Засідання міської ради: говорили про гроші, теплопостачання і релігію

13 пленарне засідання міської ради стало четвертим й останнім у липні. В черговий раз депутати зібралися 26 липня, аби прийняти рішення з понад 100 питань порядку денного. Після визначення наявного кворуму робота народних обранців «закипіла». У президії – міський голова Анатолій Федорчук і секретар ради Ігор Левітас.

Міський бюджет зазнав позитивних змін

Першим питанням розглядали зміни до бюджету міста на 2016 рік, де передбачалося виділити понад 20 млн грн на міські служби, управління, установи тощо. Зокрема, на потреби управління освіти і науки Бориспільської міської ради виділено близько 6 млн грн, із них більше 2 млн грн – на розвиток освітньої галузі міста. Крім цього, головне управління житлово-комунального господарства завдяки перевиконанню бюджету отримало у своє розпорядження понад 11,5 млн грн, у тому числі близько 8 млн буде використано для будівництва, реконструкції та утримання автомобільних доріг у місті. Управлінню капітального будівництва виділили додатково майже 1,5 млн грн для ремонту загальноосвітніх закладів Борисполя.

Своє невдоволення деякими бюджетними змінами висловив депутат Ярослав Годунок, який наголосив на необхідності вже нині думати про грошову компенсацію комунальних послуг бориспільцям або ж допомогу з утепленням будинків, адже до опалювального сезону лишається дедалі менше часу.

У свою чергу, міський голова А. Федорчук пояснив, чому ціни на тепло у Борисполі високі: «Незважаючи на те що КПТМ «Бориспільтепломережа» – комунальне підприємство, ми змушені купувати газ у держави, яка встановила на нього непомірні ціни».

Зміни до бюджету депутати підтримали більшістю голосів.

Гроші для найвразливіших

Прийнято рішення і про надання одноразової адресної матеріальної допомоги незахищеним верствам населення, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також допомоги родинам, рідні яких мобілізовані в зону АТО.

Почесне звання – почесній людині

Сесійним рішення присвоєно звання «Почесний громадянин міста» підприємцю, голові Федерації боксу м. Борисполя й активісту Миколі Стариченку.

Нагадаємо, це звання отримують бориспільці, які мають видатні особисті заслуги у розвитку міста, активну діяльність на благо Борисполя й України.

«Перспективі» присвоїли ім’я видатного діяча

Назва навчально-виховного комплексу «Гімназія «Перспектива» стала ще довшою: депутати присвоїли закладу ім’я Володимира Мономаха. Таким чином у місті продовжується програма з популяризації імені відомого українця.

Взимку у школах буде тепло

Засіданням міськради внесено зміни до програми енергозбереження та енергоефективності у навчальних закладах міста Борисполя на наступний навчальний рік (2016-2017 роки). Виділено ще 2 млн 800 тис. грн на придбання і встановлення дверей і вікон у загальноосвітніх закладах, аби забезпечити утримання тепла в приміщеннях.

Меблі для дітей перевірятимуть санітарні лікарі

Ще одним питанням сесійного засідання стало передавання в оренду газоаналізатора Бориспільському міжрайонному відділу лабораторних досліджень Державної установи «Київський обласний Лабораторний центр МОЗ України». Як пояснив міський голова Анатолій Федорчук, цим приладом санлікарі перевірятимуть придбані меблі для шкіл і дитсадків на наявність шкідливих газів, зокрема, формальдегідів.

Релігія стала яблуком розбрату

Суперечки на релігійному грунті останнім часом стають дедалі запеклішими. Не оминула ця «заборонена» для світської розмови тема і народних обранців. Суперечку вирішив депутат міськради Володимир Шалімов, який запропонував об’єднати українських віруючих під одним дахом – Летської божниці. За словами В. Шалімова, він уже зустрічався з проектантами, які, у свою чергу, готові найближчим часом представити ескізний проект. Колегам депутата така ідея сподобалася, тож, ймовірно, вже скоро бориспільці почують про будівництво нової церкви.

Ольга Рогач, «ТС», фото Тетяни Підгурської

 

ДО ТЕМИ:

Бориспіль встановив сесійний рекорд

У липні депутати Бориспільської міської ради п’ять разів збиралися на сесії, і тим самим встановили рекорд. Про це під час планової понеділкової наради повідомив міський голова Анатолій Федорчук.

«Минулий тиждень був цікавий тим, що у нас відбулося дві сесії: одна планова, інша – позачергова. Загалом, було побито рекорд – п’ять сесій за один місяць», — наголосив міський голова.

А. Федорчук також пояснив, чому у проведенні сесій була потреба: «Взяти хоча б нормативно-грошову оцінку… вона дасть змогу наступного року за цим «зеленим» законом жити».

Share Button