Купатися у Борисполі: місія неможлива?

Озер у Борисполі вистачає, щоправда, тих, де можна купатися й відпочивати,  ̶  перелічиш на пальцях однієї руки. Навіть, ні: вистачить лише одного пальця. Йдеться про озеро у Нестерівці. Решта ж – або занедбані, або на реконструкції, або в черзі на ту ж реконструкцію.

Поки спека плавила тіла і голови, журналісти «ТС» вирішили пересвідчитися, чи відпочивають бориспільці на пляжах великих озер і чи є їм де купатися.  Ми побували на Олесницькому озері, у Нестерівці, на озері в УМБ-17 та подивилися, як іде реконструкція на Княжицькому. Що з того вийшло – читайте далі.

Вода в Олесницькому дуже тепла, але купатися у ній – нереально

Олесницьке в останні дні більше нагадує за кольором модний крем-суп із реклами дорогих ресторанів. На міні-пляжі – невеличкому окрайці, висипаному піском, лежать кілька відпочивальників, які всім своїм виглядом показують: у воду вони ні ногою.

Єдиним, хто ризикнув хоча б по коліна забрести у зелену прохолоду Олесницького, був Олег, який рибалив поруч.

«У мене гачок заплутався, а так би ні за що не поліз… Вода тепла, але купатися тут не можна», — каже чоловік. Проте, за його словами, є ті, хто не гордує і купається…

«Безвихідь. Хто може – їде до Кийлова чи в столичний Гідропарк, а хтось іде сюди, хоча краще вже у ванній посидіти», — додає чоловік.

Футболісти тренуються на пляжі, але у воду – ні ногою

Футболісти ФК «Борисфен-Будівельник» з липня змінили звичну локацію для тренування у гімназії «Перспектива» на піщаний майданчик поблизу Олесницького. Влітку тренування відбуваються щодня, окрім вихідних. Вправляються у пляжному футболі вихованці різних вікових категорій.

«Нині займаємося всі разом, адже багато наших вихованців роз’їхалися на літні канікули», — розповідає тренер Олександр Шуменко.

Восени «борисфенівці» повернуться до свого звичного графіка, а поки перепочивають у затінку, ховаючись від сонця, яке з кожною хвилиною припікає дедалі сильніше.

«Після тренування непогано було б освіжитися… В Олесницькому купаєтесь?» —  цікавимося.

В Олександра аж подих перехоплює: «Ви що? Боже збав! Ви ту воду бачили? Ні, ми не купаємось і дітям не дозволяємо».

Після короткої розмови футболісти повертаються до тренування, а журналісти «ТС» ідуть далі шукати тих, хто наважився відпочити біля водойм у Борисполі.

«Передайте меру, щоб швидше завершували роботу на Княжицькому»

Ігор та Наталя вперше побували на озері в Нестерівці. Вражень багато і переважно позитивних.

«Дно піщане, глибина достатня… Все сподобалося. Передайте нашому меру, щоб якнайшвидше завершували роботи на Княжицькому, бо їхати сюди далекувато. Нехай навіть платне буде», — каже чоловік.

Поки ж Ігор та Наталя відпочиватимуть тут, але, за їх словами, на вихідних у Нестерівку їхати не варто, адже озеро невеличке, а бажаючих там відпочити забагато.

«У Нестерівці добре, але транспорт їздить переповнений

Наталя разом із дітьми та онуками уже кілька днів поспіль відпочивають у Нестерівці. Місце їй подобається, й вода чиста. Раніше Наталя відпочивала на Княжицькому, та нині там реконструкція.

«Техніка не вимикається. Обіцяли, що роботи до кінця літа завершать. Я живу в тому районі, тож раніше відпочивала тільки там. Мені до душі жива природа, нехай навіть дещо занедбана. Якщо чесно, то не хочу там ані гірок, ані катерів, аби вода була чиста», — каже жінка.

У Нестерівці родині Наталі подобається все – і вода, і пісок, і сама територія. Один мінус – транспорт: «Автобуси ходять нечасто і битком набиті. Ми добиралися сюди на таксі, аби не мучити дітей у громадському транспорті».

На озері УМБ-17 ловлять сомів, ужів та черепах, а іноді ще й купаються

На озеро, що на УМБ-17, ми нагодилися саме тоді, коли Володимир витягував із води невеличкого сомика.

«Це декоративний сомик. Я йому плавники ножицями підстригаю, бо колючі дуже», — вказує рибалка на свій інструмент.

