НАШІ НА ПОЛІССІ

Гран-прі для «Любарчанки»

Їм трішки за 70, вони носять корсетки, вишиті сорочки, в’яжуть хустки, як колись в’язали їхні бабці з Любарець, і співають пісень, яким понад сотню років. Днями колектив здобув Гран-прі на Всеукраїнському конкурсі автентичного співу «Животоки», а восени «Любарчанка» може отримати звання «народного». Про це «ТС» розповіла заступник директора районного організаційного методичного центру відділу культури Бориспільської РДА Ольга Сусленко, яка разом із директором РОМЦ Іриною Маховкою та директором Любарецького БК Оленою Хайнюк супроводжувала колектив на конкурсі:

— Співали всю дорогу. І як з дому їхали, і коли вже повертались… На розсуд журі колектив представив дві пісні: «Пасітеся сірі воли» і «Забіліли сніги», яким не менше сотні років. У Любарцях уже два роки, як не працює будинок культури, але колектив діє завдяки їх керівнику Валентині Коваль.

Після виступу, поки чекали результатів, встигли побувати у музеї Лесі Українки та  виступити для всіх бажаючих на літній сцені у парку. Приймали їх тепло, аплодували щедро.

Та коли оголошували і дипломантів, і переможців, і навіть запрошених на запис програми «Фольк мюзік», а про «Любарчанок»  ̶  анічичирк, учасниці колективу мало не розплакались. Аж тут оголошують Гран-прі – і воно наше! Із 50-ти можливих балів колектив отримав 49, і це серед близько 40 колективів та окремих виконавців». Окрім того, любарчанки отримали запрошення на запис музичної програми і диплом за участь.

Додому поверталися так само зі співами і лише біля Києва притихли… потомилися.

Звання «народного» цей колектив ще не має, але відділ культури Бориспільської РДА восени зробить подання і клопотатиме за «Любарчанку».

«Шанси здобути звання дуже великі. Колектив має найвищі нагороди у конкурсах автентичного співу, а це одна з умов присвоєння звання «народний».

У рідному селі колектив люблять і підтримують. От і на виступ сільська рада за підтримки фермера Олександра Сафонова знайшла і кошти, і транспорт. Найближчий виступ зіркового вже колективу очікують на День Незалежності.

До слова, гурт «Любарчанка» є переможцем обласного фольклорно-етнографічного огляду-конкурсу «Онуки полянські» у номінації «Автентичний гуртовий спів» та районного конкурсу обрядових дійств та автентичної пісні «Древні витоки нашого народу», а ще учасниками народних свят  Національного музею народної архітектури та побуту України.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

 

НА «ЛЕСИНИХ ДЖЕРЕЛАХ» ВОЗВЕЛИЧУВАЛИ БОРИСПІЛЬСЬКИЙ КРАЙ

Традиційно щороку, наприкінці липня славне місто Новоград-Волинський збирає гостей із усієї України та зарубіжжя, аби разом у дружньому колі зустріти Міжнародне літературно-мистецьке свято «Лесині джерела». Народний ансамбль пісні «Барви України» став уже бажаним гостем і учасником міжнародного свята. Чимало років поспіль вони їдуть сюди, на Житомирщину, вклонитися землі, що народила геніальну поетесу Лесю Українку, подивувати своїм пісенним талантом, самим насолодитися неперевершеним і кожного разу новим дійством. Здається, для наших артистів не буває в світі ніяких перешкод. Разом зі своїми керівниками-натхненниками заслуженими працівниками культури України Жанною та Юрієм Бурчаками вони вирушили в дорогу. На жаль, трохи з транспортом не пощастило. Тому довелося долати кілометри на електричці. Костюми, інструменти — в руках, а в душі —  величезне бажання знову ступити на урочисту сцену і заспівати, вкотре возвеличити в пісні Бориспільщину. Пісня має крила, має душу, та не має часу. І ось уже звучить «Краю бориспільський» місцевих знаних авторів Миколи Боровка та Юрія Бурчака, або ж «Два кольори» Дмитра Павличка й Олександра Білаша…

Теплі спомини ще й досі окриляють душу. Чергова нагорода й подяка додалися до скриньки заслуг і перемог. А ми горді з того, що живемо поряд з вами, ходимо одними стежками, любимо вашу пісню.

Share Button