Володимир Вошкулат: «Ми вчитимемося заробляти, адже робота ЖЕКів нині більше нагадує боротьбу за виживання»

«Кінець світу» після 1 липня не настав, запевняє керівник КП «ЖЕК-1» Володимир Вошкулат. Він переконаний, що комунальні підприємства будуть затребувані ще довгий час, адже не всі готові вірити приватним підприємствам, на які ніхто не має впливу.

Одне із важливих завдань, що стоїть перед комунальниками, – навчитися заробляти, адже нині їх робота, за словами В. Вошкулата, більше нагадує боротьбу за виживання.

Більше про «комерційні проекти», довіру і тарифи керівник «ЖЕК-1» розповів в інтерв’ю «ТС».

— Яку б форму управління не обрали мешканці багатоквартирних будинків, послуги повинні надаватися кваліфікованими працівниками. У нас працюють люди, які обслуговують житловий фонд не один рік і знають усі проблемні питання, пов’язані з тим чи іншим будинком. Можливо, умови утримання були не ідеальні, але належні. Якщо три-чотири роки тому у нас день починався з 4-5 заявок щодо ремонту дахів, то нині одна-дві на місяць – уже НП (надзвичайна подія – ред.). Та ж сама ситуація і з підвалами. Одне слово, працюємо, як і працювали, можливо, навіть з більшою відповідальністю, незважаючи на величезну  зношеність  інженерних  мереж.

— Чи зменшилася кількість житлового фонду, який обслуговуєте? Чи були відмови від послуг «ЖЕК-1» після 1 липня?

— Ми проводили опитування, наш юрист розробив інформаційну базу даних про всі форми управління, мешканці запрошували нас на збори. Іноді бувало так, що за день мали по п’ять зустрічей. Цей закон посіяв панічні настрої, адже реально управляючих компаній на ринку послуг немає. Ми, зі свого боку, роз’яснювали, що «ЖЕК-1» і після 1 липня виконуватиме свої обов’язки щодо поточних і капітальних ремонтів, що «кінця світу» не буде. Дуже часто звучало запитання: чи залишиться «ЖЕК-1» комунальним підприємством, чи матиме на нього вплив міська рада? Люди не хочуть працювати з невідомими компаніями, на які місто не матиме впливу. Загалом, збори щодо визначення форми управління провело близько 50% мешканців житлового фонду. Хтось скаже, що це небагато, але у нас на вибори менше людей ходить. Відмов від наших послуг поки не було.

— Якщо мешканці все ж зважаться створювати ОСББ або шукатимуть компанію-управителя, чи розглядатиметься варіант скорочення штату?

— На даному етапі скорочення не плануємо. Можливо, робитимемо якусь внутрішню реорганізацію. Нині розглядаються будь-які форми управління. Якісь види робіт, що не потребують кваліфікації та ліцензування, можна передати малому бізнесу. Наприклад, прибирання прибудинкової території. Якщо двірник буде не працівником ЖЕКу, а приватним підприємцем – можливо, це для нього буде вигідніше і відповідальніше. Окрім того, з 1 липня «ЖЕК-1» запровадив нововведення – відтерміновані платежі. Це стосується послуг, які не входять до квартплати. Якщо комусь терміново потрібно замінити унітаз чи умивальник, а коштів немає, то пропонуємо такий собі «мікрокредит» до 500 грн. Тобто, людина підписує договір-заявку й акти виконаних робіт, а ми потім додаємо вартість робіт до квартплати. Оплатити надану послугу можна буде протягом двох-трьох місяців. Прейскурант оприлюднимо на своєму сайті, щоб уникнути спекуляцій. Думаю, коли буде затверджено постанову про конкурс управляючих компаній, ця послуга розглядатиметься як бонус.

— А як щодо капітальних ремонтів, адже для багатьох це болюче питання?

— Усі капітальні ремонти буде виконано. Якщо раніше мали проблеми з казначейством, то нині їх немає. Аванси отримуємо вчасно. У нас є графік освоєння коштів. Зараз робимо капітальний ремонт будинків на Нижньому Валу, 3 та Головатого, 7. Окрім того, виготовляємо решітки для спортивного майданчика та музею. Роботи дуже багато, якби у нас було не 140, а 300 осіб – вони б теж мали чим зайнятися.

— Наступного року працюватимете в такому ж режимі?

— Працюватимемо відповідно до статуту. Ми ж не перетворюємося на приватне підприємство чи придаток до юридичної компанії. А от яким буде фінансовий рік та як плануватимуться бюджет – питання до депутатів.

— Тариф плануєте підвищувати?

— Ми його не підвищували, а відкоригували за такими позиціями: мінімальна зарплата, паливно-мастильні матеріали та електроенергія. Не знаю, яким буде регулювання тарифної політики, але якщо не зможемо слідувати за підвищенням мінімальної зарплати й вартістю енергоносіїв, то знову залишимося в ямі на кілька років: люди отримуватимуть мізер, машини заправлятимемо через одну… З часом це дедалі більше нагадує волонтерство.

— Чи готові вчитися заробляти?

— Звісно, ми налаштовані на це. Маємо чудових спеціалістів. Де ще у місті Борисполі ви знайдете зварювальника 5-го розряду? До нас приходить небайдужа молодь і наші майстри із задоволенням беруть  хлопців на стажування і готують надійних спеціалістів. Тому  ми  впевнені: разом впораємося з усім.

КОМПЕТЕНТНО

Бухгалтер: «Коригування тарифу у КП «ЖЕК-1» відбулася в межах 40-60 копійок»

Тарифні розрахунки у «ЖЕК-1» здійснюють по кожному будинку окремо. Тому коригування відбулося в межах 40-60 копійок, пояснила головний бухгалтер КП «ЖЕК-1» Валентина Козловська: «Тариф на утримання житла та прибудинкових територій КП не підвищувався з 2012 року. У червні проведено розрахунки і здійснено коригування вартості трьох складових тарифу: електроенергії, яка раніше вартувала 30 копійок, а нині буде – 99 коп. із ПДВ; паливно-мастильних матеріалів, які раніше були на рівні 8 грн., а нині – понад 17; мінімальної заробітної плати працівників, що становила 1073 грн, а нині – 1450 грн».

Тоня ТУМАНОВА, “ТС” 

Share Button