ШКОЛЯРІ ВИРУШАЮТЬ ПІДКОРЮВАТИ ХВИЛІ

ОРГАНІЗАЦІЙНІ МОМЕНТИ. Щоліта бориспільські школярі оздоровлюються, аби першовересня з новими силами повернутися за парти. Табір це чи море – значення не має, головне – емоції. Так і 25 липня чергова група дітей вирушить підкорювати хвилі спекотного Скадовська Херсонської області.

Із санаторієм, назва якого символічно відповідає його місцезнаходженню, Бориспіль співпрацює давно. До послуг дітей п’ятиразове харчування, розвинена розважальна інфаструктура на території й поза нею, супермакети і всі зручності у номерах: душова кімната, балкон, шафи для одягу, приліжкові тумби, стіл і навіть графин зі склянками, якщо захочеться пити. А до моря – рукою подати. Як це називають в Європі: «перша берегова лінія». У понеділок зі столичного вокзалу оздоровлюватися вирушать три групи дітей. За результатами прозорої закупівлі путівок для дітей соціально-незахищених категорій, саме до санаторію «Скадовськ», міська влада виділила 198 тис. грн, які забезпечать повноцінним двотижневим відпочинком 82 школяра. Друга і третя групи їдуть за рахунок батьківських коштів. Сума однієї такої путівки становить 2579,36 грн. Аби благословити у добру путь і дати рекомендації, враховуючи досвід попередніх років, в актовій залі управління освіти і науки відбулися настановчі збори. До відома батьків усі організаційні моменти донесла методист міського методичного кабінету управління та відповідальна особа за організацію й оздоровлення дітей міста Надія Липовецька. До речі, вона є одним із трьох керівників груп, які супроводжуватимуть 54 дитини. У дорозі за станом здоров’я бориспільських учнів стежитиме медичний працівник.

Варто зауважити, що цього року меценат, голова правління ПрАТ «Агробудмеханізація» Володимир Шалімов закупив 23 путівки до санаторію «Скадовськ», 10 з яких — для переможців олімпіад обласного рівня і 13 — для дітей соціально-незахищених категорій того округу, де Володимир Ілліч є депутатом.

Надія Байдалюк на відпочинок збирає онука Даніїла. Учень ЗОШ № 3, який перейшов до 9 класу, їде на оздоровлення за рахунок міського бюджету. Жінка розповідає: «До цього у «Скадовську» відпочивала внучка, нині студентка. Завжди поверталася задоволеною і з яскравими емоціями. Тому не сумніваюся: Даніїлу теж сподобається». Надія Василівна висловила подяку міській раді за можливість безкоштовно оздоровити дітей.

На відміну від Н. Байдалюк, Валентина Хуртіна проводжає на оздоровлення дев’ятирічну донечку за власні кошти. Зізнається: «Вона вперше їде без батьків. Вважаю, їй потрібно вчитися взаємодіяти з дітьми в різних ситуаціях». Робити прогнози пані Валентина не береться, однак вірить, що доня отримає позитивні враження і привезе їх додому.

До Борисполя діти повернуться 9 серпня, після чого наступна група вирушить назустріч сонцю і морю вже 10-го. Однак найголовніше, що батьки школярів, які повернулися з відпочинку і на яких він ще чекає, впевнені у якісному забезпеченні оздоровлення і піклування про їхніх дітей.

Тетяна Підгурська, кореспондент міського радіомовлення, фото автора

Перші враження. Веселі конкурси та дискотеки, тепле море, яскраве сонце, красивий пляж,захоплюючі екскурсії — це все про наш відпочинок. Уже вдруге переможцям та призерам обласних олімпіад випадає чудова нагода безкоштовно оздоровитися за кошти депутата міської ради Володимира Шалімова на березі Чорного моря у місті Скадовську.Ще в Херсоні,  тільки-но вийшли з вагона поїзда, почалася наша пригода «Відпочинок 2016». Нашою групою ми відвідали «Зелені хутори Таврії». Спробували розписувати медові пряники, виготовляли мило, сувенірні монети, побували на фестивалі, де насолоджувалися українськими піснями, а також мали змогу поїздити верхи на конях. Ще однією цікавою екскурсією стала подорож до біосферного заповідника «Асканія Нова», в якому збереглася єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу. Також побували в Асканійському зоопарку, помилувалися граційними павлинами, сильними буйволами та іншими тваринами, які живуть на території заповідника. Усі 14 днів з нами працювали робітники санаторію, а вихователі, не покладаючи рук, піклувалися про наш комфорт й організовували цікаве дозвілля.Час пролетів швидко, і ми задоволені й засмаглі повернулися до рыдного мыста, щоб готуватися до наступного навчального року.

Ярослав Згуровський, Христина і Дарина Бубнюк, Галина Бабенко

Share Button