УКРАЇНІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

24 червня у відділі Бориспільського державного історичного музею «Сучасний Бориспіль» відкрилася виставка «Воїни. Державна та військова еліта від Русі до України», автором якої є старший науковий працівник закладу Сергій Дячук. Присвячена полеглим борцям за Україну, експозиція встигла підкорити столицю і в березні цього року була презентована у Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна.

На Бориспільщині виставку присвячено 20-ій річниці прийняття Конституції України та 25-ій річниці Незалежності України. В основі – плакати-колажі з 12-ма видатними діячами минулого нашої держави – і не лише військово-політичної справи, а й духовної. Водночас представлено скульптури з експозиції Бориспільського державного історичного музею. Заступник директора закладу Володимир Литвин запевнив: «Ця виставка стає фактично прологом сучасних подій, адже в сусідній залі відділу «Сучасний Бориспіль» – експозиція, присвячена Революції Гідності та російсько-українській війні 2014-2016 років.

Протягом півгодинного екскурсу С. Дячук провів присутніх крізь нашу буремну історію від княжої доби до сучасності. За словами автора, створення плакатів є результатом недосконалості шкільних підручників, які не спонукають дітей до вивчення історії.

Заступник міського голови Людмила Пасенко наголосила, що ця виставка має значне виховне значення, і тому важливо, щоб її побачило якомога більше людей, і перш за все школярів. Солідарність у цьому питанні висловила і начальник управління освіти і науки Тетяна Чернойван, тим паче, що виставка триватиме до 30 вересня – ще місяць після того, як школярі сядуть за парти після літніх канікул.

За дорученням міського голови С. Дячук отримав подяку і сувенірний годинник за підготовку виставки та з нагоди 20-річчя прийняття Конституції України.

Користуючись нагодою, директор музею Наталія Йова передала прапор від бійців АТО, який поповнить колекцію експонатів відділу «Сучасний Бориспіль».

Завершився захід обговоренням шляхів залучення бориспільців до відвідання виставки «Воїни. Державна та військова еліта від Русі до України».

Інф. «ТС»

Share Button