До опалювального сезону майже готові

26 вересня відбулася чергова колегія Бориспільської райдержадміністрації. У ній взяли участь голова РДА Дмитро Воронін, голова районної ради Владислав Байчас, заступники, керівники управлінь, відділів, секторів та служб РДА, сільські голови, представники громадськості. На колегії обговорили низку актуальних питань.

СОЦІАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ГОТУЮТЬ ДО ХОЛОДІВ

Про підготовку об’єктів освітньої, культурної та медичної сфер до осінньо-зимового періоду поінформували начальник відділу освіти Микола Каськів, в. о. начальника відділу культури Катерина Паламарчук, головний лікар ЦРЛ Олександр Щур, керівник Бориспільського центру первинної медико-санітарної допомоги Денис Хурса.

Заступник голови РДА Роман Шуменко доповнив, що підготовка до опалювального сезону ведеться згідно з графіком. Практично всі об’єкти готові до експлуатації. На особливому контролі — будинок пристарілих в с. Ревне. Там встановлені газові котли. Також є альтернативний варіант — твердопаливний котел. Проведено низку заходів з енергозбереження. Близько 7 млн грн з районного бюджету використано на заміну вікон у навчальних закладах.

Перший заступник голови РДА Володимир Солдатенко запропонував керівникам структурних підрозділів РДА та медицини відзвітувати про результати виконаної роботи до 10 жовтня. Цього ж дня планують розпочати в районі опалювальний сезон. В. Солдатенко повідомив, що за рівнем підготовки районів до опалювального сезону 2016-2017 рр. Бориспільський — один з кращих в області.

ДЕРЖАВА КОМПЕНСУВАТИМЕ РОБОТОДАВЦЯМ

В. о. директора міськрайонного центру зайнятості Євген Самойленко звернувся з пропозицією внести зміни до Програми зайнятості населення Бориспільського району на 2013-2017 роки у зв’язку з доповненнями в чинному законодавстві. Насамперед йдеться про зайнятість внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій. Держава зобов’язується компенсувати роботодавцям витрати на оплату праці переселенців, прийнятих на роботу, перепідготовку або підвищення їх кваліфікації, фактичні витрати на проїзд та проходження медичного огляду. Також прийнято рішення компенсувати витрати роботодавцеві, який працевлаштує на нове робоче місце за направленням Державної служби зайнятості учасників бойових дій, яким надано статус безробітного строком не менш ніж на два роки. Держава компенсуватиме роботодавцю фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

ПІД УРОЖАЙ 2017-го

Про результати проведення жнив у районі та підготовку до сівби озимих культур під урожай-2017 доповів начальник управління АПР Михайло Пензай. За його даними, в 2016 році сільгосппідприємствами району зібрано ранні зернові та зернобобові культури з площі 12,3 тис. га, намолочено 58,2 тис. тонн зерна. Середня урожайність по району — 47,5 ц/га. Найкращі врожаї — у ТОВ «Агро Регіон Бориспіль», СТОВ «Любарецьке», ТОВ «Агрофірма Іванків». Станом на сьогодні господарства району повністю забезпечено мінеральними добривами та на 100-відсотково підготовлено площі під сівбу озимих культур.

Олександра Шостак, прес-секретар Бориспільської РДА

Share Button