Нововведення в районному БТІ: ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ

Районне Бюро технічної інвентаризації вже давно почало розширювати спектр своїх послуг. Одним із таких нововведень є реєстрація права власності на нерухоме майно, юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій. За словами юриста БТІ Євгенія Руденка, завдяки цьому їх установа зможе надавати послуги з державної реєстрації громаді району і не тільки.

— Коли розпочали чи плануєте розпочати процес реєстрації?

— Минулого тижня постійнодіючою комісією Міністерства юстиції України нашому Бориспільському районному БТІ надано акредитацію. Зараз наші співробітники готуються до отримання повного доступу до реєстрової бази і днями розпочнуть працювати в цьому напрямі.

— Коли можна подавати документи на реєстрацію?

— Документи можна подавати вже сьогодні,спеціалісти БТІ проведуть їх аналіз, перевірять наявність усіх потрібних довідок, технічні паспорти та ін. І якщо виявиться, що чогось не вистачає, вас про це повідомлять.

— Які документі необхідні для реєстрації земельної ділянки або будинку?

— До районного БТІ потрібно надати: документ, на основі якого ви отримуєте вказану земельну ділянку у власність (наприклад, рішення сільської ради), витяг з Державного земельного кадастру (за потреби, наші спеціалісти нададуть вам консультацію, як правильно його отримати), паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.

Для реєстрації власності на новостворений будинок необхідні: декларація про введення будинку в експлуатацію, технічний паспорт, довідка про адресу, право власності на земельну ділянку, паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.

Усі документи мають бути в оригіналі.

— Які терміни реєстрації і хто може допомогти розібратися в нестандартній ситуації?

— Термін – усього п’ять днів. Щодо вирішення нестандартних або просто складних ситуацій, усім надається безкоштовна юридична допомога. Які б питання вас не цікавили, чи-то стосовно приватизації земельної ділянки, чи початку будівництва, чи збору документів на реєстрацію власності, ми надамо вичерпну інформацію, як і де отримати ті чи інші документи й чітко окреслимо послідовність ваших дій.

Share Button