах району охоплено 5707 учнів, із них 1-4 класів – 2862 учні, 5-11 класів – 2845. Вартість обіду становить 12 грн 66 коп. на одну дитину. У 20 школах працює 43 групи продовженого дня, харчування в яких здійснюється за батьківські кошти. За рішенням сесії Бориспільської районної ради безкоштовно харчуються також діти, батьки яких є учасниками АТО (150 осіб) та діти з родин, які потрапили у складні життєві обставини (363 особи). Основними постачальниками продуктів харчування є місцеві підприємці та підприємства.

Олександра Шостак, прес-секретар Бориспільської РДА

Share Button