Пам’ять про жертв найкривавішої війни не згасає

22 червня — у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни — віддати шану українським воїнам, які героїчно боролися з німецько-фашистськими загарбниками, до Меморіалу слави прийшли представники районної влади на чолі з головою Бориспільської РДА Дмитром Вороніним, заступником голови районної ради Іваном Недогибченком, представниками громадських організацій, установ. На знак скорботи за всіма загиблими у боях за нашу землю до меморіалу поклали квіти і мовчки вклонилися пам’яті солдата-героя.

Долучилася до вшанування пам’яті жертв війни в Україні й громада міста. Мітинг біля Меморіалу слави розпочався з урочистого покладання квітів та хвилини мовчання за участі в.о. міського голови Миколи Корнійчука, заступників міського голови Дмитра Гопанчука та Людмили Пасенко, депутатів, ветеранів і представників громади міста. Директор державного історичного музею Наталія Йова наголосила: «Це день пам’яті людей, які віддали життя за Батьківщину». М. Корнійчук навів статистичні дані найсумнішої сторінки нашої історії, коли 8 мільйонів загиблих не міф, а реальність. Ансамбль міської організації ветеранів «Альта» під керівництвом Тамари Каболіної виконав декілька тематичних пісень. Покладання квітів також відбулося на Книшовому меморіальному парковому комплексі.

Інф. «ТС»

 

ДО ТЕМИ

У селі Борщів перепоховали 21 невідомого солдата

22 червня на меморіалі «Атакуючий солдат» у с. Борщів перепоховали 21 невідомого солдата часів Другої світової війни, які загинули у вересні 1941-го під час запеклих боїв у Баришівському котлі. Їх останки знайдено у лісі біля станції Березань під час пошукових робіт за участі курсантів Національної Академії СБ України та Всеукраїнської громадської організації «Народна пам’ять».

З архівів відомо, саме в Березанському лісі прийняли свій останній бій військові 37-ої армії разом із бійцями 5-го, 21-го та 26-го армійських підрозділів, а також матросами Пінської флотилії.

Вшанували пам’ять хвилиною мовчання, поклали квіти до братських могил та провели в останню путь героїчно загиблих солдат голова Служби безпеки України Василь Грицак, заступник голови Київської облдержадміністрації Михайло Царенко, голова Бориспільської райдержадміністрації Дмитро Воронін, керівництво Баришівського району, а також представники громади, духовенство та ветерани.

За інф. прес-служби Бориспільської РДА

Share Button