У Ревному виборювали право на відпочинок

Нещодавно у Ревному розгорівся неабиякий скандал. За словами активних жителів села, сільрада на чолі з сільським головою Тарасом Зубанем нечесно розпорядилися коштами, які Київська міська державна адміністрація виділила на оздоровлення дітей. Висловити свої претензії селяни прийшли на чергове засідання сільської ради 18 серпня.

Активісти: «Інформацію від селян приховали»

Один із активістів, учитель Ревненської школи Микола Гиренко, розповів, що щороку КМДА виділяє 100 тис. грн на відпочинок дітей у зв’язку з екологічною ситуацією, а точніше – муловими полями, що межують із селом. За словами чоловіка, минулого року на ці кошти вдалося оздоровити близько 60 дітей. Як стверджують активісти, нинішній скандал виник через те, що цьогорічний список дітей, які поїхали на відпочинок, складено працівниками сільської ради і депутатами «кулуарно», тобто без відома громади села. Таким чином, у санаторій «Карпати» (м. Трускавець) поїхали всього 18 осіб. Ще близько 30 заяв дітей, які також бажають оздоровитися, залишаються без уваги. «Жодних громадських слухань не проводилося. Все було зроблено без відома селян. До того ж за ці кошти можна оздоровити набагато більше дітей, але чомусь таку можливість проігнорували», – наголосив М. Гиренко.

Голова батьківського комітету Ревненської загальноосвітньої школи Микола Бабич висловив невдоволення і тим, що кожного року оздоровлюються одні й ті ж самі діти, хоча бажаючих вистачає. На прохання надати всі звітні документи щодо цьогорічної поїздки чоловік почув лише відмовки. Тому прийшов шукати правду на пленарне засідання сільської ради разом з іншими селянами.

Шукали правду криками

Обурена й агресивно налаштована громада завітала на сесію з вимогою розглянути їх питання позачергово. Депутати пішли назустріч селянам. Після того, як ревневці озвучили всі вимоги, зчинилася сварка. Перекрикуючи один одного, селяни і депутати висловлювали власні думки, інколи переходячи на особистості. Розібратися, хто правий, а хто винний у цій метушні було досить складно. Роботу сесії на деякий час було припинено.

Активісти пообіцяли звернутися до компетентних органів задля перевірки доцільності й законності використання спірних коштів. Окрім цього, вирішено у подальшому контролювати всі дії сільської ради. Для цього було створено ГО «Громадська рада».

Врешті, скандал ущух, люди заспокоїлися і порозходилися кожен у своїх справах, а депутати продовжили розглядати питання порядку денного.

IMG_3707Тарас Зубань: «Опозиціонери» знайшли привід для скандалу»

Свою думку щодо ситуації висловив і сільський голова Ревного Тарас Зубань. «Список дітей, які поїхали на відпочинок, було сформовано згідно з поданими заявами. Їх було 18. Таким чином, задовольнивши всі заяви, 10 липня 2016 року відправили групу до санаторію. Під час формування списку надавали перевагу дітям, батьки яких працюють у соціальній сфері. Коли ж виник скандал, кошти вже було використано», – запевнив посадовець і додав, що сільська рада не приховувала інформацію про можливість виділення коштів на відпочинок дітей. Більше того, гроші на оздоровлення дітей із КМДА надходять щороку, і всім громадянам про це відомо. «Сьогодні у селі справи йдуть добре: ремонтуються школа, будинок культури, амбулаторія тощо. А скандал затіяли «опозиціонери», які просто знайшли привід, аби збурити інших громадян», – зауважив сільський голова.

За словами Т. Зубаня, донедавна була можливість отримати зі столичного бюджету додатково 100 тис. грн на оздоровлення ще однієї групи дітей, але через ці «перипетії», ймовірно, чекати їх уже не варто.

Чим закінчиться інцидент, поки що важко сказати. Розбиратися у цій ситуації тепер мають районна влада і прокуратура. Сподіваємося, сторони знайдуть компромісне рішення.

Ольга Рогач, «ТС»

 

Share Button