Активісти «Сектору безпеки» отримали 15 форм і шеврони з літаком

Членам громадського формування «Сектор безпеки» у міській раді передали 15 комплектів форми та шеврони з літаком, щоб одразу було видно патріотів Борисполя.

Як наголосила заступник міського голови Людмила Пасенко, міська влада допомагає тим, «хто повернувся, хто демобілізований, але й далі хоче служити Батьківщині й територіальній громаді, тим, хто сьогодні допомагає робити безпечним наше щоденне життя».

Вартість одного комплекту форми 1,5 тис. грн. Кошти виділено з міського бюджету в рамках програми про підтримку громадських формувань.

«Ми передали 15 комплектів і ще плануємо закупити стільки ж», — повідомив перший заступник міського голови Микола Корнійчук.

За його словами, «Сектор безпеки» надає таку необхідну допомогу під час патрулювання вулиць: «Нині вони тісно співпрацюють із управлінням поліції і наводять лад у місті».

У свою чергу, голова громадського формування Рустам Хамракулов подякував міській владі за підтримку: «Дякую, що повірили в нас, адже у Борисполі вистачає громадських формувань, але у більшості своїй вони не виконують свої обов’язки. Ми будемо працювати і не підведемо».

До слова. Поки верстався номер, виконавчий комітет отримав додатково ще 15 комплектів, тобто всього 30, на загальну суму 45 тис. грн..

ДО ТЕМИ

«Сектор безпеки»: «Наша ціль – повністю очистити Бориспіль від наркотиків»

Кожен активіст «Сектора безпеки» мінімум раз на тиждень виходить на патрулювання. Заступають о 22.00, додому повертаються не раніше п’ятої години ранку. Кілька годин на сон, а потім на роботу. Працюють на ентузіазмі. Частина з них – бійці АТО, решта волонтери, яким небайдужа доля міста і безпека громадян. Очолює громадське формування Рустам Хамракулов. Він відвоював півтора року на Донбасі, а коли повернувся додому, то побачив, що й тут є за що боротися.

Більше про цілі громадського формування та його діяльність нам розповів голова «Сектору безпеки».

Рустаме, скільки активістів у «Секторі безпеки»?

— Близько 30-ти. Спершу ми хотіли сформувати «Сектор безпеки» виключно з бійців АТО, а потім зрозуміли, що це неправильно. Нині у нас багато волонтерів і тих, кому небайдуже наше місто.

Як давно діє ваша організація?

— «Сектор безпеки» діє від 15 жовтня 2015 року. Спочатку нас було лише шестеро. Ми виїздили на патрулювання через день, заправляли авто за свої кошти. З  часом сформувався колектив із 30-ти осіб і нам свою допомогу запропонував депутат міської ради Володимир Шалімов. Більш ніж півроку питанням «заправки» нашого транспорту займається він. Не було такої ночі, аби наш патруль не виїхав на чергування.

Що вдалося змінити в місті за час роботи вашого патруля?

— Ми припинили  нічну торгівлю спиртним у МАФах, виявили і ліквідували кілька точок торгівлі наркотиками. Нині наше головне завдання – боротьба із наркоторговцями. Хочемо повністю очистити місто від  наркотиків. Може, це звучить не реально, але ми ставимо перед собою таку мету.

За яким маршрутом здійснюєте патрулювання?

— По всьому місту. Машина не зупиняється ні на хвилину, патрулюємо всі вулиці. Відповідно до зведень Бориспільського відділу поліції, за останні півроку зменшилася кількість угонів авто, крадіжок номерних знаків, а ще на вулицях поменшало п’яниць.

Скільки людей у патрулі?

— Чотири. Кожен член нашого формування заступає на чергування раз на тиждень. Усі наші активісти працюють. З роботи повертаються близько 20.00, о 22.00 уже виходять на патрулювання, а о 5.00 повертаються додому. Кілька годин на сон і знову на роботу. Окрім того, намагаємося залучати до патрулювання проблемних підлітків. Раніше у парку було багато молоді напідпитку. Ми проводили з ними бесіди, запрошували до себе, а коли вони виходили з нами на чергування, то мали змогу побачити, як їхні нічні гулянки виглядають збоку.

Відповідно до закону громадські формування не мають права на носіння зброї. Розкажіть про «методи» вашої роботи з порушниками?

— Так, зброї у нас немає. Якщо бачимо порушника, одразу ж викликаємо поліцію. Правоохоронці реагують дуже швидко, за що окрема вдячність Майї Бреславській та її колективу.

Родини активістів не нарікають на нічні патрулювання?

— Поки ні. Знаєте, у хлопців, які побували на фронті, змінилися цінності в житті. Раніше хотілося дачу, машину гарну, а повоювавши, побачивши, як діти сидять у підвалах і роблять уроки під звуки «Градів», все кардинально змінилося.

У нас сформувався колектив, який готовий працювати, щоб наші діти й онуки жили добре, щоб не боялися пройти містом о 2-ій чи 3-ій годині ночі, щоб знали, що ніхто їх у цьому місті не чіпатиме.

На зборах ми вирішили, що в разі загострення ситуації на Донбасі «Сектор безпеки» готовий у повному складі вирушити на передову і захищати Батьківщину.

Мені б дуже хотілося, щоб до нас активніше долучалися місцеві жителі. Навіть маючи колектив із 30-ти осіб, працювати важко, буде простіше, коли нас збереться 100 чи 150.

Що стало передумовою до створення «Сектору безпеки»?

— Я півтора року був на війні. Коли повернувся і побачив, як біля кожного ларька стоять 10-20 підлітків і напиваються, зрозумів, воювати слід не тільки на сході, а й тут. Потрібно «витягувати» звідти нашу молодь. Ми зустрічалися з директорами шкіл, щоб залучати проблемних підлітків до нашого формування. Нині обладнуємо музей. Там будуть матеріали, починаючи від Героїв Небесної Сотні і до війни на Донбасі.  Пояснюватимемо, як непросто дається мирне життя. Розповідатимемо, через що пройшли наші діди, батьки, за що ми воюємо. Відкрити його плануємо наприкінці місяця.

— Чи потрібна допомога «Сектору безпеки»?

— Допомога завжди потрібна. Ми існуємо за рахунок В. Шалімова. Коли тільки починали працювати, то скидалися коштами по 10-20 грн на бензин. Окрім того, у нас немає транспорту. Авто, на якому їздимо, з війни, мені його подарували волонтери. Проте машина у вкрай поганому стані, тому частіше виїздимо на своїх. Тож якщо хтось із бориспільців має бажання допомогти чи просто долучитися до «Сектору безпеки», наш офіс знаходиться на вулиці Європейська, 4 і працює з 10.00 до 17.00.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button