Голосування за перейменування аеропорту стартує 29 червня

Голосування за нове ім’я для Міжнародного аеропорту «Бориспіль» розпочнеться 29 червня і триватиме до 15 липня. Обиратимуть українці з п’яти варіантів імен: Казимир Малевич, Олег Антонов, Павло Чубинський, Іван Мазепа, Ігор Сікорський. Також передбачено відповідь «залишити без змін».

Проголосувати можна на офіційному сайті Міністерства інфраструктури.

Як повідомили на офіційній сторінці Мінінфраструктури у Facebook, присвоєння імені відомої особистості головному аеропорту країни — загальносвітовий тренд.

«Це — один із додаткових механізмів представлення держави іноземним гостям. Аеропорт — не тільки центр обслуговування авіаперевезень, це — перше враження, яке справляє країна на гостей. Останніми роками «Бориспіль» також став мистецьким майданчиком: на його території відбуваються художні виставки, концерти оркестрів та інші культурні заходи», — йдеться у повідомленні.

Як повідомили у прес-службі, до Міністерства інфраструктури звернулися діячі мистецтва та народні депутати з ідеєю присвоєння Міжнародному аеропорту «Бориспіль» імені видатного українця.

«Міністерство інфраструктури України взяло на себе відповідальність провести інтернет-голосування і визначити, чиє ім’я має бути присвоєно аеропорту «Бориспіль». Наразі ми працюємо над технічною складовою, щоб звести до мінімуму можливість «накручування» голосів», — повідомили у відомстві.

Інф. «ТС»

ОПИТУВАННЯ. Більшість бориспільців підтримують перейменування аеропорту і впевнені, що він має носити ім’я їх земляка, автора Гімну України Павла Чубинського. Решта ж не проти, щоб «Бориспіль» назвали на честь авіаконструктора Олега Антонова, адже він прославив країну своїми сталевими «птахами». Проте є й ті, хто проти перейменування, оскільки «Бориспіль» — більше, ніж назва, це — бренд.

Більше журналісти «ТС» дізнавалися у жителів міста, запропонувавши їм обрати один із чотирьох варіантів нових «імен» для «Борисполя»: Павла Чубинського, Казимира Малевича, Олега Антонова та Ігоря Сікорського.

Людмила, 46 років:

— Нехай аеропорт носить ім’я Чубинського, адже Бориспільщина – його рідна земля.

Катерина, 20 років:

— Я б віддала голос за назву на честь Чубинського. Поряд його рідне село. Думаю, що таке ім’я було б найкраще.

Едуард, 48 років:

— Думаю, варто назвати аеропорт на честь Антонова. Він же авіаконструктор, тож має найбільше стосунку до літаків.

Алла, 57 років:

— Аеропорт має носити ім’я Чубинського, адже він дуже відома людина. На Бориспільщині його цінують і поважають.

Вікторія, 30 років:

— Я живу в Чубинському, тому й проголосувала б за присвоєння аеропорту саме його імені. Хоча, якщо бути чесною, я проти перейменування. Для чого міняти? Сенсу не бачу.

Олексій, 54 роки:

— «Бориспіль» не варто перейменовувати, адже це вже бренд. Тим паче, зміна назви потягне за собою додаткові витрати: як мінімум, нову вивіску треба буде зробити.

Володимир, 51 рік:

— Нехай на честь Антонова назвуть. Мені ця назва «ближче». Колись моя робота була пов’язана із заводом, який теж носить ім’я цього конструктора.

Ольга РОГАЧ, Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button