Коли «хлорування» води у Борисполі триватиме не більше восьми годин

«Хлорувати» воду без її відключення у Борисполі можна, але для цього потрібно провести реконструкцію другого водозабору, оскільки нині йому просто не вистачає потужностей. Ціна питання – близько 14 млн грн. Проте, за словами керівника КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександра Гануша, його вирішать. Окрім того, Олександр Миколайович розповів «ТС» про особливості «хлорування», альтернативу знезараження та знезалізнення.

Пити каву із запахом гіпохлориду неприємно, але не шкідливо

Уже кілька років поспіль воду в Борисполі знезаражують не газ-хлором, що є сильнодіючою речовиною, а гіпохлоридом натрію, який нікому не шкодить, але має характерний запах. Як приклад, із такої води можна навіть готувати чай чи каву.

«Приємного, звісно, буде мало, але організму не нашкодить», — запевняє О. Гануш і одразу ж додає, що не рекомендує вживати таку воду чи використовувати її для приготування їжі, а от прибирати чи прати – будь ласка.

Відключення води у КП ВКГ «Бориспільводоканал» намагаються використати з максимальною користю. Так, цього року співробітники підприємства замінили 11 засувок  та низку пожежних гідрантів у різних точках міста. Якби відповідні роботи проводили в інший час, то півміста залишилося б без води на кілька годин.

Що ж стосується самих мереж, після того, як було прохлоровано систему резервуарів, воду, насичену гіпохлоридом, прогнали через трубопроводи, аби вимити всі накопичення, що зібралися у трубах за півроку.

«Вода має окислювальний елемент, незважаючи на знезалізнення. Проте завдяки таким чисткам та промиванню маємо змогу півроку подавати якісну воду», — наголосив О. Гануш і додав, що за рік зі станцій знезалізнення у Борисполі вивозиться 12-16 тонн заліза.

Ультрафіолет — альтернативне, але не завжди ефективне знезараження

Без «хлорування» обійтися можна, а от без знезараження – ні, наголошує керівник «Бориспільводоканалу». Альтернатива – ультрафіолетові лампи. Щоправда, за словами О. Гануша, вони не надто ефективні, особливо в умовах роботи комунального підприємства.

«Ультрафіолетова хвиля ефективно діє на довжині 800-900 м, а в нас більше 100 км та приблизно стільки ж по внутрішньобудинкових мережах. А тепер запитання: де і як нам розмістити таку кількість ламп?» — зауважив О. Гануш.

Та як би там не було, але систему все одно потрібно промивати, бо, в іншому разі, є ризик, що діаметр навіть 100 мм труби зменшиться вдвічі через окислення. Окрім того, за відмову від знезараження води доведеться заплатити здоров’ям.

«Ніде в світі споживачам не подають воду без знезараження. На сьогодні найефективнішим способом є використання хлорорганічних елементів», — наголосив О. Гануш.

«Хлорування» без відключення можливе

У найближчі роки «хлорування» у Борисполі може відбуватися і без відключення води. Для цього необхідно провести реконструкцію другого водозабору, пояснює Олександр Гануш. За його словами, міська рада вже порушила перед Київської ОДА питання про виділення коштів у сумі близько 14 млн грн.

«Зараз нам просто не вистачає потужностей. Після реконструкції зможемо проводити «хлорування» не за півтори доби, як сьогодні, а за 6-8 годин, не припиняючи при цьому подавання води», — додав директор «Бориспільводоканалу».

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button