СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО: ЧИ ВАРТО СПОДІВАТИСЯ НА ПІДТРИМКУ?

Близько 30 фермерів Бориспільського району обговорили найболючіші проблеми сільського господарства та визначили пріоритетні напрями роботи у розвитку аграрного сектору України.

У нараді взяли участь перший заступник голови РДА Володимир Солдатенко, начальник управління агропромислового розвитку Михайло Пензай, в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Київської ОДА Сергій Шупик, заступник директора департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимир Пищолка, керівники сільгосппідприємств, що спеціалізуються на виробництві м’яса, молочних продуктів, товарів рослинного походження.

Головна тема дискусії – підтримка сільського господарства на районному та обласному рівнях. С. Шупік наголосив, що в аграрному секторі слід розвивати малий та середній бізнес. З цією метою держава передбачає чималі кошти: сьогодні йдеться про 27 млн грн підтримки.

«Наша мета  — почути кожного фермера, визначити першочергові проблеми, з якими він стикається, та максимально сприяти у вирішенні найбільш складних моментів», — наголосив С. Шупік.

Роботу підприємств району станом на 18 серпня 2016 року детально проаналізував начальник управління АПР райдержадміністрації Михайло Пензай. За його словами, сьогодні на території району функціонує 25 великих сільськогосподарських підприємств. Посівна площа становить 45, 9 тис. га. Господарства району закінчили збирання ранніх зернових, зернобобових культур  та ріпаку озимого. Найвищі врожаї отримано  у ПП «Агрофірма Веселинівка» , ТОВ «Агрофірма  Іванків», ТОВ «Агро-Регіон Бориспіль», ТОВ «Когорта»,  СТОВ «Любарецьке».

Господарства району, які утримують велику рогату худобу, розпочали заготівлю грубих кормів на зимовий стійловий період. Станом на 1 серпня заготовлено: сінажу – 5,9 тис. тонн  (59%), сіна — 1,9 тис. тонн  (95%).

Окрім того, за сім місяців поточного року реалізовано 47425 ц м’яса всіх видів у живій вазі. Виробництво яєць за звітний період становило 136  млн шт., що на 17 млн шт. більше, ніж минулого року. Найвагоміших результатів у першому півріччі поточного року в галузі тваринництва досягнуто в СГ ТОВ «Старинська птахофабрика» (виробництво інкубаційних яєць птиці бройлерів) та ДП «Чайка» (виробництво молока )».

Станом на 1 серпня 2016 р. в сільгосппідприємствах налічувалося 4918 голів великої рогатої худоби, в т.ч. 1583 голів корів. Поголів’я свиней становить 1619 голів, поголів’я птиці всіх видів – 2,4 млн голів.

Учасники наради розглянули питання кредиторської заборгованості за програмами державного розвитку, перспективи розвитку тваринництва,  можливості економічного стимулювання, завдання та обов’язки працівників управлінь АПР щодо моніторингу діяльності сільгосппідприємств. Дискусії між підприємцями та представниками влади були гарячими, але конструктивними. Обидві сторони однаково зацікавлені в успішному розвитку сільського господарства, а для цього потрібен чіткий та злагоджений механізм співпраці на вищому державному рівні та розумні рішення. І це, в першу чергу, завдання українського уряду.

Олександра ШОСТАК, прес-секретар Бориспільської РДА

Share Button