Уловом особливо не хвалиться, бо прийшов пізно, але каже, що на озері всяка риба є – і карасі, й окуні: «А тиждень чи два тому приїхав до нас один спеціаліст, закинув спінінг на окуня, а витяг 13-кілограмового сома. Метр тридцять завдовжки. Людей збіглося – тьма. Усі на велику рибу хотіли подивитися».

Через кущ від нього рибалять Вадим і Алла. Тринадцятикілогамових сомів вони не ловили, але розповідають, що вужів та черепах витягували.

«Подивилися й відпустили», — каже Вадим. Йому сьогодні щастить більше, ніж Володимиру, і він гордо дістає підсаку з рибою. Алла ж вирішила наловити мальків на тюльку, але риба вперто «не йде».

«Спека», —  пояснює жінка.

Проте на озері УМБ-17 не тільки рибалять, а й купаються. З іншого боку озера висипано пісок.

«Купаються, ще й як. Правда, приходять трохи пізніше, десь під вечір», — розповідає Володимир.

На Княжицькому тривають роботи, але місцеві, мабуть, за інерцією, відпочивають у затінку під звуки техніки

Техніка на Княжицькому працює без упину. Ті, хто не в курсі, приїздять, бачать котлован і їдуть далі. Місцеві ж, мабуть, за інерцією, відпочивають у затінку дерев під звуки техніки: хтось із міцними напоями, а хтось – просто так. Звісно, зважаючи на темпи робіт, є всі шанси, що озеро буде готове прийняти відпочивальників наприкінці серпня, щоправда, тоді купальний сезон-2016 уже завершиться.

Ольга РОГАЧ, Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

 

КОМПЕТЕНТНО

Лідер неякісної води – озеро Олесницьке

IMGP3713Обстеживши міські водойми на наявність відпочиваючих, «ТС» звернулася до Бориспільського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ Міністерства охорони здоров’я України» й поцікавилася: наскільки серйозними можуть бути наслідки після відпочинку на водних об’єктах міста? На запитання відповіла заввідділом організації санітарно-гігієнічних досліджень Бориспільського міжрайонного відділу лабораторних досліджень  Віра  Корзун:

«Ми проводимо аналіз води у трьох міських озерах: Олесницьке (колишнє Комсомольське), УМБ-17 і Гідропарк (вул. Броварська). У районі – це річка Павлівка і Канівське водосховище. Згідно з останніми даними, отриманими наприкінці червня 2016 р., офіційно у жодному з них купатися не можна», – наголосила В. Корзун. За її словами, на це є дві причини: відсутність благоустрою та необхідної інфраструктури і погана якість води.

«Стан води аналізується за двома видами показників: хімічними й бактеріологічними. На якість води впливає безліч факторів. Зокрема, в озерах вода стояча, погано циркулюють підземні джерела, не очищене дно. До всього, все сміття з берегів стікається до водойми разом з паводковими водами», –  розповіла В. Корзун. Що ж стосується благоустрою озер, то, за словами санлікаря, тут також існує перелік певних вимог: обладнання роздягалень, встановлення туалетів, душевих, наявність лежаків, накриття від сонця тощо. Без них лікарі не мають права рекомендувати використовувати водойму для купання та відпочинку, адже наслідки можуть бути досить неприємними: від травм через невідомі об’єкти чи предмети у воді до різних кишкових інфекцій або інших захворювань.

До речі, стан води в обстежуваних озерах досить різний. За словами В. Корзун, найбезпечнішим, як не дивно, є о. Гідропарк, в якому з усіх показників трохи забагато залізо, що не критично для людського організму. За іншими показниками, ця вода відповідає санітарним нормам, незважаючи на те, що воно знаходиться у промисловій зоні.

Із озером УМБ-17 ситуація гірша: тут погані й бактеріологічні показники, і хімічні. Безперечним лідером у рейтингу неякісної води стало Олесницьке озеро, яке має безліч невідповідностей санітарним нормам. Це запах, мутність, БПК (біологічне споживання кисню), залізо і аміак та ін.

Тож купання у цих водоймах — справа досить ризикована, тому варто кілька разів обдумати всі можливі наслідки, перш ніж із головою пірнати у рятівну прохолоду. На жаль, даних про якість води в інших озерах міста в Бориспільському міжрайонному відділі лабораторних досліджень немає, але, зважаючи на сумну тенденцію, можна зробити висновки самостійно.

Share Button